Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Basylon, a zadałeś sobie trud przeczytania pierwszego posta w temacie? Wtedy byś nie musiał pytać.

 

Jak rozumiem gra ma w sobie odrobinę RPG - tzn trzeba zbierać fanty. Jak jest zapisywany dobytek? Czy śmierć oznacza konieczność rozpoczynania od zera? No i czy warto wydawać kasę na zakup Army dla tego moda :)

Link to post
Share on other sites
Jak jest zapisywany dobytek? Czy śmierć oznacza konieczność rozpoczynania od zera?

 

Tak, po śmierci trzeba zaczynać od zera. Nie jestem pewien ale chyba jeśli ściga Ciebie zek a Ty wyjdziesz z gry to też jest to uznane jako śmierć. Tak podejrzewam.

 

No i czy warto wydawać kasę na zakup Army dla tego moda :)

 

Gdzieś przeczytałem że 20% posiadaczy dodatku Arrowhead, kupiło grę ze względu na ten mod. Wystarczy też zobaczyć ile jest serwerów działających na tym modzie ;) Ja po pierwszych godzinach osobiście byłem trochę negatywnie zaskoczony, ale dla tego że jest to bardzo trudna gra w końcu to jest symulator a nie żadne "COWADUTY" a ja mam niezmierną chęć zabicia łomem wszystkich zeków napotkanych na drodze. Efekt: 3 zabitych, ten 3 złamał mi nogę więc usiałem leżeć na ziemi a potem przyszło 3 kolejnych i ich jakiś cudem (może z pomocą Boskiej ręki) też zabiłem (leżąc na ziemi). Niestety ostatni "zabrał" mi tyle krwi że niestety straciłem przytomność i się wykrwawiłem ;D

Link to post
Share on other sites

Ja mam jedno pyatanie, na wstępie pisze że obie army mam oryginalne lecz zgubiłem CD-key do podztawki. Czy jeśli zainstaluje Arme 2 z pirackim cd-keyem z neta i gre odpale od arrowheada z oryginalnym kluczem to będę mugł normalnie w moda zagrać na necie ??

 

 

Nie musisz mieć nawet podstawki, żeby mieć ArmA II Combined Ops, czyli Arrowhead + podstawka

 

Wystarczy, że przegrasz odpowiednie pliki podstawki do folderu Arrowheada.

Link to post
Share on other sites
Tak, po śmierci trzeba zaczynać od zera. Nie jestem pewien ale chyba jeśli ściga Ciebie zek a Ty wyjdziesz z gry to też jest to uznane jako śmierć. Tak podejrzewam.

Fanty które zebrałeś (i masz przy sobie!) są zapisywane twojej postaci i niezależnie na jaki serwer wejdziesz, będziesz miał to samo. W razie śmierci tracisz wszystko i startujesz świeżą postacią. Kiedy się logoutujesz, twoja postać zostaje w grze 5 sekund, więc jeśli ktoś lub coś cię ściga logout nie jest najlepszym wyjściem w niektórych przypadkach.

 

Gdzieś przeczytałem że 20% posiadaczy dodatku Arrowhead, kupiło grę ze względu na ten mod.

Po wyjściu alphy CO było bestsellerem na steamie, sprzedaż podskoczyła pięciokrotnie, a twóeca moda, Rocket, ma być/już jest oficjalnie zatrudniony w BI tylko do zajmowania się DayZ.

 

Efekt: 3 zabitych, ten 3 złamał mi nogę więc usiałem leżeć na ziemi a potem przyszło 3 kolejnych i ich jakiś cudem (może z pomocą Boskiej ręki) też zabiłem (leżąc na ziemi). Niestety ostatni "zabrał" mi tyle krwi że niestety straciłem przytomność i się wykrwawiłem ;D

Witamy w DayZ :wink:

Link to post
Share on other sites

Mam problem gdy próbuje wbić na serwer z modem to mnie wyrzuca lub gra się zawiesza z napisem wczytywanie na środku ekranu. Może to być wina tego cd-keya czy może tego że źe wgrałem patche do zwykłej army 2 (pojawiały się błędy gdzie ciągle dawałem ignoruj) pojawiają się też błędy że czegoś brakuje (podane są konkretne nazwy plików) ??

 

 

 

(BASYLON332 przez przypadek napisane z konta brata)

Edited by młody96
Link to post
Share on other sites

Dobra... Łopatologia po raz ostatni:

Patch 1.60

Tym instalujesz najnowsze DayZ - Z tego programu powinieneś dostać również link do najnowszego beta patcha, pobierasz go, instalujesz, wchodzisz w katalog army, wyszukujesz "Launch Arma2 OA Beta Patch", dajesz właściwości, w "element docelowy" dodajesz po spacji -mod=@DayZ, odpalasz przez "Launch Arma2 OA Beta Patch" i grasz. Ja zrobiłem to w ten sposób i działa. Jeśli Ci nie rusza no to już niestety fochy alphy.

