Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Low cap, problem z podawaniem


Recommended Posts

Siemka. Pół roku temu kupiłem sobie KAC PDW z boyi i od początku mam jeden problem: Replika nie radzi sobie z pełnym low capem. Mianowicie gdy wsadzam pełen low cap, replika wypluwa po dwie kulki, daje puste strzaly, a gdy wepnę high capa, problem nie występuje. Logicznym jest, że problemy powoduje większy napór kulek z pełnego low capa, ale nie wiem jak temu zaradzić. Gdy low capa(poj. 70 kulek) załaduje do niecałej połowy, to wtedy strzela normalnie.

Borykam się z tym od początku posiadania repliki, a po drodze zmieniłem komorę hop up na metalową i próbowałem różnych gumek. W czym rzecz? coś z dyszą(jest stockowa)?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz ale magazynki typu low/mid cap formatuje się tak samo jak baterię w np.: nowym telefonie. Chodzi o wstępne ubicie sprężyny, czyli na początku ładujemy 10 kulek i opróżniamy magazynek, później 20 i opróżniamy i powtarzamy cykle do pełna (warto się pomęczyć i powtórzyć wszystko 2-3 razy). Jeżeli tego nie zrobisz na początku, możesz mieć później takie właśnie problemy. Wiem bo ja tak miałem.

 

EDIT: Przecinek.

Edited by ST1TCH
Link to post
Share on other sites

Powiem tak: Moje pierwszye dwa i jedyne low capy faktycznie od razu zapchałem do końca, ale ostatnio mój kolega podpiął swój low cap, który bankowo był odpowiednio traktowany i działo się to samo. Co do podnoszenia komory, to nie jest to możliwe, bo siedzi ona bardzo ciasno w kac'u.

A skoro źle ubiłem sprężyne w magazynku, to nie powinien on mieć właśnie słabszej siły naporu? Kiedy zwolnie kulki naciskając dźwignie w magazynku wszystkie wyskakują w ułamku sekundy.

Edited by smasher
Link to post
Share on other sites

Oczywiste jest, że kulki wyskoczą w ułamku sekundy, bo żeby się tak nie działo sprężyna magazynka musi być mocno zajechana a czegoś takiego nigdy nie widziałem. Moja propozycja, to wciąż sformatowanie magazynków.

Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Mój kumpel z teamu miał podobny problem , spróbuj docisnąć magazynek do przodu repliki ( od siebie- jak siedzi w gnieździe) i zobacz czy podaje kulki.

Link to post
Share on other sites

Teoria "formatowania magazynków" wydaje się nie mieć potwierdzenia w fizyce i mechanice. Problem polega na tym, że kulka w trakcie strzału nie zdąża wejść do komory. Jeżeli jest w magazynku połowa kulek, to sprężyna ma do pchania o połowę mniej kulek więc jest jej łatwiej, i dlatego działa. Czyli w pełnym magazynku kulki stawiają za duży opór. Spróbuj lekko nasmarować magazynki olejkiem silikonowym w sprayu. Z tego co wiem to jeszcze pomaga lekkie podszlifowanie otworu na kulki w magazynku.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...