Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stylizacja na partyzanta


Recommended Posts

Prosilbzm o pomoc.

 

Zamowilem ta oto kamizelke

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_80_267&products_id=815&name=Kamizelka_Modulowa_Reactor_-_Zielony_OD#!prettyPhoto

 

Teraz chcialbym dokupic do tego spodnie,bluze,gadzety zeby wygladac jak czeczenski/rosyjski/rumunski etc partyzant

 

Ale nie mam pojecia jaki wzow, i skad wybrac

 

Prosze o pomoc, nie znalazlem podobnego tematu.

 

Interesuja mnie kolory takie jak kamizelka

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze dużo może pomóc zdefiniowanie słowa "gadżety". Dla jednego gadżet to będą magazynki do kałacha sklejone taśmą a dla innego atrapa bomby dla samobójcy.

Po drugie- najprościej to zrobić mix elementów mundurowych z cywilnymi ciuchami. Mundury - najlepiej związane z krajami, które wymieniłeś lub z konfliktami ich dotyczącymi (np dla Czeczenii - sprzęt rosyjski).

Link to post
Share on other sites

Myślę że Miltec by się bardzo ucieszył, gdyby usłyszeli ze ich kamizelka 'pasuje do stylizacji na rumuńskiego partyzanta" xD

Poza tym temat bardziej chyba do działu 'rekonstrukcje'.

 

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=chechen+partizan&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=901&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=KZiBT9fgHcqh4gTy7qneBw#um=1&hl=pl&tbm=isch&sa=1&q=chechen+rebels&oq=chechen+rebels&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.3...7368l8225l0l8296l8l6l0l0l0l0l0l0ll0l0.frgbld.&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&fp=26bc8fc6d09230c1&biw=1280&bih=901

 

Poszukaj pod pokrewnymi hasłami na Google Images, napewno znajdziesz inspirację.

Link to post
Share on other sites

Podstawowy błąd to szukanie munduru do kamizelki. Na początek powinieneś zastanowić się dokładnie na jaką partyzantkę chcesz stylizować ( jakiego kraju ), potem powinieneś szukać zdjęć - tak jak pisał Hannon. I następnie jak już zdecydujesz się stylizować to dopiero szukasz sprzętu, tak aby zgadzał się co do zdjęć. Przede wszystkim nie szukaj mundurów, tylko raczej ciuchów cywilnych - szybciej podpasujesz się w tą stylizację.

 

A co do kamizelki - to nie za bardzo ona pasuje do stylizacji na partyzantkę, chyba że ostro naciąganą - Jestem partyzantem afgańskim i mam M4 bo zakosiłem ją od Amerykanów...

Link to post
Share on other sites

Spodobala mi sie wlasnie ta kamizelka i teraz mam problem ze znalezieniem odpowiedniego wzoru munduru do niej, nie musi byc to koniecznie partyzantka, chce poprostu zgrac kamizelke + mundur+ akcesoria zeby to jakos jednolicie wygladalo

 

I wlasnie najwiekszy problem ze znalezieniem wzoru munduru do kamizelki

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mają pasować do kamizelki w OD to wypadało by szukać też ciuchów w OD chyba. Uważaj tylko na odcienie, Helikon ma dosyć "świeżo" zielone swoje OD, w ich przypadku bardziej podejdzie zwykły olive.

 

Ale bardziej polecił bym rosyjski "zdobyczny" mundur. ;)

 

Do tego kominiarka lub jakaś chusta na łepetynę. i jesteś partyzantem ;)

 

Tak podpowiem, partyzanci zazwyczaj biegają z tym co dorwą w łapy, więc nikt ci nie poda przepisu na partyzanta. Szukaj tego co Ci się podoba, potem popytaj czy warto kupić czy nie rozleci się po pierwszym wyjściu i tyle.

Link to post
Share on other sites

Nie mam jakis nieograniczonych funduszy, kupilem kamizelke na taiwanie za 100zl i po dwoch miesiacach poki co jest niezniszczalna

 

W tej chwili mam orginalny polski mundur wz.93, dostane ta nowa kamizelke i zobacze jak to sie spasuje

 

Moze wystarczyc bedzie jak dokupie tylko arafatke w kolorach kamizelki bo mam taka na oku

 

Nie mam jakis nieograniczonych funduszy, kupilem kamizelke na taiwanie za 100zl i po dwoch miesiacach poki co jest niezniszczalna

 

W tej chwili mam orginalny polski mundur wz.93, dostane ta nowa kamizelke i zobacze jak to sie spasuje

 

Moze wystarczyc bedzie jak dokupie tylko arafatke w kolorach kamizelki bo mam taka na oku

 

 

54247034099639594880610.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak ogólnie to żeby w miarę wyglądać jak partyzant to powinieneś wszystko wymienić włącznie z repliką - przynajmniej okładziny bo ta wersja tactical będzie psuła wizerunek.

