Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie lub nie - ale to jeśli ktoś mnie nie lubi.

 

A więc tak, posiadam replikę pistoletu maszynowego Mp5, dokładnie model CM.041b posiadający stałą kolbę.

 

Chciałbym podnieść fpsy mojej repliki do możliwych, stałych 450 fps (Szczecinski limit fps na obszarze otwartym)

 

W jakie części zainwestować?

 

Aktualnie siedzi u mnie gumka HU systemy, sprężyna m120 guarder i fpsy oscylują na poziomie 420-424.

 

W co zainwestować żeby uzyskać te 450 fps i mieć wszystko na tip-top? Domyślam się, iż sprężyna m130 może być za mocna więc jestem w dołku...

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy masz szczelny zespół tłok-cylinder. Potem wymień dyszę na doszczelnioną, bo te stockowe cymy puszczają po pare fpsów. Teflon fix jak wyżej powiedziano. Jeśli masz kasę to kup tego BU guardera(systema jest taka sama a droższa :D ) to od razu problem dyszy będzie rozwiązany. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kolejni mistrzowie...

 

1. Głowica KWA rozwali szkielet przy 1 serii.

2. BU Guarder to to samo co BU Systemy? Co to za herezje?!

 

 

Jak chcesz 450fps:

1. Lufę na preckę zmień + porządne uszczelnianie gumki (tzw. teflonfix) - już powinieneś mieć jakieś 440fps;)

2. Sprawdź szczelność na głowicy tłoka. Jak nie jest idealna, to co najwyżej zmienić uszczelkę.

3. Najwyżej zmienić dyszę.

 

Nic więcej.

Link to post
Share on other sites

To może teraz ja :D

 

1. Wyciszone głowice od systemy, dadzą w parze z tłumikiem trochę do cichości, oraz nie rozwalą szkieletu zbyt szybko.

2. Jak wyżej dobra precka i gumka.

3. Dobra sprężyna która się nie ubije element m125 albo Sp120.

4. Dobre kable + ewentualnie mosfet.

Link to post
Share on other sites

Kolejni mistrzowie...

 

1. Głowica KWA rozwali szkielet przy 1 serii.

2. BU Guarder to to samo co BU Systemy? Co to za herezje?!

 

 

Jak chcesz 450fps:

1. Lufę na preckę zmień + porządne uszczelnianie gumki (tzw. teflonfix) - już powinieneś mieć jakieś 440fps;)

2. Sprawdź szczelność na głowicy tłoka. Jak nie jest idealna, to co najwyżej zmienić uszczelkę.

3. Najwyżej zmienić dyszę.

 

Nic więcej.

 

Nie sądzę, żeby te dwa zestawy różniły się jakoś super super super hiper ultra mega orzeł. Jak dla mnie stoją na porównywalnym poziomie, a montowanie BU do krótkiej lufy robi mniejszą różnicę niż w długich, chyba, że mówisz o jakichś sprawach wytrzymałościowych itp.

A co do precki to jak najbardziej masz rację, nie pomyślałem o tym, i nie trzeba wcale BU montować, bo jeszcze będzie za dużo:p ALE MOGĘ SIĘ MYLIĆ :D

Edited by Robciok
Link to post
Share on other sites

Ludzie, czy Wy robiliście kiedyś repliki CYMY z neodymowej serii?!

 

Zestawu cylindra NIE MA SENSU WYMIENIAĆ! Jak nie ma szczelności to wymienić tylko i wyłącznie uszczelkę, jak nie umie się tego samemu uszczelnić. Na dyszy może uciekać 5-10fps.

 

Reszta leży w dobrym złożeniu lufy i gumki.

 

Różnica pomiędzy BU Systemy i Guardera tkwi w średnicach wszystkiego praktycznie, kultury pracy oraz wytrzymałości...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ludzie, czy Wy robiliście kiedyś repliki CYMY z neodymowej serii?!

 

Zestawu cylindra NIE MA SENSU WYMIENIAĆ! Jak nie ma szczelności to wymienić tylko i wyłącznie uszczelkę, jak nie umie się tego samemu uszczelnić. Na dyszy może uciekać 5-10fps.

 

Reszta leży w dobrym złożeniu lufy i gumki.

 

Różnica pomiędzy BU Systemy i Guardera tkwi w średnicach wszystkiego praktycznie, kultury pracy oraz wytrzymałości...

 

Generalnie to zestaw cylindra można zostawić ale z dyszą to się absolutnie nie zgodzę, że ucieka 5 czy 10 fps. Zmieniłem głowicę cylindra na podwójnie uszczelnioną oraz uszczelkę na tłoku. Do tego momentu jest super. Po założeniu stockowej dyszy cały efekt idzie się ..... Ta dysza jest koszmarnie nieszczelna. Może to i kwestia wymienionej głowicy cylindra ale różnice w średnicy wewnetrznej stockowej dyszy i dyszy na głowicy są bardzo duże. Przy wymianie lufy na preckę, dyszy na uszczelnioną i cylindra na typ 1, można uzyskać spokojnie 460 fpsów (po uprzednim doszczelnieniu układu cylinder-głowica cylindra i głowica tłoka).

Edited by pretorian11
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Odkopuję stary temat, ale replika nadal w sprzedaży więc nie widzę przeciwwskazań.

Otóż całkowicie stockowa cm 041b po montażu precki guarder 407mm (+ 20cm tłumik, miałem lufę z m4, niech się nie marnuje) + gumka systema daje bardzo stabilne 450-455 fps. Skąd taki dziki wynik? Stockowy cylinder w mp5 to typ 2, czyli zdecydowanie "za ciasny" jak na tak krótką lufę, po włożeniu prawie odpowiedniej długości prędkośc wzrosła całkiem znacznie. Włożę jeszcze typ1 aby już połączenie cylinder - lufa było odpowiednie i powinno skoczyć jeszcze o kilka. Dam znać po wprowadzeniu modyfikacji.

Pozdrawiam, Przemek.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Po uszczelnieniu głowica tłoka-cylinder, wymianie dyszy na podwójnie uszczelnioną 21,5mm protech g3 zaczęła puszczać głowica cylindra i nawet kosmiczne warstwy teflonu wiele nie dają. Głowica cylindra jest niestandardowa ponieważ m4 ma krótszą prowadnicę dyszy. Ma ktoś jakąś sprawdzoną głowicę do mp5? 041/049 - bez PDW i K bo to inny gearbox.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...