Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

mtwist - extrema ratio to sie kupuje u Marsa na www.magna-arma.com.pl a nie w military ;)

 

ja napisałem że nie chodzi mi o to czego używa np. delta. Tylko czego używają jednostki trochę bardziej wyróżniające się od innych (oczywiście w boju) jak np. 101 airborn. Po przez określenie "mięso armatnie" miałem na myśli jednostki marines których żołnierze giną w Iraku w zamachach (nie to że bym ich nie szanował). Miałem na myśli jednostki które raczej rzadko jeżdżą na rutynowe patrole Rolling Eyes. No ale nie ważne, aż takim znawca nie jestem, zresztą mogę się mylić.

 

Nichuja nie rozumiem o co ci chodzi.

1. Czego używa Airborn?

 

pewnie kabara. Ino przydzialowy noz a noz uzywany to sa bardzo czesto 2 rozne nzoe.

 

2. Który sog do 600 PLN?

 

Co sie tak na sogi uparles?

 

 

A co myślicie o tym, jest bardzo tani:

 

Tanto. Bezjar. Tylko nie pytaj czemu prosze...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oki

 

Nichuja nie rozumiem o co ci chodzi.

 

Nie ważne.

 

Wiesz to również nie ma zasady. Wielu marines używa noży Stridera, a to już ekstraliga. Raz pewien major marines chciał sprzedać nóż Shiva-Ki (chyba najostrzejsze nóże na świecie) za 3000 $ (miał chyba 2. W tym jeden był z nim w Iraku) . Więc trafiają się tam ludzie, którzy znają się na rzeczy. Tak samo jest pewnie w 101. Wszystko zależy od osobistych preferencji i wiedzy na dany temat. Jedna osoba może uważać nóz za niezwykle istotną część wyposażenia i wyda na niego ogromne pieniądze, a inna nie będzie przywiązywała większej wagi do tego i będzie nosiła nóż z przydziału.

 

Widać znasz się lepiej niż ja :D. Ja mówiłem to po tym co widzę w TV. Jak wiadomo telewizja czasami kłamie. :D

 

 

W sumie jak chcesz nóż do lasu to może SRK? Kosztuje sporo mniej niż 600 zł ale SOGa pewnie bije na głowę jeśli chodzi o prace leśne

 

Fajny nóż gdzie go kupie w Wawie? Wydaje mi się że w świecie noży

Mówicie że tanto to szajs, oki.

 

Czyli kandydaci to (dałem military.pl żeby pokazać jak dany nóż wygląda, nie zamierzam tam go kupić):

 

1. http://military.pl/s/m/NCS38CK.html - Fajny nóż pod względem wizualnym, co najważniejsze tani i jak mówicie całkiem, całkiem.

2. http://military.pl/s/m/NER000SHR.html - prawdę mówiąc jest fajniejszy :cry:. Ale cena dwa razy większa i trochę (dla mnie) za krótki do lasu.

3. http://military.pl/s/m/NB650OD.html - a co o tym? Cena jest dobra.

4. http://military.pl/s/m/NSGS13.html - no tak wiem sog... Ale co o nim powiecie?

 

 

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Jako nóz do lasu to jestem za SRK. Jeśli masz ok 600 zł do wydania to naprawdę warto zrobić do niego customową pochwę z kydexu u Pitera, ponieważ pochwa z którą jest dostarczany to nie jest wbrew zapewnieniom panów z military prawdziwy kydex, tylko materiał dużo gorszej jakości. Ma on jedną, ale bardzo poważną wadę....w przeciwieństwie do normalnego kydexu częste wyjmowanie i wkładanie noża do pochwy ( a tym samym ocieranie sie krawędzi tnącej o ten materiał) może zwyczajnie stępić nóż po pewnym czasie. To raczej fakt bo Wysz z Budo przeprowadził takie testy właśnie z SRK. Golący nóż wkładał i wyjmował z pochwy. Po kilku powtórzeniach ostrze już nie goliło :?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie będę robił jeszcze jednego tematu więc zapytam tutaj jak już mowa jaki nóż wybrać :D

 

Potrzebny mi jest nóż do miasta. Nie za duży żeby nikt się nie czepiał. Do 250 zł. Składany. Z klipsem z tyłu żebym mógł do paska przyczepić. Z nie kolorową rękojeścią 8O.( w ciemnych kolorach) I jak już mówiłem tylko do miasta, na plaże :D, w góry co by kawałek linki czy chleba ukroić (z tym ciężej ale się jakoś uda). Ogólnie do wszystkiego poza rąbaniem, kłuciem, dźganiem itd. Czyli ma być nie taktyczny :D

