Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siema.

Mam zamiar kupić RK 01 boyi (czekam tylko aż mi gips ściągną:D) i chciałbym kupić tłumik dźwięku tylko nie mam pojęcia jaki, chciałbym aby był długawy, wtedy broń nabrała by takiej wielkości, i jeszcze jedna sprawa, otóż na jednym z filmików widziałem, że kulki wystrzeliwane z takiej broni i tłumiku rozpryskują się przed wyleceniem z tłumika, czy to wina tłumika?

Sorki za te powtórzenia;d

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nie wiem jak dla was - ale dziś założyłem tłumik HK (replikę firmy HornBill) na swoją gietę celem schowania tam precki 455mm

i powiem tak że dźwięk strzału jest jednak przyjemniejszy, nie cichszy ale taki bardziej głuchy, okrągły i "miękki" jest to oczywiście drobna różnica ale mimo to mnie się bardziej podoba taki dźwięk powietrza/kulki opuszczającej lufę połączonej z odgłosem pracy gearboxa. No i fajnie wygląda choć teraz cala gieta ma 96cm długości co czyni z niej potworka :icon_biggrin:

 

No i ma tę zaletę że mogę go rozkręcić od przodu i umieść tam diody UV celem naświetlania kulek fosforyzujących :D o ile są jakieś precyzyjne kulki do luf guardera które się nie zatną na 6,02 ...

Edited by macck
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Po drugiej stronie lufy różnica w głośności po założeniu tłumika jest naprawdę wyraźna. Dla strzelca już mniej, bo ten słyszy stukanie tłoka w gearboksie przez body

Link to post
Share on other sites

W tłumiku zostaje dobre parę centymetrów wolnego miejsca. Ja również słyszę tę różnicę choć jak kolega wspomniał - bardziej słyszę tłok. Ale gdy strzela ktoś inny to słyszę przyjemne "puknięcie" zamiast tego charakterystycznego ostrego trzasku. I - sprawdzałem - z tłumikiem i bez i stojąc kawałek od repliki to już jest różnica.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Czy jak schowam całą lufę tłumikiem wtedy tłumik nie będzie już spełniał żadnej funkcji wytłumiającej ? Mam lufę 285mm promyka w swojej M4 + tłumik madbulla i zastanawiam się nad lufą 455mm aby poprawić zasięg i skupienie kulek. Jest jakiś sens takiej modyfikacji? Proszę o opinię,

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...