Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PSL, Romak, FPK


Recommended Posts

Pora na rozpoczęcie tematu o kolejnym customie, który leży i czeka w kolejce na skończenie (natłok beryli robi swoje :) ). Tym razem na postanowiłem zabrać się za coś bardziej "snajperskiego", mianowicie za PSL. W oryginale jest to "snajperski kałach", a dokładniej rumuńskie RPK na nabój 7,62x54R zrobione jako karabin wyborowy. Jak wszystko co wschodnie, długie i z dziurawą lufą często mylone jest z dragunowem, który równie błędnie mylony jest z odmianą kałasznikowa :) Tym razem nie ma pomyłki, mamy prawdziwego kałacha - snajperkę :)

 

Z racji mocniejszego i dłuższego naboju karabin posiada odmienną obsadę lufy (ze wzmocnieniami), całość komory jest dłuższa o około 2cm od tej z AK.

 

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

pslka.jpg

http://s8.postimage.org/9w54iy4qb/pslka.jpg

 

Jako bazę użyłem komory zamkowej od APS, którą przedłużyłem o 2cm. Nakładka wystrugana od podstaw, do tego rura gazowa będąca dwiema połączonymi rurami od AK. Dekiel muszę przedłużyć, podobnie będzie z suwadłem. Lufa będzie dłuższa, czekam na odpowiednią rurę. Kolba jak widać nadal w stadium dłubania. Największym problemem będą magazynki. Na allegro pokazały się raz, ale po kliknięciu w kup teraz gość odezwał się, że niestety nie ma ich. Pozostają zachodnie strony, albo wykonanie od podstaw. W ostateczności użyję magazynków od SWD.

 

W środku będą siedzieć bebechy z Cymy, wzmocnione i wyśrubowane pod "snajpienie".

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
Poza tym że lokalizacja to stany, w opisie aukcji jest napisane jak wół " CZEŚCI DECO " więc nie wiem czemu od razu się unosicie jak nie wiem co i obrażacie sprzedawce.

Według polskiego prawa deko może robić jedynie uprawniony organ według specyfikacji CLK, a że nasze CLK nie zrobiło jeszcze specyfikacji do Romaka, to nieważne jak by lufa nie była powiercona, pospawana, zamek nieważne jak pocięty, to nie będzie to deko. Poza tym po zdjęciach widać, że nie są to części deko, tylko tzw. "kit", czyli zestaw, na podstawie którego można legalnie wykonać broń zgodnie z prawem stanowym w części USA. Gdyby istniało deko Romaka, to wzorem AK miałoby lufę na stałe powiązaną z obsadą lufy i obsadę na stałe zamocowaną w komorze zamkowej.

 

Tak więc sory, ale za posiadanie czegoś takiego bez zezwoleń grozi do ośmiu, a za dłubanie z tego chociażby repliki do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Dziękuję, ja wolę nadal dłubać repliki z rury po odkurzaczu i blachy z puszki po piwie ;)

Link to post
Share on other sites

Trochę się mylisz... deko może wykonać każdy rusznikarz: bierze rzeczony przedmiot- jedzie do CLK- tam dostaje wytyczne co i jak ma uszkodzić- wraca i masakruje klamkę- jedzie ponownie- Panowie sprawdzają czy jest to wykonane w/g wytycznych- wystawiaja certyfikat- mamy deko.To jednak kosztuje i nie każdy zainwestuje taką kwotę. Inna kwestia to posiadanie sprawnego gnata zanim zostanie deko.

 

Wracajac do tematu - ciekawy projekt w ciekawym wykonanu ;-)

Link to post
Share on other sites

Toż to właśnie mówię - uprawniony organ, czyli rusznikarz, według specyfikacji CLK, której obecnie specyfikacji nie ma :) Zamówienie takowej specyfikacji jak ostatnio się dowiadywałem wychodziło w okolicach 10 tysięcy złotych, może ostatnio potaniało, ale i tak gra niewarta świeczki.

 

A co do samego projektu Romaka, to nie umarł, trochę podłubałem w kolbie, przygotowałem wstępnie łoże, ale i tak wszystko rozbija się o magazynek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...