Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam przymierzam się do zakupu pierwszej repliki. Mój fundusz to około 800zł. Znalazłem dwie ciekawe propozycje:

-G36 Cyma

-CM048

Który karabin będzie lepszy pod względem celności, zasięgu, żywotności mechanizmów oraz jakości wykonania ? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witaj, pierwsze trzy względy myślę, że to są jedne i te same. Bodajże mają takie same gearboxy te repliki, tylko się wyglądem różnią. Cyma jak cyma - w większości przypadków co czytałem ludzie chwalą i strzelają. Co do jakości wykonania - niech wypowiedzą się zaznajomieni z tym tematem maniacy. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Za 660 można mieć markowego G&G ale do tego jeszcze wydatek na baterie i ładowarkę, ta opcja to jak byś jeszcze dozbierał^^.

http://azteko.pl/gg-gr16-a2-eco-version-p-1235.html

http://azteko.pl/gg-gr16-carbine-eco-version-p-1236.html

 

Ja posiadam aktualnie MP5A4 z JG i musze powiedzieć, że jak na cene 400 zł to jest świetny.

O kurcze ta cymka ma ponad 450 fps'ów O.o Jak chcesz AK na początek i kasy oszczędzić na dodatkowy sprzęt to bym brała to :

http://gunfire.pl/product-pol-1144793020-DropZone-replika-karabinka-CM028.html

bo naczytałam się troche i jeśli masz już te 800 zł to rada jest praktycznie i wiecznie taka sama dozbieraj do markowego AEG i nie martw się, że Ci sie chinol popsuje po paru miesiącach ^^rzadko się to zdarza ale np mój hi-cap z MP5 juz nie "chodzi" mimo tego, że ma tylko miesiąc jak nie mniej ^^.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za cenne info. Co do G36C Aresa czy nie ma za malo fps (320-360FPS) i nie przełoży się to na gorszy zasięg? Jak myślicie czy jest duża róznica miedzy G36 aresa i cymy? Oglądałem g36 jg u kolegi i replika byla wykonana w lipnego plastiku. Czy replika Aresa jest wykonana z lepszego jakościowo materiału? Dzięki za odp. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ares to replika "markowa",więc nie martw się wykonaniem. O fpsy się też nie martw - zawsze można jakoś podkręcić. W g36 aresa masz patent szybkiej wymiany sprężyny. Z tyłu gb odkręcasz i wklepujesz mocniejszą. Gdybym miał pieniążki to już ta gietka aresa byłaby u mnie. A co do batki dodawanej m.in. w cymkach i tak po pewnym czasie zmienisz na lepszą, więc myślę, że nie ma co sie sugerować tak tym dodawanym akumulatorem.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. Jakiego zasięgu można się spodziewać na stock'owej sprężynie w g36c? Jak myślicie czy opłaca się na początek tuningować replikę? W g36 aresa jest blowback który podobno "zabiera" troche fps. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No bez przesady, koleś ma 800 zł a ty mu z CM.028 wyjeżdżasz

To tak jak by chciał już teraz kupić ^^ Ja bym jeszcze dozbierała i cos markowego kupiła, marzy mi sie jakieś fajne G36 ale mówia, że te od aresa i umarexa (to chyba prawie to samo) sa lipne :/

 

 

Mam MP5A4 w JG i przy 360 fps'ach replika ma zasięg tak z 45m ^^

Edited by ewa119d
Link to post
Share on other sites

Ares to replika "markowa",więc nie martw się wykonaniem. (...)

Popieram.

(...) ale mówia, że te od aresa (...) sa lipne (...)

Kto Ci to powiedział??? :icon_eek2:

 

Drugi rok używam G36 [JG] bezawaryjnie, po tuningu ZBROJOWNI stabilne 420 fps, zasięg na sprężynie M120 i stokowej lufie około 50 m. Gdybym miał "kasę" "przesiadłbym" się wlaśnie na ARESA.

Mam też (już ponad 4 lata) MP5SD6 [JG], też bez problemów. Zasięg przy 360 fps, około 40 m.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jak markowa replika ma być gorsza od chińczyka to ja już nie wiem... Wszystko w chińczyku zależy od tego jak chińskie rączki go złożą.

 

Baterię myślę, że li-po jakieś, 7,4v wystarczyłoby pewnie. Ale jaką markę? Turnigy? Może Powała wie? Bynajmniej taniej chyba będą te lipo w sklepach modelarskich, allegro itp. A ładowarkę tutaj na forum zawsze polecana - Imax B6. Podobno wszystko tym idzie naładować (oczywiście z akumulatorków :D).

Link to post
Share on other sites

Ten imax kosztuje 150zł na allegro...Może polecisz coś tańszego na początek? Z czasem kupił bym lepszą ładowarkę. Te baterie maja różną pojemność i wielkość i nie wiem jaka spasuje go giety Aresa.

Edited by Skin
Link to post
Share on other sites

Myślę, że taniej tego imaxa nie znajdziesz. Ale masz pewność, że ta ładowarka nie zepsuje ci akumulatorków bo jest ona mikroprocesorowa. Podłączasz aku i nie pilnujesz, a zwykłą musisz dopatrzeć. Poza tym ten imax świetnie nadaje się do li-po. Ma balanser, którym bezpiecznie naładujesz lipolki(li-po ma to do siebie, że jest wrażliwe na przeładowanie, więc czym lepsza ładowarka, tym większa oszczędność i bezpieczeństwo. I tak w przyszłości kupisz mikroprocesorową jak chcesz się w ten sport bawić na poważnie). A co do pojemności, sam się zastanawiam jakie wybrać parametry.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie co do wymiany sprężyny na mocniejszą w g36c aresa. Jaką moc ma stockowa sprężyna? Jeśli wymienię ją na mocniejszą to czy spowoduje to konieczność wymiany innych czesci i nie spowoduje szybkiego wyeksploatowania repliki? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No ten Umarex to akurat rebrand Aresa.

 

Skin, co chcesz uzyskać? Ogromną moc czy wytrzymałość? To jest replika szturmowa. O fpsy naprawdę się nie martw. 300 pare fps w takim aresie może lepiej strzelać niż niecałe 400 w cymie. Wszystko zależy od spasowania i materiałów użytych do produkcji repliki. Na sprężynach się nie znam, ale moim zdaniem to tak - polatał bym na stockowym springu i zobaczył czy mi odpowiada. Jak nie - to dałbym mocniejszy. Jeśli nie czytałeś tego tematu (http://forum.wmasg.pl/topic/119967-ares-seria-g36-blow-back/page__hl__%20g36%20%20ares) to polecam - opisane jest trochę o tym g36, są m.in. moce sprężyn w poszczególnych gietach. Przestudiuj topic, a jak coś to pytaj dalej.

Edited by Bojan
Link to post
Share on other sites

Stockowa sprężyna to m110. Zastanawiam się czy dokupić http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=881.

 

Sprężyna główna M120 o niejednakowym skoku przeznaczona do tuningu.

Zainstalowanie sprężyny powoduje wzrost prędkości wylotowej kulki do 393 fps.

 

W G36 i G36k sa montowane sprężyny m120 i m130 a gearbox jest podobno taki sam we wszystkich 3 wersjach wiec replika powinna wytrzymać tą sprężynę bez wymiany dodatkowych części? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...