Edit.

W razie problemu z pobraniem beta patcha, podaję link:

http://www.arma2.com/beta-patch.php

 

Edit 2.

Ciekawe materiały jeśli komuś angielski nie przeszkadza :wink:

Klik

klik

Edited by Spirit
Link to post
Share on other sites

Od Ofp poprzez A1 i A2 do OA nie widziałem bardziej popieprzonego systemu interakcji jak w tej modyfikacji...

 

 

Pytanie.

 

 

 

1.Jak się zabandażować (ponieważ kręcąc mouswheelem nic sie nie dzieje)

2.Jak używać narzędzi typu siekiera, nóż (ponieważ próbowałem wybrać je jak flary i ni chu chu)

3.Jak porozumieć się z innymi graczami (widze Veterana i odjęty kanał ogólny, pewnie znaleźć radiostacje)

4.Czy są jakieś funkcjonujące pojazdy ? ( bo narazie widziałem same proopy i wraki z edytora )

Link to post
Share on other sites

Problemy ciąg dalszy.

 

Zrobiłem jak pisał spirit i do pewnego momętu wszystko działa dobrze ale po jakiś 2 minutach gry na kompie wyskakuje mi info że komputer ma zamało pamięci (gram na windwsie 7 64bity pamięć 4gb ram). Gdy gram naprzykład w battlefilda 3 to nie ma podobnych problemów (da się grać na wysokich choć czasem gra się zacina).

Link to post
Share on other sites

@Punk4Ass bandaż i siekierę używasz klikając prawym przyciskiem myszy. (Nie takie trudne) Siekiera najpierw jest w equ, a potem można ją użyć jako broń. Nóż można użyć tylko najeżdżając na zabite zwierze. Wtedy dostaniesz surowe mięso, dlatego musisz mieć drewno opałowe i zapałki aby je upiec.

Link to post
Share on other sites
po jakiś 2 minutach gry na kompie wyskakuje mi info że komputer ma zamało pamięci (gram na windwsie 7 64bity pamięć 4gb ram).

Pamięć wirtualna może? Nie znam się zbytnio na sprawach softwarowych, ale wygląda to na problem na linii komputer-gra, a nie modyfikacji.

 

Co do inventory, nawet Rocket przyznaje że ssie, ale koniec końców da się je ogarnąć, choć wiadomo, można by je znacznie usprawnić.

Link to post
Share on other sites

Siekiera nie jest do rąbania drzewa. Jej się używa jak łoma, tylko jako broń. A drzewo na opał to po prostu taki item, trzeba go znaleźć. Wielka filozofia. To nie minecraft gdzie rąbiesz drzewo. To jest symulator wojskowy, a nie symulator drwala. I tak już go fajnie ktoś przerobił na symulator przeżycia w świecie post-apokaliptycznym. Normalnie nie było takich rzeczy jak zapałki, drewno, mięso. To jest epicki mod.

Link to post
Share on other sites

BTW

Fajnie się grało, z 3 kumplami poszliśmy do Pustej i tam skończyliśmy naszą wczorajszą przygodę (zamknęliśmy się w domu i wyłączyliśmy grę). Tylko niestety dzisiaj mam taki problem :/

"Error creating Direct3D 9 Graphical engine"

Te błędy o dziwo widziane były tylko w wersjach Steamowych a ja mam czystą. Jak to naprawić bo gra się nie chce włączyć ;D Spirit, Ty tu ogarnięty jesteś. Pomóż ;d

Link to post
Share on other sites

Broń Boże, w technicznych sprawach jestem jak najbardziej nieogarnięty. Mogę tylko doradzić sprawdzenie tego na oficjalnym forum DayZ. Może coś związane z najnowszym beta patchem? Pamiętajmy że to wciąż alpha, ma prawo się sypać.

