Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem z famas f1 cyber gun


Recommended Posts

Witam mam problem z famasem a mianowicie chyba z gearboxem ale to tylko przypuszczenia. Opisze problem,gdy przyciskam za spust kolka nie leci tylko jest specyficzny odgłos z miejsca gdzie znajduję się gearbox . Przeczysciłem lufę bo myslalem że kolka się tam zaklinowala ale to i tak nie dało zadnego rezultat u .proszę o pomoc

Edited by czarek112
Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem w MP5 Cymy, naciskanie na spust powodowało cichutkie stuknięcie gdzieś w gearboxie, tak jakby silnik nie dał rady zakręcić zębatkami. Jak temu zaradziłem? Rozkręciłem całego gearboxa na części pierwsze, papierem ściernym wyczyściłem styki (gdzieś w artykułach jest opisane jak to robić, wpisz hasło na wzór "czyszczenie styków" jakoś tak), wyczyściłem zębatki z chińskiego smaru i dałem swój maszynowy, po czym złożyłem wszystko do kupy sprawdzając po drodze czy zębatki się kręcą i o nic nie zapierają. Później regulacja silnika i replika strzela do dziś bez ani jednego zacięcia :)

Link to post
Share on other sites
Otworzyłem gearbox wyczyściłem styki lecz mam trudności teraz żeby wszystkie części dobrze ułożyć help :icon_neutral:

Niestety, tak to jest, gdy zabieramy się do czegoś, na czym się nie znamy.

Moja rada, "zamieć" wszystko do torebki foliowej i pofatyguj się do serwisu.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Tak się kończy jak ktoś coś powie czego nie powinien. Radzę na przyszłość zanim zabierzesz się z wielkim zapałem do czegoś poczekaj aż ktoś kto ma dłuższy staż i jest bardziej doświadczony zabierze głos.

Samo złożenie idzie wytłumaczyć ale na bank pomieszałeś podkładki więc niestety to robota dla kogoś bardziej doświadczonego o ile chcesz by wszystko jeszcze ci chodziło.

Link to post
Share on other sites

Tak się kończy jak ktoś coś powie czego nie powinien. Radzę na przyszłość zanim zabierzesz się z wielkim zapałem do czegoś poczekaj aż ktoś kto ma dłuższy staż i jest bardziej doświadczony zabierze głos.(...)

Cięta riposta "bardziej doświadczonego", witaj GURU i dalej doradzaj Nowym, żeby grzebali sami w "bebeszkach" replik!!! :maniak_jezyk:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Musisz szukać filmik pokazujący GB V1 bo Famas takiego posiada. Ale z filmikami jakoś widziałem że krucho, prędzej znajdziesz zdjęcia takowego.

 

No jest wielu amatorów którzy się uczą i dobrze, ale bez przygotowania podstawowego mogą coś poważnie źle zrobić a GB V1 chyba posiada najmniej części dostępnych na rynku.

Link to post
Share on other sites

@Powała

Po pierwsze nie doradziłem mu by grzebał w GB bez jakiejkolwiek wiedzy o jego budowie jak to zrobił szkielet1990. Po drugie nie uważam się za GURU, więc idź się schować.

Schowaj się Ty ze swoimi radami! Szkoda słów! Jedyna nadzieja, że nikt nie "natnie" się na Twoich "radach". :sciana:

Link to post
Share on other sites

W końcu złożyłem tego gearboxa z kolegą 6h robiłem,według instrukcji i filmika,lecz gdy wszystko skręciłem i wypróbowałem to Zębatki jakaś cześć blokuje,i jest lipa ,Ale i tak oddaje w piątek do serwisu broń więc niema różnicy

Dzięki wszystkim za pomoc. :icon_biggrin:

Pozdrawiam

Edited by czarek112
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...