Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam mam replikę ak47 cm.046 o mocy 450fps i chciałbym się dowiedzieć co muszę wymienić żeby zwiększyć jej zasięg ,ale przede wszystkim celność (raz mi się udało sprzedać headshota z 80m ^^ więc zasięg jest raczej ok) proszę a linki z częściami. Replika jeszcze nie była ani razu przerobiona.

Link to post
Share on other sites

Gumka HU (zielona G&G, systema energy) i dobra lufa precyzyjna, najtańsze systema/guarder 6,02 a jak masz kasę to prometheus. Jeśli chcesz się bawić w mechanikę to wymień sprężynę na Guardera (da stabilniejsze fpsy), dyszę na uszczelnioną, prowadnice sprężyny na łożyskowaną i teflonfix głowicy cylindra i okablowanie niskooporowe.

Jeśli chcesz przeprowadzić tuning mocowy to wymień jeszcze tłok.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Witam,

mam od niedawna Cymę CM.046 (podobno to samo co CM.042 tyle, że z paskudnym BB ;-) ). Byłem na chrono i wyszło 380 FPS. Prawdopodobnie jest walnięta sprężyna. Jako, że i tak muszę go rozebrać to chciałbym zmienić na początek parę gratów i teraz pytanie - co o tym wszystkim sądzicie i czy to będzie grało. Na razie całość jest na stocku. Jedynie co to mam lipo 7,4 .

 

Dysza:

http://allegro.pl/shs-dysza-uszczelniona-ak-i3068896870.html

Głowica:

http://allegro.pl/glowica-cylindra-do-ak-v-3-short-type-shs-i3068856383.html

Płytka selektora:

http://allegro.pl/ultimate-plytka-selektora-ak-i3068780506.html#tabsAnchor

Sprężyna M120:

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2317&name=MadBull_-_Sprezyna_M120

 

+ gumka Systemy.

 

Zastanawiam się również nad komorą Elementa. O taką: http://allegro.pl/blacksword-element-komora-hop-up-ak-i3122739905.html

 

Jakieś propozycje? Uwagi? Coś jeszcze warto byłoby zmienić na początek.

 

Pozdrówki

Link to post
Share on other sites

Jeżeli płytka selektora jest uszkodzona to wymiana a jeżeli nie to nie ma sensu wymieniać.Jeżeli komora jest metalowa od CM to również nie ma sensu wymieniać bo stockowa nie jest zła.

Sprawdź stan części w GB, zużyte wymień a na jakie najlepiej to masz odpowiedni dział na forum.

Poczytaj tematy o replikach z serii AK modele np. 040 odpowiednie smary, teflon fix, podkladkowanie i do produkcji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No to po miesiącu walki mogę się pochwalić "efektami"...

Co zostało zrobione?

- wypodkładkowane zębatki

- nowe łożyska SHS

- wymienione oringi na głowicy tłoka i glowicy cylindra

- wszystko przesmarowane odpowiednio

- wymienione zębatki na JB (oryginalna zębatka tłokowa miała bicie...)

- przeczyszczone styki

- dysza uszczelniona Element

- komora HU z King Arms

- płytka selektora Ultimate

- czarna gumka systemy

- sprężyna Guarder M120

 

 

Poskładałem, przesmarowałem itd... - wynik 430 FPS. Słabo. Na ubitej spreżynie miał 380-390 FPS.

Zacząłem kombinować - teflon fix, jeszcze raz podkładkowanie, smarowanie itd. Barakuda (Szczeciński serwisant :) ) polecił, żebym wrócił do starej komory. OK.

Wynik ? 260 FPS.... Wg Barakudy byl nieodpowiedni smar w cylindrze itd. Wymylem, wypodkłądkowałem, poskładałem. Wczoraj byłem na chrono - wynik to 298 FPS.

Pierwsze co to pomyślałem, że to wina komory. Zmieniłem znowu na King Arms'a i dalej pluje kulkami. Zasięg maksymalny to 25 metrów... Skuteczny około 15m.

 

Jakieś sugestie co to może być? Już mam dość szczerze mówiąc rozbierania i składania...

Link to post
Share on other sites

Strzykawka 20ml do ręki i sprawdź ile pompuje ci GB. Czyli szyjkę strzykawki owijasz na tyle grubo teflonem aby ciasno weszła w dysze i było szczelne, ustawiasz single i oddajesz jeden strzał. Strzykawka powinna się napompować do iluś tam. Odczytaj i będziemy myśleć dalej. Bo rozbieranie wszystkiego po kilka razy nie ma sensu a można będzie już wykluczyć lub skoncentrować się na jednym z głównych problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Trochę to trwało ale niestety nawał pracy i... doba się kończy :P Nie mialem czasu chwilowo na airsoft. Ale jest powrót. Nowy sprzęt tez. Ale CM046 zostaje bo mimo wszystko chciałbym go zrobić...

Test strzykawki wykazał 20ml na strzykawce 20ml (tlok strzykawki mógł pójść bez problemu dalej jesli gb pompował by więcej). Komory zmieniane - i stockowa i King Arms'a ... zero efektu. Dopiero jak owinąłem komorę w miejscu styku z GB (na zewnątrz) to ak zaczął strzelać zdecydowanie dalej....

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...