Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur + Oporządzenie + Kamizelka


Guest extremateria

Recommended Posts

Guest extremateria

Witam!

 

Na poważnie staram się podejść w tech chwili do ASG i mam nadzieję, że w końcu zacznę swoją przygodę. Obserwuję to wszystko już kilka lat i tak się zastanawiam co wybrać, ale nie mogę się zdecydować.

 

Tyle replik mi się podoba, tyle sprzętu.

 

Przejdę do rzeczy.

 

Mam mundur Flecktarn + DPM (bluza), oraz obszyty DMP RAF (bluza). Zastanawiałem się nad Cadpat, Marpat, M05, czy może jakieś maskałaty/mundury Rosyjskie, ewentualnie wz.93. Odnośnie tego ostatniego znalazłem właściwie same negatywne opinie, głównie co do materiału, ale także, odnośnie tego jak są te mundury szyte. Chciałbym aby to wszystko się dobrze zgrało, żebym nie wyglądał jak jakiś pajac. Najbardziej pasowałby mi mundur w kroju ACU.

 

Początkowo chiałem wzorować się na USMC, jednak po dość dłuższej chwili doszedłem do stwierdzenia, że będę kolejnym klonem i sporo by mnie to kosztowało. Nie bardzo interesują mnie kopie, czy jakieś inne twory Made in gdzieś tam. Wolę zapłacić więcej i mieć lepszy, sprawdzony sprzęt na lata. Dlatego doszedłem do wniosku, że może kupię sobie coś w MIWO MILITARY LUBLINIEC i będę po prostu jakimś niewiadomo czym (zdaję sobię sprawę, że trochę wyżej pisze co innego). Np. taki Scarab w kolorze Olive Drab (Cordura) z pasami w systemie Molle. Tylko jakie taśmy do tego. Znalazłem odpowiednie tematy odnośnie taśm, jednak wciąż brakuje mi informacji, co lepiej? Stawiam na jakość, cena ma mniejsze znaczenie. Polipropylen, Poliamid. Taśmy w tym samym kolorze. Czy ktoś orientuje się jakiej Cordury używa miwo? Jeśli 1000 to dobrze, jeśli nie, to gorzej.

 

Kamizelka już załatwiona, więc teraz reszta. MIWO ma szeroki wybór dodatków, więc pewnie resztę sprzętu zamówiłbym u nich. Nie podoba mi się tylko to jakie zapięcia stosują, rzep, lub klamra. Dlaczego nigdzie nie można dostać zapięc takich jak stosowanie przez Niemców/Brytyjczyków/Holendrów/Duńczyków (i nie wiem kogo jeszcze)? Chodzi mi o sam przód.

 

MGR-275.jpg

 

Posiadam zestaw Flecktarn z różnymi elementami i takie coś wydaje mi się być wytrzymalsze, oraz praktyczniejsze. Niż ciągłę zapinanie i odpinanie na klamrę. Rzep się zużyje po jakimś czasie i nie będzie trzymać.

 

Na replikę wybiorę LMT Defender 16 Patrol RIS. Do tego jakieś gogle, lub okulary. Miałem ESS Ice, jednak musiałem się ich pozbyć, gdyż nie pasowały do mojej twarzy. Posiadam wadę wzroku, co sprawia, że muszę martwić się też o opcjonalne wkładki na szkła. Myślę, że gogle lepiej by się spisały.

 

Pistoletu nie zamierzam kupować.

 

Hełm, potrzebuję go także do innych celów, więc musi to być używane przez nasze wojsko. Z tych nowszych to wz.2005, lub wz.93, tylko znów, cokolwiek przeczytać na temat naszego wyposażenia, to ciągle krytyka. Czy w naszej armii, nie ma nic dobrego (z wyposażenia osobistego)?

