Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kbk Jantar-M wz.2005 - custom za 500zł


Recommended Posts

Witam, po GP-30 przyszedł czas na coś bardziej kreatywnego. Pod moje ręce wpadł kbk wz,2005 Jantar-M. Replika w całości metalowa, najważniejsze części są spawane. Co tu dużo pisać.

Kosztorys:

- Replika Rk-06 (bez baterii i magazynka) 300zł

- Szkielet GB 15zł

-Szyna od G36C (wygrana na aukcji w sklepie Azteko) 38zł

-Magazynek 30zł

-Łoże od Beryla 25zł

-3 nakładki od Beryla 75zł

-Tłumik (robiony po znajomości) – flaszka wódki

---------------------------------------------------

Razem: 485zł

Koliminator jest mój i go nie licze.

 

Jeżeli chodzi o moje zdanie na temat konstrukcji to jest bardzo poreczna i wygodna. Była na dwóch strzelankach w ten weekend i sprawuje się świetnie.

 

Replika w stanie pół surowym, czeka jeszcze malowanie, rzeźbienie gumy i takie tam. Chwyt pistoletowy od AKMS, niedługo będzie od Beryla.

Zdjęcia w czasie budowy i repliki w stanie obecnej.

 

Zdjęcia:

p4300148.jpg

p4300157.jpg

p4300150.jpg

p4300151.jpg

p4300153.jpg

p4300155.jpg

p4300154.jpg

p4120137.jpg

p4120139.jpg

p4120144.jpg

546379_203578703087699_100003067114198_325088_1047984873_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj trochę się pobawaiłem z repliką-kolejne zdjęcia.

Spust jest przeniesiony poprzez kable. Kostka stykowa jest osadzona w 2 szkielecie GB. Replika była robiona na szybko, na 1000% będzie działający selektor i jak będzie mi się chciało to jeszcze selektor ognia z drugiej strony. I wtedy będzie jak w zwykłej replice. Selekttor będzie połączony przez przedłużkę obu listew selektora.

Link do galeri https://picasaweb.google.com/100702672753545518455/30Kwietnia2012

Link to post
Share on other sites

Miałem do dyspozycji tokarkę to skorzystałem, niestety to nie moja wina że taki duży wyszedł jak za 10zł to efekt jest mega bo flaszkę zapłaciłem za tłumik i 2 lufy do GP.

Co do tematu, błąd serwisu zaznaczyłem inne podforum a wywaliło mi w snajperkach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam, ostatnio ostro zabrałem się za Jantara, postanowiłem zrobić go jak należy. Spust będzie mechaniczny, lewy selektor będzie sprawny (już jest), drobne korekty, szyny RIS + latarki, celowniki mechaniczne ect. Jutro kupuje farbę do malowania w lakierni i miotam się między czarny mat a złoto :D

 

P.S. Przed smaczek selektor ala Beryl, na razie dospawana półeczka na palca.

1cdbc597051e6.jpg

52c4644f62677.jpg

f4120e370aede.jpg

Link to post
Share on other sites

Fajny ... mig :]

 

Po co ta blaszka w bezpieczniku?

I "celowniki mechaniczne" ?????????????????????

W Jantarze?????????? Na serio?????? Show it, or it's not exist.

Dzisiaj kupiłem farbę, jutro SAM będę malował go pistoletem. Celownik mechaniczny jest od G36. Nie wstawię zdjęcia bo replika jest przygotowana do malowania. Ta blaszka jest do tego abyś mógł swym palcem łatwiej operować bezpiecznikiem. Dzisiaj porobię rowki anty-poślizgowe.

Wstawiłem cel. mechaniczne bo wg. mnie lepiej wygląda (nie mam EoTecha) niż mój koli. Tak wiem to jest moja wyobraźnia ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Niestety za grubo bo malowane pędzlem 2 warstwy, Mialo być pistoletem ale się nie udało.

 

Nie długo lepsze zdjecia, lustrzanką w terenie bo moim zabytkiem to nie wygląda za dobrze - to trzeba zobaczyć na żywo (zresztą jak z każdym customem ;))

 

Jutro zrobię fotkę ze stałymi przyrządami celowniczymi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...