Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Szczerze nie wiedzę sensu, muszkę widać w szczerbince. Myślę że gdyby MG tego nie zobaczył to by się nikt nie przyczepił :icon_evil:

 

No jak pisałeś sam zauważyłeś podobno i nie chcesz tego zrobić tak jak należy?

Przecież Ty zauważyłeś, a dla konstruktora to już wystarczająca uwaga.

Piszesz, że "muszkę widać w szczerbince"... nie wiem czy dotarło, ale w oryginale szczerbinka jest na RIS'ie z tyłu, na klapie, nie na tym co było kiedyś podstawą szczerbinki.

I właśnie dlatego muszka ma wyższą podstawę.

Edited by mg shutze
Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tłumik od czołgu ma swoją historię :) Ale fakt, wygląda "po byku" :)

 

Widzę, że zacząłeś robić pokrywę. Gdybym to ja robił AK-12, to bym pokrywę robił od podstaw, w sumie jest dość prosta w kształcie, znajomy dekarz by wygiął raz dwa z kawałka blachy dachowej. Zawias dekla byłby w "uszach" podstawy szczerbinki, a na grzbiecie RIS usztywniający całość. A jak nie dekarz, to sprawę załatwia blacha aluminiowa 1mm z allegro, można ją wyginać w domowych warunkach i ciąć zwykłymi nożyczkami, albo nacinać nożykiem do tapet i "łamać" (tylko potem trzeba zaoblić, żeby nie kaleczyła rąk i nóg).

 

Tylko fakt jest taki, że po zrobieniu nowego dekla muszkę trzeba będzie podwyższać... :P

Link to post
Share on other sites

Robisz coś z deklem, kolbą, łożem i selektorem?

 

 

 

Nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie :icon_smile:

 

Nie wiem czy zauważyłeś Jakim, ale łoże AK-12 jest dłuższe i wyższe niż w AK-74:) a nakładka krótsza...

Do tego mocowanie kolby jest przeniesione.

 

Możesz też nadziurkować rurę gazową

 

scaykh.jpg

 

EDIT: Ten mały RISik powinien być z prawej strony łoża, nie lewej.

Edited by KreciKs
Link to post
Share on other sites

W sensie sztywności, czy wytrzymałości np. na postrzał kulką? Sztywność załatwia odpowiednie gięcie i szyna przyczepiona do grzbietu, natomiast co do kulek, to małe wgniecenie będzie, ale na wylot nie przeleci, jak w przypadku niektórych replika z plastiku :) A jak ktoś nie chce mieć ni wgniecenia, to też jest patent na to - bardzo mocna taśma dwustronna (taka do wieszania haków na ścianach, techniczna) i wklejenie do środka 1mm kartonu, który na koniec mocno nasączamy życicą epoksydową, albo poliestrową. Ale takie akrobacje pozostawiam "domowym dłubaczom bez warsztatu" (jakim ostatnio jestem :) ), bo jeśli tylko jest sposobność, to warto udać się do dekarza, albo samemu giąć blachę metodą "na dwie płyty" (bierzemy dwie płyty meblowe, albo arkusze sklejki, zakręcamy je razem tworząc coś a'la drewniane imadło i wyginamy wystający kawałek blachy opierając go o podłogę. Idealnie nie wyjdzie, ale wyjdzie. Warto wcześniej czymś ostrym zarysować miejsce zgięcia, żeby blacha wiedziała co ma robić :) ).

Link to post
Share on other sites

Dochodze do wniosku, że przydał by się tu temat na takie właśnie techniczne pogadanki, jak ww. :)

 

Wracając do blachy, to właśnie o sztywność mi chodzi, bo przeca 1mm amelinium to miękkie jest jak G. hehe i na ten przykład jak replika upadnie na twarde podłoże , czy po prostu nie powgniata się. Ale to tylko spekulacje, nie widziałem konstrukcji z takiej blachy.

Link to post
Share on other sites

1mm amelinium wcale miękkie nie jest. Jak odpowiednio wygniesz i zlutujesz tył, to ciężko będzie to uszkodzić. Jak upadnie na twarde podłoże, to będziesz mieć wgniecenie, mniej więcej takie, na jaki kamyk upadło :) Jak wzmocnisz od środka, to nie przejmujesz się niczym. "Miękkość" będzie wpływać co najwyżej na podatność na zarysowania, sama wytrzymałość konstrukcji zależeć będzie od kształtu i sposobu gięcia.

