Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na start / Cyma 0.28 vs 0.39


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że docisnę swoje trzy grosze. Skoro masz 850zł, to:

 

-Bierz CM.040/0.48, ewentualnie jakiegoś Boyia;

-Kup durną konwersję przedniego chwytu na chwyt z szynami RIS;

-Kup czarną kolbę/adapter z prowadnicą na kolby rozsuwane;

-Nie potrzebujesz na razie lepszej, wy...hmm, wywalonej w kosmos baterii. Ta dodana do zestawu Ci wystarczy;

-Nie potrzebujesz na razie lepszej, wy...hmm, wywalonej w kosmos ładowarki. Ta dodana do zestawu w zupełności Ci wystarczy. Pod warunkiem, że umiesz czytać instrukcje ładowania;

-Cały dodatkowy osprzęt kupisz PÓŹNIEJ. Biegaj z tym, co masz. Mundur sobie załatw, jeżeli jeszcze nie masz.

 

To wszystko masz na taiwangunie. Tylko proszę Cię, przejrzyj cały sklep, zanim spytasz "A gdzie to znajdę". Sprzętu z wyższej półki nie daje się ludziom nowym. Wystarczy, że nie będzie umiał obsłużyć HU i w efekcie jakimś cudem go spierdoli. Chciał początkowo kałacha brać, a wy już go na M4 sprowadziliście, nawet nie pytając, co by wolał. Co prawda powiedział, że podobają mu się "taktyczne kałachy", niedokładnie cytując...

Link to post
Share on other sites

Ale mimo wszystko to kwa jest lepsze niż te cymy , wolę dozbierać trochę więcej , kupić później ale mięć replikę na lata z której będę zachwycony , bo nie mam zamiaru kupować potem drugiej repliki , wymieniać sprzęt itp ewentualnie jeszcze jakiś pistolet i potem dodatki do replik ;p

Link to post
Share on other sites

Nie ma bata, żeby jakikolwiek gearbox v.2 wytrzymał więcej niż v.3. Po prostu nie i już. Moja CYMA 0.48 służy mi już rok i 7 miesięcy, z czego 9 miesięcy jakieś na silniku Elementa, który generuje kosmiczną szybkostrzelność. Po przemieleniu blisko 80k kulek (paczka kulek miesięcznie, czasem więcej), na zębatkach nie ma śladu zużycia, gearbox nienaruszony. Jedyne co się stało, to uszczelka osłabła i w efekcie miałem skoki w prędkości wylotowej nawet o 20 FPS i mam delikatnie wygładzoną zębatkę na osiową silnika. Wymieniłem zestaw cylindra i tłoka i dyszę na SHS i mam stabilne 414 fps. Ile wydałem? Replika 720zł, części 300 złotych, ani jednej wizyty gwarancyjnej czy u serwisanta, bo coś padło. Do tego Li-Po DualSky 7.4V 2300mAh za 70zł i IMAX B6 za 240zł (miałem pecha trafić na podwyżki :P). 1350zł łącznie, do tego mam lufę Madbull 6.03 410mm i gumkę Systemy (starej daty, czas wymienić), z odległości 50m bez problemu trafiam w tarcze dla wiatrówek. No, chyba że mi się ręka zatrzęsie.

 

I choćby KWA było faktycznie robione w stanach, z aluminium wprost z statku obcego, nie dorówna wytrzymałością "tandetnym chińczykom". Ale, jeżeli lecisz na wykonanie, to kup po prostu atrapę, skoro nie jesteś w stanie w jakikolwiek sposób upiększyć karabinu.

Link to post
Share on other sites

Tańsze repliki które wyglądają jak m4 to pewnie beda m4 -.-

Cieżko jest wejść Tobie na obojętnie jaki sklep airsoftowy i poszukać replik?

Możesz sobie wziąć emke od PJ'ta ale to nie ma sensu jak stać Ciebie na KWA.

Co do wytrzymałości GB to większość zależy od tego jak jest złożony i spodkladkowany.

 

PS1. Naucz sie trochę o anatomii broni, co jest co. Opisywanie "a to cos koło tego czegoś co ma takie fajne rowki a to inne tego nie ma" wydaje sie conajmniej śmieszne.

