Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PSO-1 prawdziwy czy replika ?


Recommended Posts

Witam, mam następujące pytania:

 

1. Co jest lepsze; PSO-1 oryginalny czy replika jaką można nabyć w sklepach ?

 

2. Czy oryginalne można przestawić i synchronizować z bronią ASG ( konkretnie chodzi mi o SVD od Cymy ) ?

 

3. Jakie jest wasze zdanie na temat poszczególnych rodzai PSO jakich używacie ?

 

4. Jeśli nie PSO to co polecacie do SVD ? ( choć mam wątpliwości czy z jakimkolwiek innym celownikiem by się prezentował tak godnie jak z klasycznym )

 

Pozdrawiam

:cool: :cool:

Link to post
Share on other sites

1. Jak masz kasę na oryginał to nie ma co się zastanawiać, miałem PSO-1 i jakiegoś POSP'a, obie w kolorze młotkowym, przepięknie się prezentują i co najlepsze, mają podświetlenie z którego faktycznie da się korzystać w nocy, nie to co w chińczykach.

 

2. Można

 

3. Nie ma sensu brać z powiększeniem wyższym niż 4x, najlepiej poluj na PSO-1, najbardziej koszerna :smile:

 

4. Zgadzam się z tym, co napisałeś w nawiasie :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam, mam następujące pytania:

 

1. Co jest lepsze; PSO-1 oryginalny czy replika jaką można nabyć w sklepach ?

 

2. Czy oryginalne można przestawić i synchronizować z bronią ASG ( konkretnie chodzi mi o SVD od Cymy ) ?

 

3. Jakie jest wasze zdanie na temat poszczególnych rodzai PSO jakich używacie ?

 

4. Jeśli nie PSO to co polecacie do SVD ? ( choć mam wątpliwości czy z jakimkolwiek innym celownikiem by się prezentował tak godnie jak z klasycznym )

 

Pozdrawiam

:cool: :cool:

 

1. No chyba wiadomo - palny kałach czy cm028 ? ;)

 

2. Tak bez problemu .

 

3. Nie mam zdania .

 

4. POSP .

Link to post
Share on other sites

Dzięki na Maniaków zawsze można liczyć :biggrin:

 

Cenowo wypadają podobnie jeśli chodzi o oryginały od 800,- powyżej.

Ale do SVD lepiej pasuje PSO. ( tak na marginesie - do czego używany był POSP chodzi mi o model broni, a jak w SVD to przez kogo ? Bo takiego celownika na SVD jeszcze nie widziałem, jeśli chodzi o ostrą :zastanawia: )

Edited by Mroziakpl
Link to post
Share on other sites

Kup lepiej oryginał są w tej samej cenie co chińskie podróbki. Nigdy chińczyków kolega miał SWD A&K kupił podróbkę POSP i nie mógł jej ustawić, brakło skali do regulacji na wieżyczce ;]

 

To jest częsty problem, jeśli chodzi o celowniki dla broni hobbystycznej. Brak skali, np. eotech 552 mojego przyjaciela sprawuje się dobrze na odległości 60-80m ( strzela z G36 J) ale jeśli chodzi o strzelanie w lesie gdzie te odległości się zmieniają to już trzeba brać poprawki. Ale to jest kwestia przyzwyczajenia.

 

A wy jak macie ustawione swoje PSO/POSP daliście radę wyśrodkować w punkt ? Czy musicie brać poprawki na podziałce ?

Link to post
Share on other sites

Z poprawkami jest różnie bo to zależy od różnych czynników ale w linij prostej bez wiatru można wyregulować w punkt , w boju już jest inaczej bo bierze sie pod uwagę odległość,kąt,i wiatr ii pierwszy strzał też zawsze znosi późniejsze już są celne . A jak chodzi czy podróbka czy oryginał to zawsze to drugie , po pierwsze lepsza jakość i możliwości , po drugie lans :D .

Link to post
Share on other sites

a ja dam pod prąd: jeśli nie masz kasy na rozsądny oryginał, to kup replikę. Więcej spotkałem oryginałów mocno zaniedbanych, choć nadal sprawnych. Ale z jakością szkieł jest fatalnie, bo patrzy się przez to, jak przez słoik szczyn.

Kolejna kwestia, to waga ponad 600g - porównywalny celownik, który Ci wytrzyma, waży max 350g.

Oryginał do Ci "+5" do długości, ale do sensu "-10"

Link to post
Share on other sites

a ja dam pod prąd: jeśli nie masz kasy na rozsądny oryginał, to kup replikę

 

Replika (nowa) kosztuje 450zł, POSP'a przy odrobinie szczęścia można już wyrwać za 600zł. Chyba lepiej dozbierać i cieszyć się pancerną i koszerną lunetą, niż wk... denerwować się z powodu chińskiego badziewia...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...