Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zacięcie związane z lufą wewnętrzną/zewnętrzną.


Recommended Posts

Witam!

 

Posiadam Colta 1911 od WE, i ostatnio zdarza mi się mieć następującą awarię. Raz na kilka strzałów, zamek blokuje mi się w tylnym położeniu, i dopiero po lekkim pchnięciu zamka, "odblokowuje się", przeskakuje kilka mm do przodu, i dalej praca przebiega bez problemu. Szukając przyczyny problemu, zauważyłem taką zależność (przedstawię to na zdjęciu)

 

14326675.jpg

 

Kiedy występuje to zacięcie, lufa wewnętrzna zostaje z tyłu, zamiast przesunąć się kilka mm do przodu. Kiedy ten problem występuje, muszę pchnąć zamek, i wszystko wraca do normy. Jeżeli cofam zamek powoli, delikatnie, problem nie występuje, tylko przy pracy podczas strzelania, albo silniejszym odciągnięciu zamka.

 

---------------- edit: poniżej zdjęcie prawidłowego ułożenia lufy wewnętrznej/zewnętrznej przy odciągniętym zamku (foto poglądowe)

 

27148042.jpg

Edited by StalkerPMC
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Rygiel lufy skopany.

Malutki plastikowy element przy komorze HU. Awaria charakterystyczna dla 1911 w standardzie WE.

http://www.begadisho...1-explosion.jpg

Część numer 71.

Miałem to u siebie, cudem dostałem to gówienko (ktoś miał na zapas), ściągnięcie z azji będzie nieopłacalne. Przez takie kwiatki sprzedałem klamkę, i nigdy więcej WE nie kupię.

Edited by Winiacz
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o problem przedstawiony na zdjęciach, to w zasadzie nie jest to problem tylko naturalne zachowanie się repliki. To że lufa zewnętrzna porusza się względem wewnętrznej jest normalne i wynika z konstrukcji repliki. I samo to nie jest, lub przynajmniej nie powinno być powodem blokowania się zamka.

 

Nie sam ruch luf względem siebie może być u Ciebie problemem, a kiepskie spasowanie lufy zewnętrznej i zamka które o siebie ocierają. Aby to potwierdzić wciśnij palcem lufę zewnętrzną wzdłuż osi lufy kiedy zamek się zablokuje, powinien się w ten sposób odblokować. W replice w której nie było grzebane ten problem nie powinien się raczej pojawić, no chyba że zużycie materiału w WE jest aż tak intensywne.

 

 

Ja spotkałem się z taką sytuacją dwukrotnie.

Raz przełożyłem do repliki KJW lufę zewnętrzną z WE (która posiadała gwint pod tłumik). Ta od WE była trochę grubsza przez co podczas strzelania blokowała się czasem o zamek. Wynikało to z tego że lufy poruszają się nie tylko wzdłuż siebie ale również względem siebie góra-dół (za co odpowiada ten plastikowy ząbek pod komorą HU wraz z elementem lufy zewnętrznej z którym bezpośrednio się styka). Sposobem na to było zeszlifowanie ożebrowania wewnątrz zamka w celu zapewnienia miejsca unoszącej się przy każdym strzale lufie zewnętrznej.

Problem pojawił się ponownie gdy zamontowałem z powrotem fabryczną lufę KJW która jak się okazało po zeszlifowaniu zamka miała z kolei zbyt duży luz co objawiało się tym samym ale już z trochę innego powodu.

 

Nie wiem zbytnio co Ci poradzić, bo nie wiadomo czy problem jest zbyt duży luz, czy zbyt duży ścisk pomiędzy lufą a zamkiem. Najlepszą radą będzie chyba jednak zmiana producenta :D

 

Rygiel lufy skopany.

Malutki plastikowy element przy komorze HU. Awaria charakterystyczna dla 1911 w standardzie WE.

 

Albo i tak, choć nie spotkałem się z tym żeby ten element się zużył, raczej pękał na pół i wypadał.

 

I przy okazji szlifnąć wnętrze zew żeby wygładzić te rowki...

Te rowki to imitacja gwintu w lufie, azjata męczył się żeby było jak w oryginale, uszanuj trochę jego pracę :)

Edited by Czaja W-ch
Link to post
Share on other sites

Znajomy miał podobny problem w KJW. Wrzucił sprężynę na lufę zewnętrzną (podobnie jak ma to miejsce w pistoletach ze swobodnym odrzutem zamka) - przez to lufa zewnętrzna jest odpychana do tyłu.

 

EDIT: "lufa wewnętrzna zostaje z tyłu, zamiast przesunąć się kilka mm do przodu"

Wrong. To nie lufa wewnętrzna porusza się do przodu, a lufa zewnętrzna do tyłu.

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...