Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Na początek - sprężyna


Recommended Posts

Witajcie. Jest to mój pierwszy post, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Czytałem to forum wcześniej, szczególnie poradniki. I mimo sumiennego, i całościowego przeczytania poradników LogaNa dalej mam dylemat. Chodzi o pierwszą replikę ASG - sprężyniaka. Nie stać mnie na AEG'a, a jeśli Airsoft mnie nie wciągnie, nie chcę mieć dużej straty pieniędzy. I tu rodzi się kilka pytań:

1. Czy na początek shotgun bezapelacyjnie najlepszy ?

a) jeśli shotgun, to czekać na AGM 003, czy DE m47 ujdzie ?

2. Jak przeciw takiemu shootowi prezentuje się karabin Thompson od DE ? Nie ukrywam, że klimaty wojenne uwielbiam :biggrin: o taki ^^

 

Dla mnie nie ma znaczenia przeładowanie, bo i tak trzeba ze springiem się czaić po krzakach itp.

Jednak najważniejsze dla mnie to moc i celność. Jeżeli lepsza jest strzelba, chętnie kupię :happy:

 

Oczywiście jeżeli chodzi o cenę: 100 - 130zł maksymalnie bez przesyłki :icon_confused:

Edited by arekini
Link to post
Share on other sites

Witajcie. Jest to mój pierwszy post, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Czytałem to forum wcześniej, szczególnie poradniki. I mimo sumiennego, i całościowego przeczytania poradników LogaNa dalej mam dylemat. Chodzi o pierwszą replikę ASG - sprężyniaka. Nie stać mnie na AEG'a, a jeśli Airsoft mnie nie wciągnie, nie chcę mieć dużej straty pieniędzy. I tu rodzi się kilka pytań:

1. Czy na początek shotgun bezapelacyjnie najlepszy ?

a) jeśli shotgun, to czekać na AGM 003, czy DE m47 ujdzie ?

2. Jak przeciw takiemu shootowi prezentuje się karabin Thompson od DE ? Nie ukrywam, że klimaty wojenne uwielbiam :biggrin: o taki ^^

 

Dla mnie nie ma znaczenia przeładowanie, bo i tak trzeba ze springiem się czaić po krzakach itp.

Jednak najważniejsze dla mnie to moc i celność. Jeżeli lepsza jest strzelba, chętnie kupię :happy:

 

Oczywiście jeżeli chodzi o cenę: 100 - 130zł maksymalnie bez przesyłki :icon_confused:

1. Tak.

a) Nie wiem.

2. Prezentuje się jak wiadro kompostu przeciw czołgowi. Nie ma porównania, repliką nawet tego czegoś bym nie nazwał.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego ten Thompson tak źle wypada ? Jestem zielony, więc jak możecie - wytłumaczcie. Teoretycznie ten sam producent "Double Eagle", prędkość fps podobna. Więc co tak drastycznie skreśla Tommy Guna ?

 

PS.: Oglądając Fast Five natknąłem się na super scenkę - Torreto z shoota fajnie wali do tych z faweli, ratując Hobbesa. Więc patrząc jednak, z strzelby też można fajną akcję zrobić.

 

Ale aby offtopic się nie robił zadam jeszcze jedno pytanie: jak to jest, że ludzie piszą w opiniach o m47 od DE, że wspaniała, super osiągi (zasięg skuteczny 40m), a LogaN w swoim poradniku zasięg skuteczny tej repliki określa na 25-30m ?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

1. Tak.

2. Korzystałem z obu modeli i oba dają rade ale AGM jest lepszy. Jeśli mógłbyś teraz kupić AGMa to bierz. Napisz do sklepu Taiwangun.com - może Ci napiszą kiedy będzie (a pewnie napiszą, że na przełomie kwietnia i maja). Niestety pompki AGM to rzadkość ostatnimi czasy i nie wiadomo kiedy będą i czy będą (podobno na Taiwanie od kilku miesięcy mają być ale ich nie ma). Z drugiej strony z M47 jest podobna sytuacja. Pojawiają się rzadko (przynajmniej ja je rzadko widuje) i niedługo znów ich może nie być. Jak chcesz to zaryzykuj i czekaj na AGMa ale może być tak, że AGMy nie przybędą a M47 znikną ze sklepów. I skończysz bez dobrej pompki.

3. Osobiście bym nie kupił bo jednak przeładowanie ma znaczenie (jak ma się szanse oddać drugi strzał to lepiej móc to zrobić szybko). A to, że produkt jest od DE raczej nic nie znaczy. Wśród airsoftowych producentów nawet najlepszym trafiają się słabe produkty i na odwrót - ci słabi zrobią jeden albo dwa dobre modele i pełno bubli. Niestety, DE raczej należy do tej drugiej grupy. Osiągów tego thompsona nie znam ale nigdy o nim nie słyszałem więc nie ryzykowałbym.

 

Ale aby offtopic się nie robił zadam jeszcze jedno pytanie: jak to jest, że ludzie piszą w opiniach o m47 od DE, że wspaniała, super osiągi (zasięg skuteczny 40m), a LogaN w swoim poradniku zasięg skuteczny tej repliki określa na 25-30m ?