 

Podoba mi się:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54926498

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

PIKA good choice, oprócz tego zastanów się na CRKT M16 albo CRKT M21! Bardzo milusie noże (mam tego pierwszego). Ogólnie to w tej cenie całkiem fajne foldery! Może nie z jakąś super stalą ale dają radę! Ja na swojego M16 nie narzekam! szkoda tylko że ma AUS6

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites

W sprawach noży jestem cienki i musiałem przeczytać 5 razy zanim zrozumiałem twój post, Okruch, ale już kapuje :D . Tak sprawa piasku jest dla mnie ważna. Miałem już foldera i wiem co to znaczy wyczyścić go. Dlatego faktycznie potrzebuje coś co łatwo się nie zarudzi.

 

to dobry wybór, choć rękojeść nie jest czarna. Jestem sympatykiem frame-lock, co wspomniałem wyżej, liner-lock do mnie nie przemawia, chyba że z CRKT (z LAWKS). F-L łatwo utrzymać w czystości (wspomniałeś o plaży), a pewność blokowania jest bardzo wysoka.

 

Czyli frame-lock to taki jakby bolec co blokuje ostrze od dołu(ciężko to wytłumaczyć). liner-lock to zaś taki "guzik " z tyu na dole noża który zwalnia ostrze. Dobrze zrozumiałem?

 

PIKA good choice, oprócz tego zastanów się na CRKT M16 albo CRKT M21! Bardzo milusie noże (mam tego pierwszego). Ogólnie to w tej cenie całkiem fajne foldery! Może nie z jakąś super stalą ale dają radę! Ja na swojego M16 nie narzekam! szkoda tylko że ma AUS6

 

CRKT m16 i m21 miałem w ręku. Ten nóż jest dość duży. Jest świetny ale taktyczny. Z pewnością go sobie kiedyś kupie. Narazie potrzebuje noża bardziej cywilnego i na miasto. Wiecie jak to jest, ten nóż to nie jakaś kosa, ale ludzie jak zobaczą coś takiego to:

 

"To ty nosisz teki nóż ze sobą na codzień!!! Chcesz kogoś zabić!!! Synku!!!" :D cytat mojej babci

 

 

Monochrome

 

Jakoś mi z wyglądu nie leży :( (wiem,wiem wybredny jestem)

 

Co powiecie o tym:

 

http://military.pl/s/m/NBM10210.html?sort=...ms=&id=VjAvomAw (bym jeszcze dozbierał)

 

http://military.pl/s/m/NBM10410.html# (jeszcze mniejszy nóż)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Co do m16 i m21 to są różne rozmiary! Mój nie jest wcale taki duży a spytaj się tak samo RAI_Wilku - on ma M21 - ale małego - zajebisty jest! A co do czyszczenia to pikuś

 

To chyba będzie więcej niż 250... Pozatym m21 i tak chce sobie kupić tylko w dużej wersji po wakacjach, więc poco mi drugi taki sam :D

Ale dzięki za porady

 

 

 

Ja powiem tak - na nozach benchmade si enie zaiwedziesz wiec bierz co ci pasuje.

 

Dlatego wezme coś od tego użytkownika, z tej stronki bo chyba ceny są zachęcający, pozatym ma same pozytywy

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=be...06217&country=1

 

Wybór padnie na monochrome lub pika.

 

Tylko jeszcze mam dwa problemy:

 

1. Combo czy plain do użytkowania które wcześniej przedstawiłem?

2. Czytałem gdzieś że te okładziny w pikce to jakiś, może nie badziewny, ale nie zadobry plastik. To prawda?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czemu nie combo to pisalem wielokrotnie tutaj.

 

Pike mialem w lapach i sie nia bawilem duzo - okladziny sa ok, nie do wywazania okien ale bynajmniej nie badziewne. Nie pamietam z czego to jest a szukac mi sie nie chce.

 

Co ciekawe na military podaja, ze klinga z N690 - ciekawe, wydawalo mi sie, ze pika z 440 jest robiona a byla w N690 ale kiedys...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Jak mówił pewien znajomy pan z 2305: Kozik to kozik - jakie to ma znaczenie...  :wink:  (to tak żeby was podrażnić stalmagicy).

Jak mówił Karol Olgierd Borchardt, autor "Znaczy Kapitana": "żeby spokojnie przeżyć życie, należy unikać denerwowania: kobiety, kucharza i człowieka z nożem".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...