Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem ze złączami imax b6


Recommended Posts

Witam

Wczoraj przyszła mi nowa ładowarka imax b6 razem z przejściówkami na tamiye.Mam z tym taki problem iż podpinam tymi banankami kable do ładowarki tak jak trzeba(plus do plusa, minus do minusa), dalej przejściówka z t connectora na tamiye, noi potem idzie bateria.Tylko problem jest taki że jak się połączy tą baterie do tego wejśćia tamiya to plus z ładowarki idzie do minusa na baterii i odwrotnie.I tu moje pytanie co z tym zrobić?Wpadłem na pomysł aby po prostu te bananki przy ładowarce zamienić miejscami noi wtedy plus do plusa będzie szedł minus do minusa ale czy nic się nie stanie z ładowarką??

I jeszcze mam pytanie jedno może ktoś się orientuje.Czy można tym ładować akumulator żelowy do motoru??Niby pisze że można ale jakoś jestem niezbyt przekonany.Bo niby prąd ładowania można dobrać dobry czyli te 13.8 volta i 0.4 ampera ale czy to będzie działać??

dzięki za pomoc :cool:

Link to post
Share on other sites

Jeśli Imax jest oryginalny, to w przypadku odwrotnego podpięcia baterii wyświetli stosowny komunikat. W przypadku podróbek nie jestem pewien (patrz przyklejony wątek nt podróbek imaxów).

Imax nie ma (chyba) obsługi akumulatorów żelowych (SiO2SO4Fe? jakoś tak...), więc może nie chcieć nawet zacząć ładować takiego akumulatora. Poza tym nie sądzę, żeby zadziałało odłączenie funkcją delta peak ze względu na inną charakterystykę ogniwa i dużo większą pojemność. Reasumując - próbować możesz, ale nawet, jeśli ruszy, to zajmie wieki (prostownik ma ~4A) i warto podłączyć równolegle niezależny miernik napięcia.

 

PS. Nie można było tego pytania zadać w już istniejącym temacie? Albo chociaż założyć ten w "pytaniach i odpowiedziach", nie tutaj...

Link to post
Share on other sites

tak mam krokodyle:)no to spróbuje zobacze co się stanie:)

hm nie wiem czy zajmie wieki bo akumulator ma 4000 mah tak więc przez noc się powinno naładować :wink:

 

a z tym podpięciem kabli chodzi mi o to że żeby dobrze podpiąć baterię należałoby wpiąć bananka z przewodem czerwonym którędy miałby "iść" plus do wejścia na minus i odwrotnie i tu moje pytanie czy to może tak być??:)

Link to post
Share on other sites

a no to żeś mi wytłumaczył:p to to ja wiem tylko chodzi mi o to że żeby do baterii płynął dobry prąd czyli plus do plusa minu do minusa to trzeba by podłączyć te bananki odwrotnie(wina przejściówki) i tu moje pytanie czy można je przyłączyć odwrotnie??(fizycznie się da tylko czy ładowarki szlag nie trafi??)

Link to post
Share on other sites

dobra dzięki za odpowiedź:)

ma jeszcze dwa pytania:

1.Można w opcjach ustalać do jakiej pojemności ładuje się bateria.I teraz chodzi z tym o to ile ładowarka załaduje do baterii pojemnośći czy tam się ustala pojemność baterii i jak taką osiągnie to przerywa.Np mam baterię 1500 mah i mam w niej połowe pojemność czyli 750 mah.Jeśli ustalę tam 1500 i puszcze ładowanie to mi nałąduje do tej pojemnośći 1500 czy będzie ciagneło tymi 1500 mah mimo ze będzie bateria pełna??

2.Jest ta opcja że jak ładowarka wykryje że batka jest pełna to przerywa ładowanie.I to działa dla wszystkich typów baterii czy tylko do wybranych??

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest w instrukcji obsługi dokładnie opisane.Generalnie musisz dla nimhów ustalić wartość graniczną,po której ma odciąć ładowanie.Wszystko jest w opcjach.Dokładnie ci tego nie wytłumaczę,bo nimhów już dłuuugo nie używam.Jeżeli chodzi o lipole,to sam odcina po naładowaniu batki(lipo balance charge.Innego trybu nie używam praktycznie).

 

Niedawno ładowałem 9.6 firefoxa koledze,i zapomniałem o ustawieniu tych wartości granicznych.Skończyło się na tym,że z 9.6 zrobiłem pakiet 13V.Rof był bezcenny i na szczęście pakiet nie uległ uszkodzeniu.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...