 

No i tego nie pomalujesz :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam pokrywę z 0,5 alu i po wyklepaniu wybrzuszeń nie dałem tego rady wygiąć.

Sposób dread jest ok ja jednak preferuję zrobienie od spodu laminatu.

Cienki materiał podklejony żywicą epo. i po sprawie.

 

Co do "ak 12" ... nic już nie mówię...

Co do "Jantara" nie trzyma wymiarów. Nie przedłużyłeś lufy? Nieładnie.

Link to post
Share on other sites

Co do "ak 12" ... nic już nie mówię...

Co do "Jantara" nie trzyma wymiarów. Nie przedłużyłeś lufy? Nieładnie.

 

Co do AK-12 poczekajmy na rozwój prac, co do Jantara, to jest o nim temat :)

 

Przyglądam się nakładce rury gazowej, w oryginale ona jest przecięta na wysokości otworów, a "dół" jest częścią łoża. Spróbuj przeciąć nakładkę i przykleić do łoża, poza tym w AK-12 nakładka jest na stałe związana z rurą gazową, możesz przykleić na gorący klej, albo inny badziew. Zawsze to plus do realizmu.

 

A poza tym zazdroszczę Wam wszystkim, ja obecnie nawet nie mam stolika, żeby się rozłożyć z gratami :(

Link to post
Share on other sites

Są różne szkoły "kustomienia". Można pójść drogą o jakiej mówisz, można też np. zachować dekiel i okleić go szpachlą i tak szlifować, by przypominał oryginał (robiłem tak z korpusem do VSS, gdy powstawał z ramy od CM028, tylko nie szpachlą, a metalem), a można jeszcze inaczej, wszystko zależy od podejścia.

Pamiętaj też o podstawowej zasadzie kustomienia - "jak czegoś nie ma to trzeba to zrobić, choćby miało przypominać ch*ja na kołach". W tym sporcie nie liczy się efekt, tylko sam fakt, że komuś coś się chce robić i dzięki temu powstają ciekawe repliki. Nawet jeśli miał wyjść karabin, a wyszedł miotacz ognia. Efekty pracy ocenią późniejsi ewentualni kupcy, albo koledzy na strzelankach, którzy powiedzą "ale fajna replika", albo "chłopie, coś ty zrobił!". Taki urok tego zajęcia i nie ma co się boczyć :)

 

Co innego, jeśli robimy customy, że się tak wyrażę komercyjnie. Tu trzeba dbać o każdy szczegół, bo inaczej wyjdzie nam SWD od JG - niby przypomina SWD, a niesmak pozostaje :)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Podstawa nie jest do AK-12 jest to stara jakaś pokrywa od AK. Nie będzie wykorzystana do AK-12. Co do kolby, pokrywy i selektora, pisałem że jeszcze nie bo nie mam czasu (odpowiedź była ale znikła :icon_smile: )

 

Pokrywa będzie z,,siatki geometrycznej" ze stali 2 mm która będzia poklejona migiem :icon_wink:

 

Co do łoża wiem wszytko o czym pisaliście :icon_smile: Wszytko jest już obmyślone ale czasu nie ma, co do dziurek na rurze gazowej jest tylko w egzemplarzach bez szyny na kolanku.

 

Edit: co do Jantara nie mam na razie pieniędzy na tłumik.

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Prawie żadnych postępów, doszedł tłumik ale jeszcze nie miałem okazji i sposobności aby go dokaczyc.

 

Tak dla lansu :icon_wink: GP-25 i POSP :icon_smile:

945bca4e93ccb.jpg

 

Jantar tez już się dorobił i EOT i tłumik i wszytko :icon_biggrin: (pis. zamierzona)

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites

Mi się podoba, jeszcze trochę "podszlifujesz" łoże, popracujesz nad pokrywą zamka i korpusem i będzie cycuś. Nie będzie w 100% AK-12 ale i tak super wygląda :D. Mucha przez ten powiększony otwór sprawia wrażenie trochę wyższej nawet.

 

Aha i popraw trochę risa na łożu, wygląda trochę krzywo ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...