Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka dla początkującego do ak 74


Recommended Posts

Wiem ,że takich tematów było od groma i wielu z was miałoby ochotę odesłać kolejnego "gimbusa" do istniejących tematów ,ale przeczytałem bardzo dużo z nich lecz niestety żaden mi nie pomógł. Jedyne czego się dowiedziałem to to ,że kamizelka pattern 83 nie jest tak świetna jak sobie wyobrażałem i odszedłem od zamiaru kupna owej kamizelki. I tu pada zasadnicze pytanie jaka kamizelka będzie najlepsza? Potrzebował bym ładownice na 5-6 magów do ak 74,kieszeń na camelbaga ewentualnie na manierkę,kieszeń na zrzuty plus jeszcze jedną kieszeń na bandaże (jako medyk) czerwoną szmatę i inne pierdółki. Używam munduru w kamuflażu wz.93 więc najlepsze by były kamizelki właśnie w panterze ,olive ewentualnie czarne. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Edit: ps. jako uczeń posiadam bardzo ograniczone zasoby gotówki więc prosiłbym o propozycja w niewygórowanych cenach

Edited by 0QURA0
Link to post
Share on other sites

Nie musi być kamizelka, te paso-szelki wyglądają dość ciekawie ,ale tam są tylko z ładownicami. Czy mógłbyś podać link do jakiegoś sklepu który posiada takowe paso-szelki z jak najbardziej przybliżonym zestawem kieszeni jaki podałem. Wiem ,że można dokupywać osobno ładownice/kieszenie ale wtedy wychodzi to już drożej

Link to post
Share on other sites

W takim razie jeśli nie nie zostaną sprzedane a uzbieram kasę to je kupię. Dzięki bardzo za pomoc

 

 

Edit: Przeglądając komis zobaczyłem taka kamizelkę http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/kamizelki-taktyczne/kamizelka-taktyczna-modularna-coyote-a-c-m.html tylko czarną , czy warto ? czy lepsze paso-szelki? wejdą magi od ak? sory ,że kolejne pytania ale dopiero ją zobaczyłem

Edited by 0QURA0
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Chińskie kamizelki od krakmanów słyną z kiepskiej wytrzymałości. Choć nie wiem, może ten wspomniany przez ciebie egzemplarz z komisu jest lepiej wykonany.

Czy pasoszelki lepsze (pod względem wygody), to już zależy od indywidualnych preferencji.

Magi od AK powinny wejść, choć na 100% nie jestem pewien.

 

Osobiście polecam jakiegoś chest riga - dobre i tanie są te brytyjskie z allegro. Są też modularny

Link to post
Share on other sites

Magi od kałacha niby wchodzą do ładownic od emki ale wystają i łatwo je zgubić, co do kamizelki nie ma możliwości rozbudowania więc jak coś będziesz chciał zmienić no to dupa, a jednak miwo to miwo sam używam tyram nieźle a nic się nie drze i nie pruje. A paso-szelki są bardzo wygodne nie krępują ruchów przy czołganiu się czy bieganiu jak kamizelki.

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo - tu masz brytyjskie chest-rigi z Allegro. Wszystko to samo, póki kupujesz demobil, a nie podróbki WebTex'a. Najtańszy jest do wyjęcia za 40zł + przesyłka za mocno spracowany, ale wciąż sprawny egzemplarz (one zawsze wyglądają, jakby przeciągnięto je przez każdy poligon od czasów bitwy pod Hastings - ale to solidny, choć nieco przestarzały sprzęt).

 

Magazynki - wejdzie Ci 6 magów od AK74 (ja dziś osobiście biegałem z 6 do AK47 i nie było źle), plus kieszeń na mapy / dokumenty i 2 spore (bez trudu wchodzi manierka) kieszenie cargo po bokach. Sensownie współpracuje z plecakiem / camelem w pokrowcu z szelkami. Da się lekko rozbudować i zmodyfikować, ale to już kwestia dalszych wydatków i kombinacji, więc z tym poczekaj, aż będziesz wiedział, czy się w to chcesz ładować...