 

A tak przy okazji, może jakoś się ustawimy na wspólną grę jak już ją naprawisz? Nudno tak samemu brykać (i niebezpiecznie :wink: )

Link to post
Share on other sites

Nie można edytować a muszę się wypłakać :icon_cry:

 

Przedostałem się z Kamenki, przez Komarowo na lotnisko w Balocie. Eldorado! Najpierw znalazłem AK74 z magazynkiem, potem M24 z 10 nabojami, by w końcu zabrać ze sobą MP5SD6 z 6 (sic!) magazynkami. To przecież prawdopodobnie jedna z lepszych broni, zintegrowany tłumik to dar z niebios. Do tego po drodze znalazłem makarowa, 2 puszki zupy, dwie pełne manierki, zapałki i toporek (flar i innego śmiecia nie liczę nawet). Radosny jak cholera, bo przecież tylko noża myśliwskiego do szczęścia brakuje, kieruję się do zabudowań na NNE od lotniska. Nagle ze ściany hangaru wybiegł zombiak, który jednym, JEDNYM ciosem złamał mi nogę i ogłuszył, przez co zginąłem...

Obraziłem się na tą grę. Dzisiaj już nie gram, jutro pewnie do mnie dojdzie że "Losing Is Fun!" , ale to jutro...

 

Jak na razie jeszcze jedna porada. W wioskach najwięcej fajnych fantów jest w "wygódkach". Serio, praktycznie w każdej coś jest i to najczęściej broń.

 

StgSmigiel, musimy pograć razem i wybrać się na lotnisko. Jak będziemy mieli fuksa to znowu trafimy na tyle szpeju.

Link to post
Share on other sites

Właśnie takie zdarzenia powodują, że gra jest ciekawa :). Wracając do tematu siekiery. Da się ściąć drzewo, tylko musi być w ekwipunku, podchodzisz do drzewa, PPM i "hervest wood".Kolejna sprawa, znalazłem z kolegom rozwiązanie na ten błąd. Otwieracie notatnik wpisujecie to:

 

arma2oa.exe "-mod=@dayz -nosplash -cpuCount=4 -maxMem=4096"

 

Z tym, że -cpuCount=(ilość rdzeni), -maxMem=(ilość pamięci RAM [w MB] ) najlepiej zostawić dla systemu XP/windows 7 ze 1GB/2GB RAMu. Potem "Zapisz jako" i zapisujecie jako:

 

arma2.bat

 

Wstawiacie "bat" do folderu z grą i odpalacie go.

Link to post
Share on other sites
Właśnie takie zdarzenia powodują, że gra jest ciekawa

Wiem wiem, w końcu Losing is fun :wink:

Zresztą jeszcze wczoraj się przeprosiłem z grą i ruszyłem na łowy do Elektro. Teraz to płakać się dopiero chce, bo miałem pełen czeski plecak (16 slotów) żarcia i picia, AKM z 5 magami, rewolwer, kompas, zapałki, siekierę, lornetkę i tak dalej. Poszedłem jeszcze do szpitala po jakąś morfinę i krew. Na dachu ubił mnie gość z makarowem, moment po tym jak napisał że jest friendly. Mam to gdzieś, od teraz strzelam do każdego kto tylko do mnie wyceluje.

Koniecznie potrzebuje kogoś z kim mogę pograć, bo samemu to tragedia i nudy.

A tak w ogóle to wymyśliłem całkiem fajnego "czita" (dzięki niemu uzbierałem cały ten szmelc w jakieś 20 minut) ale pochwalę się jak już znajdę kogoś do gry :wink:

 

Aha, prawdopodobnie najlepsza MAPKA. Interaktywna, z zaznaczonymi wszystkimi interesującymi punktami.

 

EDIT.

Dobra, ta MAPKA jest chyba jeszcze lepsza.

Edited by Spirit
Link to post
Share on other sites

A postaram się odezwać koło tej 22, mam nadzieję że uda się pograć. Siedzę obecnie w okolicach Kamenki, mam podstawowe wyposażenie, AKM (niestety tylko 1 mag) i 1911 z 3 magazynkami i po porcyjce żarcia i pićka, więc powinno mi się udać przebić.

Na PL gracie? Czy tam gdzie są miejsca po prostu? :wink:

Link to post
Share on other sites

KU@!$ Razem z Atanaelem i jeszcze jednym kumplem byliśmy w Pustej i przeszlismy do Staroje. W Staroje na terenie PGRu w oborze było 2 zeków. Jednego przyciągneliśmy żeby zabić z łoma, niestety dość długo go biłem i w końcu ktoś Atanael go zastrzelił, w tym samym momencie Krzysiek zabił drugiego zeka. Fajnie, dostaliśmy kilka fajnych śmieci. Zombie nie zareagowało na strzały. ale KU!@# poszliśmy trochę dalej i stanęliśmy z 1 minute na polu bo kumplem robił reconnecta i jakiś gnój nas zabił z Makarowa ;((( No w PIZ!@#$ Rafał (Atanael) chyba go zabił, ale tego nie jest pewien.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...