 

PS2. Tak z czystej ciekawości ile masz lat ?

 

PS3. Masz juz jakaś porządna ochronę oczu czy okulary z biedry?

 

Pozdro :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Mam 17 lat i mam już całe umundurowanie hełm i wszystko inne , zostało kupione z taiwan guns , na oczy mam maskę razor hełm mich 2000 itp itd , zostaję tylko repliką a pytam się jak debil bo jest tego tysiące i się w ogóle nie znam a jak wybiorę to jeszcze jakieś gówno -,- czytałem wiele forum i postów anyway każdy mówi co innego jedni że cyma ssie inni że jest niezniszczalna jak tutaj napisali więc weź mnie zrozum , i tak pozostanę wtedy przy kwa , czytam też inne fora ale wybór jest ogromny a jestem niezdecydowanym człowiekiem co mi dodatkowo utrudnia to wszystko , zresztą kto pyta nie błądzi a wole sie spytac o wszystko i wiedzieć teraz niż po fakcie. i nie wiem skąd to infantylne podejście w stylu jak bym miał 9 lat ,, . Masz juz jakaś porządna ochronę oczu czy okulary z biedry? '' :icon_neutral2:

Edited by Sidjio
Link to post
Share on other sites

Dobrze zrobisz, jak weźmiesz KWA, nie daj już sobie mieszać. Replika przede wszystkim ma się Tobie podobać, dopiero w drugiej kolejności dobrze strzelać. a KWA strzela całkiem zacnie i na pewno jest lepsza od kupiastej Cymy. Fakt, gearbox v3 wytrzyma więcej, ale przecież resora od żuka nie będziesz wkładać. Poza tym replika to nie tylko gearbox, w 048 takie sobie mocowanie części powoduje spore straty na szczelności.

Link to post
Share on other sites

Dobrze to zostaję przy kwa , mieszać w głowie łatwo powiedzieć ale gdy się bardzo mało wie to jest się podatny na wiedzę osób które w tym siedzą , a co do gogli razor/desert locust dużo osób w nich biega moi znajomi i reszta mają te gogle nawet mi na forum polecili ;p strzelali raz do nich z bardzo bliska i nie pękły więc muszą być ok , zresztą po tym co napisałeś jeszcze sprawdzę na swoich goglach jak przyjdzie kwa czy nie pękną. a to nie lepiej jakąś broń z gearboxem v3 skoro dread napisał że v2 jest ,, słabsze '' p ile dobrze zrozumiałem?

Edited by Sidjio
Link to post
Share on other sites

Oko Ci nie odrośnie. Za 129zł już możesz kupić nowe gogle,z atestami. Chcesz ryzykować dla tych 50-80zł? Warto? Nie. To,że komuś tam wytrzymują strzał z bliska (co już źle wpływa na dalsze użytkowanie szyby bo pewnie zostały im wgniecenia) to nie znaczy,że Tobie wytrzymają. Co do tych gearboxów już się nie wypowiadam,swoje powiedziałem,po co mam się powtarzać.Masz kałachy LCT jak coś lub G36 Aresa.

Link to post
Share on other sites

Apropo żywotności V3 - wciąż żyją cm.028 z pierwszej serii (biała komora, lufa mocowana 2 śrubami a nie zatrzaskiem, GB bez wycięcia z boku przez które widać sprężynę).

 

A co do gogli - tu nie wolno oszczędzać. Ja kupiłem ESS'y, i są praktycznie niezniszczalne.

Link to post
Share on other sites

Są też 14 letnie Tokyo Marui, które dalej działają jak działały nie będąc nigdy na serwisie... Gadanie co dłużej działa jest bezsensu bo wychodzi na to, że wszyscy musimy kupić Tokyo Marui. Mi, na przykład, replika G&G GR16 dożyła 3 miesięcy a nie tuningowana była i nówka ze sklepu. A tymczasem plastyczne JG M933 III gen. za "gupie" 300zł (50% promocja :D) pożyła 2 lata i jedynie gearbox mi pękł z przodu. Możliwe, że dalej gdzieś dziecinka służy komuś obcemu :D.