Link to post
Share on other sites

Nie, chesty systemu PLCE mają ładownice przyszyte na stałe (aczkolwiek Arktis zdaje się sprzedaje je także w wersjach PALS. Nie chcę wiedzieć, po ile :maniak_strach: ). Na cheście masz 3 ładownice amunicyjne (mieszczą 3 magazynki 5,56mm STANAG lub 2 magazynki do L1A1 - 7,62x51 NATO, bodajże 25-nabojowe - więc magazynki do G3, M14 i podobnych wynalazków też wejdą, choć łaodwnica może być za głęboka, żeby to było wygodne. Wchodzą też magazynki do MP5 - 6 sztuk, i do AK - 2 sztuki, reszta jak Bóg da i Królowa pozwoli ;))

 

Do tego dwie skośne ładownice cargo (dość obszerne - zwykle w jednej przenosiło się manierkę), w lewej są gumowe opaski na coś (flarę?). Każda ładownica jest zamykana na fastex oraz na rzep, ale rzepy można zaślepić i używać tylko fastexów.

 

Między kieszeniami cargo a samym chestem są też płaskie, otwarte od góry przestrzenie.

 

Klapka z przodu chesta daje dostęp do "kieszeni na dokumenty" - tak wielkiej, jak cały chest.

 

Napy na lewej szelce służą do mocowania kieszeni na radio (czasem się da taką kupić, ok. 40zł), pasek plecowy ma po lewej stronie odcinek systemowego pasa do kieszeni systemu PLCE, ale ALICE też podejdzie. W założeniu mocowało się tam torbę na maskę przeciwgazową (haversack, respirator), który airsoftowcom często służy jako chlebak rozmiaru XXXXL (a w moim zestawie - który zasadniczo jest oporządzeniem gościnnym - koleżanka wykorzystuje go jako torbę na odzysk). Haversack można dostać na Allegro za 10-15 zł.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

@Errhile chest rigg bardzo fajny tylko kamuflaż mi nie pasuje, z wz-etka będzie się gryźć

 

Nie będzie. Pół roku nosiłem kamizelkę w wz.93 na kurtce w DPMie i było dobrze. To są wszystko brązowo-zielono-piaskowe łaty, z czarnymi akcentami. Kształt i odcień się różnią, ale nie na tyle, żeby to biło po oczach w krzakach.

 

...cholera, mój combat shirt jest niebieski w ciemnobrązowe plamy (farbowanie na zielono trochę nie tak wyszło, jak chciałem), nosiłem go dziś z tym chestem, i też było OK.

 

No, chyba, że chodzi Ci o czysto estetyczne dopasowanie wzoru kamuflażu. To w takim razie przykro mi, nie pomogę. Albo tanio, albo dobrze, albo ładnie...

Link to post
Share on other sites

:cool: Co se ni mom, kiej se mogie? :cool:

 

 

 

Tak na poważnie - UBACSa chciałem od dawna, a tylko pustynne były w ludzkiej cenie. Zaryzykowałem przefarbowanie na zielono, i wyszło jak w Helmand - zamiast zielonego, wyszło takie bardziej turkusowe, a zażółcacz, którego użyłem, jednak nie wytrzymał prób polowych.

Link to post
Share on other sites

@Errhile chest rigg bardzo fajny tylko kamuflaż mi nie pasuje, z wz-etka będzie się gryźć

@Powała najlepiej było by coś koło 100 ale do 200 chyba bym dał radę (ale to trochę więcej zbierania)

Skoro do 200 to chest 50, mundur w DPMie 100. I masz znośny czest i o niebo lepszy mundur :). Taniej.

Link to post
Share on other sites

mundur w DPMie 100. I masz znośny czest i o niebo lepszy mundur :)

 

Jeśli porównujemy z "bawełniakiem" to... bez porównania :happy: A jak dobrze poszperać, to za stówę z groszem da się skompletować spodnie DPM Lightweight, koszulę lub (ale to przy dużym farcie) pustynnego UBACS'a i jeszcze polar na zimę, jak sądzę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...