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites

Znalazłem odpowiednie tematy odnośnie taśm, jednak wciąż brakuje mi informacji, co lepiej? Stawiam na jakość, cena ma mniejsze znaczenie. Polipropylen, Poliamid. Taśmy w tym samym kolorze. Czy ktoś orientuje się jakiej Cordury używa miwo? Jeśli 1000 to dobrze, jeśli nie, to gorzej.

 

Lepsze są taśmy poliamidowe. Co do "grubości" Cordury, to wcale mniej, nie znaczy gorzej. Aczkolwiek MIWO bodajże i tak chyba używa tej najzwyklejszej.

 

Dlaczego nigdzie nie można dostać zapięc takich jak stosowanie przez Niemców/Brytyjczyków/Holendrów/Duńczyków (i nie wiem kogo jeszcze)? Chodzi mi o sam przód.

 

To są zapięcia tzw. hiszpańskiego typu, czy inaczej citeki i jak najbardziej można je dostać, np. u Orkana:

http://orkan.sklepna...kol-czarny.html

 

Co do wyższości jednych typów zapięć nad innymi poczytaj sobie tu:

http://forum.wmasg.p...-czy-na-klamre/

Link to post
Share on other sites

Niestety, nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania zadane przez Ciebie, jednak postaram się pomóc w paru sprawach.

Czy ktoś orientuje się jakiej Cordury używa miwo? Jeśli 1000 to dobrze, jeśli nie, to gorzej.

Miwo używa 1100 IRR.

 

Hełm, potrzebuję go także do innych celów, więc musi to być używane przez nasze wojsko. Z tych nowszych to wz.2005, lub wz.93, tylko znów, cokolwiek przeczytać na temat naszego wyposażenia, to ciągle krytyka.

Słyszałem dobre opinię na temat wz.2000 jednak problem jest z dostępnością tego hełmu.

 

Czy w naszej armii, nie ma nic dobrego (z wyposażenia osobistego)?

Ludzie nie wiem czemu lubią wyolbrzymiać krytykę na temat naszego sprzętu (zaraz mnie pojadą). A na prawdę jest tak że polski szpej nie jest zły ale nie jest najlepszy. Jeszcze zależy oczywiście co, bo zdarza się coś na prawdę fajnego. Pamiętaj, że część wyposażenia żołnierza WP (szczególnie na misjach) jest produkcji Miwo.

 

ewentualnie wz.93. Odnośnie tego ostatniego znalazłem właściwie same negatywne opinie, głównie co do materiału, ale także, odnośnie tego jak są te mundury szyte.

Sam używam munduru polskiego w wersji letniej (rip-stop) już ponad półtora roku i sobie chwale - tylko jedna dziura jednak nie powstała w wyniku rozdarcia tylko przepalenia jak dostałem odpalonym achtungem w ramię. Kolorki jak nowe a sam mundur wiele przeszedł nie pomijając czołgania w błocie, przedzierania się przez krzaki, opierania łokci na rozbitym szkle itp. Polecam szczególnie na letnie wypady ponieważ jest bardzo cienki a nie czuć przez niego pokrzyw i ostów jak w DPM. Jeżeli chodzi jednak o bawełniaka (wersja tzw. całoroczna) to nie polecam - mechaci się, jest średnio wygodny, jak zamoknie staje się bardzo ciężki, jest bardzo gruby i krój uniemożliwia wkasanie się.

Edited by Bellio96
Link to post
Share on other sites

Ja tam jestem zadowolony z mojego wz.93 tzw całoroczny :) Co prawda mam go od niedawna ale zrobił na mnie wrażenie zupełnie inne jak DPM, bundeswehra czy tym podobne. Mundur jest elegancki i leży zupełnie inaczej jak wcześniej wspomniane. Na strzelankach byłem w nim niewiele razy ale bardzo lubię w nim chodzić ot tak :)

Link to post
Share on other sites
Mundur jest elegancki i leży zupełnie inaczej jak wcześniej wspomniane.

 

Elegancki to może być mundur galowy, a nie polowy.

