Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pistolet czy karabin


Recommended Posts

Cześć. Mam duży problem, dlatego chciałem zasięgnąć rady doświadczonych osób. Oczywiście dopiero zaczynam zabawę z airsoftem, strasznie się napaliłem, tylko mam problem...Jak w temacie: co lepiej kupić? Replikę pistoletu np. CM.030, czy karabin, ale niestety z plastikowym gear boxem. Osobiście pewnie dołożyłbym trochę kasy i kupił jakiś lepszy karabin, ale chciałem zorganizować ekipę i bawić się z kumplami, a głupio by było gdybym miał lepszą zabawkę od nich ;)

Dlatego zwracam się o pomoc. Czy jest wogóle jakikolwiek sens kupować replikę z plastikowym gear boxem, a jeśli nie czy pistolet (który pewnie byłby lepszym rozwiązaniem), będzie wygodny w obsłudze i w miarę celny w walce w lesie, na średnich dystansach. Ilość fps tak bardzo się nie liczy, ponieważ wolałbym krążyć w okolicach 200, żeby można było się strzelać także z mniejszej odległości. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Owy glock to całkiem porządny pistolet. Spełni twoje oczekiwania a kiedyś będzie boczniakiem. Jeśli z kolegami się strzelasz i chcecie mieć równe szanse to trzymajcie się pistoletów. Mniejszy zasięg, więcej kombinowania, taktyki i lepsza zabawa. Takie moje zdanie, nie wydacie dużo a czas poświęcony na pistolety odpowie na pytanie czy chcecie brnąć dalej w ASG.

Link to post
Share on other sites

Nie bierz na początek repliki krótkiej. Bardzo szybko dojdziesz do wniosku, że nie jest to "to co lubią tygrysy najbardziej" i będziesz musiał "ciułać" na długą. Tak jak radzi @MarekMac weź CM.028, a ponieważ nienawidzę "kałaszów", zastanów się nad poważnym dozbieraniem "kasy" i kup CM.003. W ostateczności weź MP5SD3, co prawda GB V.2, ale replika na prawdę trwała (w naszym teamie mamy kilka sztuk i działają bezawaryjnie).

Link to post
Share on other sites

Wiem że cymka jest dobra na początek, i ją właśnie chciałem. Tylko mi głównie o to chodzi, że w pobliżu nie ma nikogo z kim mógłbym się strzelać . Nie chcę też wyróżniać się sprzętem wśród kolegów, którzy niekoniecznie mogą sobie pozwolić na wydanie tych 3-4 stów. Dlatego pomyślałem o broni krótkiej. (Akurat jeśli chodzi o jakość sprzętu to się jako tako orientuje,- poradniki logana, tematy z tego forum i innych)

Edited by newbie21
Link to post
Share on other sites

Ten argument, że niechcesz się wyróżniać, nie jest trafiony. Nie kupuj "byle czego", tylko dla tego, że inni to mają.

Podstawowa zasada, nie kupuj niczego z plastykowym GB!

Osobiście uważam, że "zaczynanie" od krótkiej repliki jest bez sensu.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie powinienem się odzywać, gdyż sam w zasadzie jestem świeżakiem, ale skoro koledzy nie mogą dozbierać do CM 028, a i broń krótka wydaje się być złym pomysłem, to może kupcie wszyscy pompki (znaczy strzelby)? Z tego co wiem, do 200 zł można dostać całkiem niezłą a i pewnie na łuski jeszcze starczy. Wiem, że w temacie zastanawiasz się nad karabinem i pistoletem, ale rzucam pomysł, gdybyś o tym nie pomyślał.

Edited by StormFire
Link to post
Share on other sites

@autor: Oczywiście, że można się upewnić.

Ale też bez sensu kupować ak47 od cymy i latać z 370 fps i kosić wszystkich jak terminator.

Co proszę?

Twierdzisz, że kupno cm.028 jest bez sensu ponieważ będzie "kosić wszystkich jak terminator". To ma sobie kupić pistolet sprężynowy, żeby nie "kosił wszystkich"?

Link to post
Share on other sites

Nie napisałem żeby kupował pistolet sprężynowy. Ale jeżeli masz wyobraźnię w co nie wątpię to wyobraź sobie , Pistolety sprężynowe z odpustu (zasięg 5m) vs Ak Cm.028 . No ni jak raczej 0 fanu ( Dla "odpustowiczów"). Tak jak napisał ktoś wyżej niech kupi jakiegoś glocka albo może jakiegoś shota i wtedy jest pełno kombinacji , taktyk. A tak to wjedzie i po 5 minutach koniec i jeszcze pełno krwiaków mają "odpustowicze" bo jeżeli nie stać ich na karabin za 300 zł /350 . To co mówić o całym wyposażeniu ochronnym .

EDIT: Literówka.

Edited by PlanB
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, jeśli możesz kup karabin. Od karabinu trzeba zacząć, bo jak się człowiek przyzwyczai do pistoletu to potem karabin mu w łapach leżeć nie będzie. Osobiście polecam G36( którekolwiek) od JG. Są dwie generację, ale w tym przypadku to nie ma znaczenia. Według opinii mojej i większości posiadaczy nigdy się nie psują, są celne, maja przyzwoity zasięg i fpsy oscylują w okół 350 wiec na krótszych dystansach tez może być, ale w CQB niestety już

Polecam i pozdrawiam.

Murzyn

Link to post
Share on other sites

@darkfalc007

od JG to teraz chyba jest lepsze g36c od CM, przynajmniej z tego co wyczytałem :).

 

Wracając do tematu, nie chcesz kosić to kup to co mają twoi koledzy tylko nie płacz potem, że kasę w błoto wyrzuciłeś.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

A tak to wjedzie i po 5 minutach koniec i jeszcze pełno krwiaków mają "odpustowicze" bo jeżeli nie stać ich na karabin za 300 zł /350 . To co mówić o całym wyposażeniu ochronnym.

 

Bez przesady z tymi krwiakami - nie trzeba mieć żadnej specjalnej ochrony. U nas większość chłopaków ma tylko jedno wyposażenie ochronne - okulary/gogle na oczach (a te i tak trzeba mieć porządne bo jak ochrona oczu jest jaka biedacka to i zabawka z kiosku po kilkunastu trafieniach je rozwali). Jeden czy dwóch ma hełmy. Tak to zwykłe ubranie/mundur plus ewentualnie jakaś czapka z daszkiem/kapelusz.

Jeżeli ktoś miałby się przestraszyć paru siniaków to przykro mi bardzo, ale airsoft nie jest sportem dla takiego kogoś. Jak ktoś chce bezpiecznej i czystej "zabawy w wojnę" to niech sobie zainstaluje Call of Duty bo nawet taki M47 narobi krwiaków (a coś o tym wiem bo na mojej pierwszej strzelance miałem "postrzał" lekko krwawiący (kilka kropelek, bardziej jak zadrapanie niż rana ale ślad był)).

 

@newbie21 kupcie sobie po jakiejś pompce (M47 albo AGM). Wszyscy będziecie mieli (teoretycznie) takie same i tanie bronie. Kumple się wkręcą a Ty w tym czasie uzbieraj kase na AEGa z metalowym gearboxem. Jak się już kumple wkręcą to pokaż się z chociażby CM 028. Zobaczą elektryka, szczena im opadnie i sami będą mieli motywacje by sobie takiego sprawić (pod warunkiem, że się wkręcą).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...