 

Gearbox v.2 po prostu ma taką konstrukcję, że pęka z przodu nieporównywalnie częściej niż v.3, nawet przy słabych sprężynach. I nie da się za wiele z tym zrobić, bo to po prostu wina braku miejsca.

 

Jeżeli chodzi o okulary to dobrze byś zrobił kupując produkty firmy Uvex. Wysoki stosunek jakość/cena. Są sprawdzone i zaufane.

 

Najważniejsze: zależy Ci na bebechach i osiągach repliki czy na jej wyglądzie?

Link to post
Share on other sites

Fakt że wygląd też jest ważny z oczywistych przyczyn , ale jednak te osiągi też są ważne , ten kwa m4 defender ma i to i to w sobie temu chce jego , propo gogli to mogę w te wtedy zainwestować w te http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_167&products_id=6911&name=MFH_-_Gogle_Thunder_Deluxe_-_Czarny#!prettyPhoto , bardzo dbam o sprzęt i w ogóle więc mam nadzieje że w tym m4 kwa nic mi nie pęknie

Link to post
Share on other sites

Jak już się tak upierasz na gogle: http://www.specshop....ne_-_X1000_-_RX

 

Tylko nie wiem, czy zauważyłeś, ale replik KWA nie mają na stanie. I czy aby na pewno odkładasz odpowiednie kwoty na ochronę, bo wyposażenie to się z czasem kupuje.

 

Jeszcze raz Ci piszę: nie cuduj. Kup tańszą replikę, kup okulary Uvex, powymieniaj części zewnętrzne jeżeli chcesz, kup wyposażenie. A może airsoft nie będzie taki fajny, jak myślałeś? A jak będziesz to zwyczajnie sprzedaż swoją replikę i kupisz coś "lepszego", czego Ci życzę, bo sam w tej kwestii nie miałem szczęścia. Dla mnie era markowych części dawno się skończyła a zalew tanizny chińskiej zmienił się w rynek części chińskiego pochodzenia.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Po co mam cokolwiek wymieniać za dodatkowa kasę skoro to kwa m4 ma wszystko co bym chciał ewentualnie dokupić tłumik tylko i to wszystko :P , zresztą chce replikę którą będę miał na lata i będę mógł w nią inwestowac kasę , kupie jeszcze jakiś shit się zniechęce albo będę wszystkim zazdrościł że mają jakieś zajebiste a ja mam gówno i skończę z asg , zresztą uwierz że mi się to nie znudzi całe życie jarały mnie mundury/militaria/broń itp a najbardziej to uczestniczenie w nich :)

Link to post
Share on other sites

Fakt że wygląd też jest ważny z oczywistych przyczyn , ale jednak te osiągi też są ważne , ten kwa m4 defender ma i to i to w sobie temu chce jego , propo gogli to mogę w te wtedy zainwestować w te http://www.specshop....ny#!prettyPhoto , bardzo dbam o sprzęt i w ogóle więc mam nadzieje że w tym m4 kwa nic mi nie pęknie

 

http://www.bestmilitary.pl/wyposazenie-us-army-c-8.html masy. Kup jakieś nówki stąd. Osobiście polecam Locusty.

Link to post
Share on other sites

Ja jako pierwszą replikę kupiłem sobie mp5 - a4 od JG. I bardzo sobie chwalę tę replikę, oprócz selektora który notorycznie się odkręca. Jak na koszt 400zł to naprawde nie jest źle. Ma naprawde dobry zasięg i celność, jest lekka i zwrotna bardzo fajna do CQB. Na początku też miałem sobie kupować karabin ,który kosztował około 700 zł (scar od Boyi) ,ale stwierdziłem ,że lepiej kupić tańszą replikę ,a potem zbierać na taką z górnej półki.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem wróżką. Wiem tyle, że w Polsce ciężko będzie kupić prosto ze sklepu, zostaje ci więc albo sprowadzenie z zagranicy albo kupno używanej.

 

Chęci przemawiania do rozsądku już nie mam. Dalej już nie pomogę, przykro mi.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...