 

(...)bardzo lubię w nim chodzić ot tak

 

Nie wiem, czy to jest najlepszy pomysł. Poczytaj trochę o konsekwencjach noszenia polskiego munduru przez osoby nieuprawnione - jest trochę na forum.

Link to post
Share on other sites

Arizona bzdury piszesz i tyle Ci powiem. Całoroczny mundur to porażka (sam stwierdzasz,że masz go od niedawna,więc może poczekaj na przyszłość z opinią?),rip stop jest całkiem ok. Jeśli serio chodzisz w mundurze po Gliwicach to mądre to nie jest,dobrego przykładu tym nie dajesz,zwłaszcza chwaląc się na forum. Dobrze,że inni tak zareagowali na Twój wpis,ale usunąłem niektóre komentarze żeby nie zrobił się tutaj bałagan i offtop.

 

Materia : Polskich hełmów lepiej nie kupuj bo możesz mieć później problemy. Mundur jeśli chcesz to ok,ale po mieście w nim lepiej nie chodź. Bluzę sobie schowaj wtedy do jakiegoś plecaka jak coś. Jeśli chcesz hełm i nie musi to być kevlar to poszukaj czegoś z firmy Pro-tec,a jeśli chcesz kevlarowy to może MICH 2000?

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Zapisałem się do lokalnego Związku Strzeleckiego. Wymagane jest tam posiadanie pewnych częsci ekwipunku (wielu, obecnie używanych w naszej armii). Dlatego wpadłem na pomysł, że mógłbym używać ich również w ASG (hełm, być może mundur). Jednokrotny zakup, kilkukrotna użyteczność. Hełm, tak czy inaczej jest mi potrzebny (najlepiej sprawny, a nie jakiś przewiercony, czy inaczej uszkodzony egzemplarz), tak jak i inne rzeczy.

 

Posiadam już legitymację, jednak zanim stanę się pełnoprawnym członkiem, potrzeba czasu. Dzięku temu, nie będę mieć problemów z chodzeniem w mundurze, ale jak wspomniałem, to czy go będę używać w ASG nie jest przesądzone, szukam czegoś w ACU najlepiej. MIWO ma, ale za drogie, ponad 200 za bluzę, kolejne za spodnie.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Tak :icon_razz2: i nie, właśnie patrzę, że można wypożyczyć, ale kupić też wolno.

 

Zapomniałbym, jeśli będę mieć gogle, to lepiej na hełmie je trzymać.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites

No ok. To może zapytaj ich,gdzie możesz kupić legalnie taki hełm itd. ;) Jak chcesz mundur w dobrym kroju to niestety musisz już zainwestować. O mundurach z MIWO krążą niezbyt dobre opinie. Popatrz na mundury z Currahee. PSTG może wkrótce wprowadzi też odzież do swojej oferty (bluzy CS już sprzedaje).

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Do wyboru wz.93, lub Multicam, albo jednokolorowe w Currahee, w PSTG pusto na stronie. Nie lubię Combat Shirt. Zdecydowanie mundur, to będzie najcięższy wybór. Wydaje mi się, żeby lepiej coś w "ciapki" było, niż wszystko jednokolorowe, bo będę wyglądać jak jakaś poruszająca się plama.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Tak, mam dostać, ale nie wiem na jakich zasadach, z tego co wyczytałem, to do zwrotu jak się odchodzi. Tyle wiem. Zawsze lepiej mieć coś swojego, na własność. Multicam rozważam. MIWO nie ma wyboru ranger green w liście. Coyote Brown miałem i 2 dni temu sprzedałem kopię kamizelki.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites

Dostaniesz pewnie bawełniaka. Używałem kiedyś samych spodni z bawełniaka z bluzą letnią i jeśli chodzi o wytrzymałość to było nieźle,dopiero na drucie kolczastym poległy mi spodnie,ale pociłem się i grzałem nieźle. Więc może na wszelki wypadek kup mundur po tym jak już dostaniesz ten ze Strzelca. Mam spodnie w multicamie,ale chińskie (firma Emerson). Mógłbyś pomyśleć nad samymi takimi spodniami (same spodnie kosztują ~130zł chyba,są też fajne komplety,ale z CS) ,a bluzę kupiłbyś sobie z innej firmy. PSTG uszyje Ci kamizelkę w RG ,albo Aries Outdoor,możesz też poszukać innych ludzi/firm.