 

"Zasięg skuteczny" zależy od wielu czynników. Po pierwsze od dobranych kulek (ich wagi) i umiejętnego ustawienia hop-up i samego strzelca (bo są tacy co w stodołe z 10 metrów ze snajperki nie trafią). Następnie trzeba wziąć pod uwagę, że niektórzy mierzą zasięg "na oko" czyli jeden trafi człowieka z 30 metrów i powie, że trafił z 20 a inny trafi z tej samej odległości ale powie, że trafił z 50. Większość ludzi nie umie ocenić odległości nawet z dokładnością do 5 metrów. Dodatkowo jak ktoś strzela na świeżym powietrzu to wiatr może znieść kulke w bok i też zmniejszy to "zasięg skuteczny". Osobiście nie mierzyłem zasięgu skutecznego M47 ale stawiałbym bardziej na około 30 metrów niż 40.

Link to post
Share on other sites

Ale wytłumaczy ktoś dlaczego " jest na poziomie zabawek z kiosku" ? Słabsza konstrukcja czy jak ? niby też gwarancja jest.

Pierwszym i najbardziej oczywistym argumentem może być jego wygląd - to nie jest replika istniejącej broni a jedynie coś co lekko ją przypomina z kształtu. Cecha charakterystyczna zabawek wciskanym ludziom jako repliki ASG.

Link to post
Share on other sites

Z allegro o tym ekhm... Thompsonie:

Warto zauważyć, że model ten zaopatrzony został przez producenta w mocną sprężynę, dzięki czemu replika uzyskuje prędkość początkową rzędu 300 FPS na kulkach 0,12 g, co daje jej już na starcie wysoką pozycję wśród najmocniejszych replik sprężynowych.

 

Śmiem twierdzić, że po pierwsze to nie ma takiej opcji by to była wysoka pozycja wśród replik sprężynowych (nawet tych tanich). Po drugie strzelanie z 0,12g będzie mało efektywne (za lekkie kulki moim zdaniem do czegokolwiek, dodatkowo zazwyczaj bardziej sześcienne niż okrągłe - jeszcze nie widziałem kulasów 0,12 jakiejkolwiek marki, tylko same no-name). Normalnie prędkość początkową mierzy się na 0,2 więc pewnie na 0,2 będziesz miał jakieś 270fps.

Oczywiście to tylko moje zdanie

Link to post
Share on other sites

OK, dzięki za pomoc. Czyli shotgun lepszy. Teraz tylko który ? U góry pisano, że m47 może być niedostępny, a AGM może przyjść. Wszędzie jest może, a to jest lipa :icon_confused:

Ale wybierając teraz: lepszy AGM czy Double Eagle m47, a może Bison c501 lub m180 ? Jestem zielony, a nie chcę kupić kotka w woreczku :bialaflaga:

Więc mam pytanie: jakiego shoota polecacie z tych teraz dostępnych, i czy najlepszy z nich ( tych dostępnych ) może konkurować z AGM 003 ?

Dzięki za odpowiedzi :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

No to może ja się wypowiem, skoro już na ten temat trafiłem.

 

Najpierw mówiąc krótko - M47 jest niezaprzeczalnie gorsze od AGMu.

 

Dlaczego? Sprawa pierwsza (najbardziej błaha) - zapasowe magazynki. O ile w przypadku M47 magazynki nie są łatwe do zdobycia (a jeśli już są, to ich cena jest zabójcza), o tyle kupując MP003 (czyli strzelbę od AGMu) u Krakmanów dostajemy 3 magazynki w komplecie. Sama replika też jest w niższej cenie, a w dodatku ma szybkoładowarkę, której w M47 w komplecie brak (chyba, że coś się zmieniło).

 

Druga sprawa (bardziej istotna), to żywotność replik. Znam trochę shotgunów firmy AGM (w tym mój własny egzemplarz), które mają już na koncie kilka tysięcy strzałów. O M47 się tego powiedzieć nie da, znane mi egzemplarze zdecydowanie częściej odmawiały posłuszeństwa, poprzez awarię części wewnętrznych. Mój egzemplarz uległ uszkodzeniu już po 3 miesiącach zabawy, dla porównania AGMa mam już ponad dwa lata i choć używany jest ze zdecydowanie mniejszą częstotliwością niż dawniej moje M47, to wystrzelił już przynajmniej 2x tyle kulek. Owszem, znane mi są przypadki, kiedy M47 żyje bardzo długo, nawet w naszej ekipie do tej pory mamy egzemplarz kupiony w 2007 roku, jednak używany jest zbyt rzadko, by podawać go jako przykład.