Tak na szybko jak się stylizować na partyzanta

Mundur - szukaj cywilnych odmian kamuflażu bądź jakieś rosyjskie wzory kamuflażu.

Kamizelka - najlepiej coś z rosyjskich produkcji, niekoniecznie tych nowszych - chicom da radę :)

Replika - najlepiej coś z rodziny AK. Dodatkowo można pokusić się o wykonanie repliki RPG-7 ( ja mam replikę strzelającą rakietami sylwestrowymi - popularne świstaki ).

Na głowę możesz zarzucić wedle upodobanie - kominiarkę/jakąś czapeczkę/chustę.

Najlepiej zapuścić brodę - wtedy stylizacja będzie naprawdę realniejsza.

 

Tak na świeżo poradzę, abyś na razie wstrzymał się ze stylizacją skoro nie chcesz wydawać dużo kasy. Jak nazbierasz trochę kasy i zdecydujesz się konkretnie na co chcesz się stylizować to wtedy coś wymyślisz.

 

Ogólnie lepiej się nie stylizować byle jak i wyglądać po prostu śmiesznie ( tym bardziej doszukiwać się cech wspólnych z partyzantami ).

 

Edit :

Jeśli chcesz tanio znaleźć oporządzenie do stylizacji na partyzantów to spróbuj sam uszyć jakiś prosty chest rig. Weź jakieś szmaty w kolorze "militarnym" i ogarnij sobie jakąś prostą torbę lub wspomniany stanik. Taki homemade będzie o wiele lepiej wyglądał niż ten UTG lub Reactor

Edited by Miszczo
Link to post
Share on other sites

Spodobala mi sie wlasnie ta kamizelka i teraz mam problem ze znalezieniem odpowiedniego wzoru munduru do niej, nie musi byc to koniecznie partyzantka, chce poprostu zgrac kamizelke + mundur+ akcesoria zeby to jakos jednolicie wygladalo

 

I wlasnie najwiekszy problem ze znalezieniem wzoru munduru do kamizelki

 

 

Jak widać kolega chce na siłe wzorować się na "cokolwiek". Kolego, odpuść sobie - jeśli zaczynasz to biegaj w czym Ci wygodnie, nie dorabiaj sobie ideologii w stylu "jestem ruskim partyzantem/uberrambosaskomadno/deltaproPMC" i tak dalej - po co? Zainteresuje Cię jakaś jednostka/armia - spoko baw się w stylizację czy rekonstrukcję. Ale na początek nie zawracaj sobie tym głowy po jeszcze pewnie nie raz będziesz sprzęt zmieniać

Link to post
Share on other sites

Ale na początek nie zawracaj sobie tym głowy po jeszcze pewnie nie raz będziesz sprzęt zmieniać

 

Prawda... gdybym wiedział tyle co kiedyś o sprzęcie, ile kasy bym oszczędził na kompletowaniu. A tak to na własnej skórze człowiek testował jak sie nosi zintegrowaną, jak chestrigi, jak siatkowane etc. etc. Jakie kieszonki, jakiej firmy, jakiego typu, jaka replika, jaka optyka, gdzie kaburę, jaka krótka, a czemu tak a nie inaczej.

 

Jedynym problemem u nowych osób jest tak w zasadzie niewiedza tego czego sie chce. Bo mimo ze mają jakaś wizje, to po paru mies. będzie zmiana koncepcji, zmiana sprzętu albo takowe plany itd. Masz cały temat o oporządzeniu. Poczytaj i pomyśl. Zrób z tego użytek. Po coś to tam wisi. :)

Link to post
Share on other sites

acha, też miałem zapędy stylizacyjne za małe pieniądze ale kilka miesięcy czytania i parę celnych pytań/dobitnych odpowiedzi wybiło mi to z głowy i w efekcie zaoszczędziłem ładne kilkaset złotych na badziewiu.

A teraz mam za 3x tyle ale dobre :P

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

troche poczytalem to forum

 

zostaje przy polskim mundurze

 

jak dojdzie kamizelka to dokupuje karafatke i kapelusik pasujacy do munduru/kamizelki

 

I bedzie mi to odpowiadalo

 

Dla mnie partyzant to znaczy co innego :D

 

Ma poprostu rozneczesci wyposazenia z roznych wzorow/panstw

Link to post
Share on other sites

To raczej składak :icon_biggrin:

 

Skoro tak to ja takich partyzantów tuzinami widzę na spotkaniach strzelankowych :biggrin:

 

Nie tędy droga - już lepiej nie chwalić się że stylizujesz się na partyzanta niż tłumaczyć to tak jak Ty tłumaczysz.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...