Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rangers z Pacyfiku


Recommended Posts

Rangersi na Pacyfiku? Nie słyszałem...

 

Co do oporządzenia trochę się różni od tych z używanych z europy.

- Szelki m1941 z tym u nas ciężko. Ale w budowie bardzo proste

-manierki były jak dobrze liczę 3 główne typy:

- tzw. "dog eared" z zapięciami na krzyż,

- z zapięciami z boków,

- z napami i przeszyciem z tyłu

czy trafiały jeszcze inne typy - nie mam pojęcia. Każdy żołnierz nosił ze sobą 2 manierki ze względu na strefę klimatyczną

-plecak m41

-ładownice do thompsona 3 komorowe,

-pas do garanda oprócz sygnowań chyba niczym więcej się nie różnił.

 

http://sites.google.com/site/ww2usmclivinghistorycompany/uniforms-and-gear

 

O ten pokrowiec chodzi?

http://www.vest.pl/product-pol-7263-Pokrowiec-na-helm-dwustronny-USMC.html

Nie wiem czy jest poprawny.

Link to post
Share on other sites

Rangersi na Pacyfiku? Nie słyszałem...

 

 

6. Batalion Rangersów walczył na Pacyfiku. Sformowany już w 1942. Nawet film o nim nakręcono. Tytuł "VI batalion". Co do wyposażenia to się nie orientuję. Ale na bank jest jakaś hamerykaniecka grupa reko, jeśli ktoś jest zainteresowany wystarczy poszukać ich strony i na pewno będą wszelkie informacje.

 

 

Edit:

 

Co do jeszcze różnic w wyposażeniu marines:

 

-Buty - zupełnie inna podeszwa - lepsza przyczepność do okrętu :D.

-Opinacze - bardziej "złocisty kolor", inna ilość haków

-Mundury. Jak ktoś dopiero zaczyna mogą mu się pomylić. Nie kamuflażowe, były hbt, ale nie wersje armijne dostępne w Polsce, ale wzoru P41 (i chyba jakieś późniejsze też), których w kraju nad Wisłą nigdy nie widziałem.

-Ładownice do tomka były też i 5-cio komorowe, ale ze stemplami u.s.m.c.

-Generalnie chyba wszystko miało stemple usmc, zamiast us. Ewentualnie brak stempla (widziałem kilka pokrowców na manierkę z krzyżowym zapięciem, bez żadnego stempla z przodu. Armia zawsze w tym miejscu miała U.S.)

Edited by tomcajs
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak ostatnio się natknąłem przypadkiem i zdrążyłem trochę temat, bo niezmiernie mnie zaciekawił. Mianowicie Paramarines. Dotąd byłem przekonany, że na Pacyfiku żadnych jednostek spadochronowych nie było, a jednak. Choć temat bardzo niszowy i zapewne poza USA mało znany. Nie wykonali żadnych desantów z powietrza, walczyli tylko na dwóch mniejszych wyspach, dużo mnie znanych niż popularny Guadalcanal, Tinian czy Guam o Iwo Jimie czy Okinawie nie wspominając. Zostali też szybko rozwiązani i wcieleni jako Raidersi. Dlatego też zapewne nie jest to tak popularny kawałek historii WWII.

 

Co jednak ciekawsze dotarłem na stronę grupy reko, gdzie jest podany cały zestaw sprzętu jaki używali i tu zastał mnie największy szok: http://3rdmarineparachutebattalion.webs.com/directory.htm "M42 Camo Jump Uniform (for training)", kiedyś swego czasy na ebayu sprzedawca z HK wystawiał Jump Suity w Duck Hunterze i byłem przekonany, że to zwyczajny chiński fetysz, zresztą podobne opinię słyszałem tez u innych rekonstruktorów, a takich chińskich potworków jest cała masa. A tu jednak! Co prawda jedynie jako mundur treningowy, ale mimo wszystko. Było. Generalnie całe ich wyposażenia to pomieszanie z poplątaniem. Używali zarówno sprzętu typowego dla armii jak i marines.

 

Do znalezienia grupy korzystałem z tej strony http://www.501stpir.com/reenactingorgunits.html , usmańska strona, masę grup reko ze wszystkich stron konfliktu, także szukając informacji na temat umundurowaniu danych jednostek warto tam zajrzeć. Co ciekawe, mimo iż zapewne na tej stronie nie ma wszystkich amerykańskich grup, to mimo to zadziwia mała ilość amerykańskich grup odwzorowujących korpus marines. Czyzby byli aż tak mało popularni? Nawet po emisji Pacyfiku? :D. To już więcej jest tam grup odtwarzających polskie wojska (te wrześniowe jak i PSZ na wschodzie i zachodzie).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...