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Dobra. A teraz gogle, jeśli jeszcze Cię nie zmęczyłem :icon_razz2:. ESS, lub Revision. Pierwsze tańsze, drugie droższe. O ESS więcej opinii.

 

ESS Profile NVG np. i wkładki do tego.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites

Pomyślałbym jeszcze nad Bolle X800 lub X1000. Gogle Revision Locust dostaniesz na allegro za 130zł ,z przeźroczystą szybką i przydymioną/czarną. Tylko nie dam sobie ręki uciąć,że to są w 100% oryginały. Wytrzymałość jest w sumie chyba taka sama,wystarczy porównać normy jakie spełniają.

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Bolle X 800 lepsze, te X 1000 to jakaś buła na twarzy. Zobaczę na miejscu jak wyglądają, przymierzę i zdecyduje. Napisałem maile do sklepów wcześniej, więc też będę czekać na odpowiedzi i mam nadzieję, że niedługo skompletuję swój mały zestaw. Dziękuje za aktywność, szczególnie OFF. Dobranoc.

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Multicam od Currahee to koszt 686 zł. Odpada. 200 bluza, 200 spodnie, z dużym trudem mogę wydać, ale więcej nie ma raczej sensu. Ewentualnie mogę sobie kupić 30 kompletów flecktarn, co mi starczy na dłużej :icon_lol:.

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Skąd to wziąć? Wersja klasyczna bluzy i spodni, bez tych ochraniaczy. Kieszenie, nie na rzepy. Nie cierpię rzepów. Widzę, że one je mają. Dla mnie idealne.. Fleckatrn. Guzki, szybko odpiąć, zapiąć. Takie rozwiązanie by mi pasowało najbardziej w spodniach, na guziki już miałem i różnie z nimi bywa, jedne się trzymają, inne odpadają.

 

Albo zlecić komuś uszycie spodnie krój BW, a bluza ACU. Do tego guziki jak z BW w obu rzeczach. I miałbym spokój.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Emersona można kupić z ebairsoft. Spodnie kosztują 49 dolców z przesyłką, zwykle nie ma cła i VATu. Czeka się 2-3 tygodnie.

 

Czemu nie chcesz tych ochraniaczy? Na zmianę biegam w zwykłych spodniach + alty i kopiach spodni Crye z nakolannikami i uważam, że to drugie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze, nie ma szans, żeby coś zjechało, wszystko siedzi sztywno, nic nie uciska, wbudowane nakolanniki są lżejsze itd.

Link to post
Share on other sites

Skąd to wziąć? Wersja klasyczna bluzy i spodni, bez tych ochraniaczy. Kieszenie, nie na rzepy. Nie cierpię rzepów. Widzę, że one je mają. Dla mnie idealne.. Fleckatrn. Guzki, szybko odpiąć, zapiąć. Takie rozwiązanie by mi pasowało najbardziej w spodniach, na guziki już miałem i różnie z nimi bywa, jedne się trzymają, inne odpadają.

 

Albo zlecić komuś uszycie spodnie kró BW, a bluza ACU. Do tego guziki jak z BW w obu rzeczach. I miałbym spokój.

 

gecko już napisał skąd wziąć ,to od siebie dodam tylko tyle,że są to wygodne spodnie,ochraniacze są całkiem fajne,nie spadają itd. ,a rzepy jak dla mnie są wygodniejsze od guzików. Bo czasem miałem problem żeby odpiąć guziki jak miałem na rękach rękawiczki. Tak to teraz we wszystkich spodniach do ASG mam rzepy i nie mam z nimi żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...