Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mauser Kar98


Recommended Posts

Szukam replik broni jak w temacie. Uściślę, że nie chodzi mi o wersję K, tylko wcześniejszą, dłuższą (pierwszowojenną). Oczywiście nie liczę na asg, bo i tego nie oczekuję, ale jakiekolwiek deko, z możliwością suchego strzału (coś jak denix). Jedyne co znalazłem to badziewne odlewy, albo robione na zamówienie repliki za niebotyczną kasę. Zna ktoś sklep gdzie można takową nabyć (może być zagraniczny) bądź polecić firmę, która jest w stanie do 1,5k od sztuki zrobić od podstaw taką replikę.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Musisz pytać wszystkich sklepów sprzedających deko , np w gunservis.pl przygotuj się jednak na ceny w okolicach 3000 zł . Dekowce zza granicy są w Polsce nielegalne, jako że nie posiadają certyfikatu Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego :bialaflaga: .

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

Może użyłem zbyt dużego skrótu myślowego pisząc deko :). Nie musi być to koniecznie broń zdekowana, może być to replika ale z zachowanymi funkcjami ruchomymi, suchy strzał itd. Właśnie coś typu repliki Denixa, który niestety karabinów mausera w ogóle nie replikuje. Rozmawiałem z G&H na ten temat, ale za taką replikę liczą podobnie jak za mausera pfc, co jest troszkę przesadą moim zdaniem. Może ktoś jest w stanie polecić inne firmy, która czymś takim sie zajmują, a maja rozsądniejsze zróżnicowanie cen między produktami ? :)

 

Sniper, byłbym wdzięczny za tel, w tej sprawie. I tak mamy jeszcze parę spraw do załatwienia, to się zgadamy kiedy co i jak :).

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam,

 

spróbuj kupić replikę (duży wybór, od marushin do chińczyka) i wpasować w oryginalną kolbę. Do przeróbki będzie w zasadzie tylko lufa (przedłużyć - prosta opercja u tokarza) i celownik/zespół szczerbinki (zależy jaką jeszcze chcesz wersję uzyskać, ale jak garbusa, to dochodzi zakup zespołu szczerbinki).

Jak chcesz, to możesz się pokusić o wrzucenie w toto np. oryginalnej muszki. Mam tak zrobionego mausa k98 - replika Boyi, wrzucona w stare drewno sklejkowe, oryginalne okucia + muszka. Wygląda nienajgorzej ;)

 

Przeróbka Boya nie jest trudna (szlifierka i pilniki).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...