 

I teraz trzeci argument przemawiający za MP003 (jak dla mnie - najistotniejszy). Parametry repliki są doskonałe jak na tak niską cenę. Ze sprawnego Mośka od AGMu, na kulkach 0,25g można oddawać niebędące dziełem przypadku strzały w cel wielkości kartki A4 z odległości 40 metrów, osiągając około 50-80% trafień w zależności od kulek, warunków otoczenia i umiejętności strzelca. To daje olbrzymią przewagę nad posiadaczami M47 od DE, którym trudne może się okazać wykonanie takiego zadania nawet z odległości 20-25 metrów. Zasięg całkowity MP003 (zazwyczaj 45-50 metrów) jest mniejszy niż zasięg całkowity M47, ale kulki niemal do samego końca lotu są przewidywalne. M47 dysponuje większym zasięgiem całkowitym (nawet do 60 metrów się zdarza), ale na odległości powyżej 40 metrów kulki mają już całkiem spory rozrzut, co powoduje, że nigdy nie można być do końca przekonanym czy się trafi czy nie.

 

Nie zmienia to faktu, że obie te repliki są warte uwagi. I na Twoim miejscu - kupiłbym M47. Dawno go nie było, jeśli zniknie z oferty, to nie wiadomo kiedy znowu wróci. Nie kosztuje nie wiadomo ile, a nie jest powiedziane kiedy MP003 się pojawi, bo Krakmani podają informacje o jego rzekomym powracaniu do oferty już chyba od pół roku. Z M47 nie powinieneś być niezadowolony, a raczej na pewno sprawdzi się lepiej niż jakikolwiek inny sprężyniak w tej cenie (z tych dostępnych).

 

Jeśli chodzi o kolbę - ułatwia złożenie się do strzału, choć do 'bezkolbowców' da się szybko przyzwyczaić, a wówczas okazują się lepsze ze względu na mniejszą długość, co zwiększa mobilność gracza.

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No to mnie dobiłeś. Szczerze. Początek czytam - AGM dużo lepszy niż m47 od Double Eagle. A później mówisz, że na moim miejscu byś wziął m47, czyli jak w końcu ? I co do kolby: jak celować bez niej, skoro shotguny nie mają szczerbinek ?

Mimo wszystko dziękuję wszystkim za opinię :wink:

Edited by arekini
Link to post
Share on other sites

No to mnie dobiłeś. Szczerze. Początek czytam - AGM dużo lepszy niż m47 od Double Eagle. A później mówisz, że na moim miejscu byś wziął m47, czyli jak w końcu ? I co do kolby: jak celować bez niej, skoro shotguny nie mają szczerbinek ?

Mimo wszystko dziękuję wszystkim za opinię :wink:

 

Bo to jest tak. AGM jest lepszy ale go nie ma. Potem najlepszy jest chyba M47 i on jest w sklepach. Więc lepiej brać M47 niż coś innego tym bardziej, że niewiadomo ile jeszcze M47 będzie dostępny i kiedy pojawi się AGM.

Shotguny nie mają szczerbinek ale bardzo łatwo da się celować po lufie. Jak kupisz pompke i zabierzesz ją na strzelanie to szybko sam załapiesz co i jak.

Link to post
Share on other sites

Ok. Dzięki za odpowiedzi. Czyli widzę, że wszystko zależy ode mnie co wybrać (czekanie na AGM czy m47). Krakmani piszą, że na przełomie kwietnia i maja mają być mośki od AGM-u. Także jakby ktoś chciał...

I ostatnie pytanie: jak w takich wynalazkach jest z gwarancją ? Jak coś nawali to odsyłać ? Jeszcze tak nie miałem (początki z ASG), ale sądzę, że będzie ble ble ble, źle użytkowany. Poprawi mnie ktoś w tej kwestii ?

 

PS Chyba poczekam i kupię AGM - Wasze opinie mnie przekonują, tylko rozjaśnijcie sprawę z gwarancją. Dzięki wszystkim za angaż :cool:

Link to post
Share on other sites

Gdzieś ktoś pisał, że Krakmani od pół roku piszą, że shotgun AGM ma być na przełomie miesięcy (i nie chodzi mi o wypowiedź LogaNa w tym wątku). Na pewno miesiąc temu ktoś pisał, że się dowiadywał i shotgun "ma być między marcem a kwietniem". Więc nie wiem czy się Kolego doczekasz.

Nie wiem jak jest z gwarancją. Nawet nie wiem czy dają gwarancje na te modele. Miałem M47 i mam dwa AGM - oba sam naprawiałem i gwarancją sie nie przejmowałem (dodatkowo naprawiałem M47 kumpla, on też miał gwarancje w nosie). Za pierwszym razem troche mi zajęło dojście co do czego służy ale potem było już łatwo. Jak masz choć odrobinę zmysłu technicznego to nie będziesz miał problemów z naprawą i póki nic w nim nie pęknie to (tylko coś sie poblokuje) to nie będziesz miał problemów z naprawą. A jak pęknie to nie wiem czy gwarancje uznają bo to w końcu (przynajmniej wg. mnie) uszkodzenie mechaniczne.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

O gwarancji jest napisane przy każdej replice. Nie sugeruj się jej długością (jedni dają 6 m-cy, inni 12, a najuczciwsi 24 m-ce), poz tym zawsze masz jeszcze rękojmię.

Tracisz gwarancję, jeśli będziesz grzebał w bebechach i zmieniał parametry repliki (mocniejsza sprężyna, precka itp)

Żadna gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...