Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nagły spadek mocy po zacięciu.


Recommended Posts

Witam!

 

Zacznę od tego że nie jestem "zielony" w te klocki i sam zajmuję się tuningiem i w związku z tym rzadko o coś tu pytam, ale tym razem wywieszam białą flagę i proszę o pomoc.

 

Z czym problem:

-replika AK

-BU guardera, prowadnica łożyskowana SHS, dysza dorabiana przez chłopaków z asgrevolution.pl / oryginalna guardera z BU, tłok SHS pełna metalowa szczęka, sp140 guardera, silnik element UT.

-komora HU kingarms / stock Boyi - przezroczysty, guma systemy, lufa guardera 509 6.02.

 

Wynik na tym to 530fps.

 

Co się stało:

Po problemie z komorą (KA) na której złapałem zacinkę, moc z 530 spadła do jakiś śmieszny wartości 300 - 370 fps. Zajrzałem do GB - żadnych zniszczeń, cylinder wraz z dyszą uszczelnia się od razu. Zęby wszystkie na miejscu. Rozebrałem komorę, złożyłem od nowa - szczelna. Sprawdziłem "testem papierka" jak się doszczelnia dysza z komorą - w normie papierek ledwo co podskakuje, bardziej od drgań się rusza.

Po tych zabiegach prędkość wzrosłą do oszałamiających 400-430 fps... dalej brakuje 100.

 

Rozbierałem wszystko już naście razy, wymieniałem dysze, dosyłacze dyszy, komory, od nowa wszystko uszczelniłem - żadnej poprawy.

 

Wczoraj zmieniłem sprężynę na elementa 145 bo takiego miałem pod ręką oraz wsadziłem GB do AKSU oraz do innej 74 - wynik na oby dwóch 475 fps. Wsadziłem z powrotem sp140 i wynik mnie osłabił 298fps.... (mierzone na innym AK74).

 

Już nie wiem co jeszcze mogę zmienić. Jeżeli macie jakieś sugestie i rady to chętnie wysłucham.

 

Pozdrawiam!

Edited by thesokol
Link to post
Share on other sites

Z serii: "zielony radzi zielonemu".

Na zdrowy rozum to wydaje mi się że masz problem ze sprężyną. Skoro mówisz że jak wkładasz inną to wszystko śmiga to, to odrazu się nasuwa odpowiedź.

A ta 2 sprężyna (145) jest pewnie już troszkę ubita dlatego nie daje wyniku koło 530 fps.

Link to post
Share on other sites

Z serii: "zielony radzi zielonemu".

Na zdrowy rozum to wydaje mi się że masz problem ze sprężyną. Skoro mówisz że jak wkładasz inną to wszystko śmiga to, to odrazu się nasuwa odpowiedź.

A ta 2 sprężyna (145) jest pewnie już troszkę ubita dlatego nie daje wyniku koło 530 fps.

Factico nie wiem ale jakoś źle to zdanie o springach zrozumiałem :) No nic lepszym się zdarza :p

Link to post
Share on other sites

@CerberBP: Lufa czysta, jest w porządku, gumki są ok (dwie systemy sprawdzałem), komory de facto jedna i druga są szczelne - to raczej tak proforma sprawdziłem żeby nie było.

 

@GaretBale93: Powoli zaczynam w to wierzyć, ale nie pasuje mi do tej teorii fakt że niby co, sprężyna guardera generująca 530fps po jednej zacince nagle traci tyle mocy? Dla przykładu mam 2 letnią, zajechana w 3 replikach sp120 która w stocku AKSU Boyi daje 420 fps. Więc co, rozhartowała się ta sp140 czy jak? :D

 

@white_Pl: Nie chcę teraz z głowy strzelać bo już późno, jutro znajdę chwilę czasu to dokładnie powiem. Ale tak na szybko to było różnie raz różnica 3 fps na kilku strzałach a raz po 30fps - tylko już konfiguracji nie pamiętam.

 

Zaczynam powoli wierzyć w inną teorię, mianowicie. Replika jest poskładana z 2 jak nie 3 innych, Dość mocno zaczął się ruszać ostatnio zawias w body (replika AK74 dla przypomnienia) - puściły nity które to trzymają - a jak wiadomo GB się na tym opiera. Być może złe ułożenie GB w body sieje taki zamęt i zniszczenie? Dlatego jutro będę chronował ten pechowy GB na nowym AKSU - tylko czy króciutka, stockowa lufa nie wpłynie znacząco na pomiar prędkości?

 

BTW dzięki za zainteresowanie :)

Link to post
Share on other sites

@ sokół - jeśli raz masz rozrzut 3 a raz 30 fps - to jest to typowa nieszczelność. Rozrzut może być w granicach 5-6 fps w jedną i drugą stronę. Innymi słowy: przy 10 strzałach pod rząd wynik nie powinien być większy od siebie o 10fps.

 

Piszesz o "rozklekotaniu" - być może zgrało się to w czasie. Ale jeśli zespół lufy jest nieosiowo z GB...to masz efekt, a przypadkowe wyniki na różnych springach, to efekt przypadku.

 

Sprawdź jeszcze czy dysza wchodzi osiowo do komory - jak ? Pomaluj dyszę czymś łatwościeralnym - mazak (nie marker) , korektor itp.

 

Over.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...