Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-01W - real wood [BOYI]


Recommended Posts

Witam! Mam pytania dotyczące repliki RK-01W - real wood [bOYI]

http://www.taiwangun...-wood-boyi.html

 

Mianowicie czy jest ona przede wszystkim wytrzymała(ile lat/miesięcy) przetrzymie, jakie są jej wady? Nie zależy mi na pięknym wykonaniu zewnętrznej części karabinu, lecz bardziej na wytrzymałości bebechów danego karabinku?

 

 

Sorki za otwarcie kolejnego tematu o tej replice, ale w poprzednich jest trochę naśmiecone, a nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.

Edited by soapmc95
Link to post
Share on other sites

Bierz tego Bojca na spokojnie. Z zewnątrz elegancki, a wewnątrz porządny gearbox, który na stocku posłuży Ci długimi latami. Kupujesz tą suczke i strzelasz. Ewentualnie możesz zlecić wymianę gumki hop-up na silikonową, ale w moim przypadku stockowa gumka bardzo dobrze się spisywała.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz opcję wzięcia wersji, gdzie nie ma ani grama ZnAlu, to weź taką. Mi w AKSU po 3 latach używania posypał się zawias kolby przy body i atrapa suwadła. Suwadło teoretycznie można wymienić na stalowe (zależy od dostępności), ale z zawiasem nic nie zrobisz, bo przynitowany do korpusu. Podobnym miejscem jest podstawa szczerbiniki. Też się lubi, bo kilku latach połamać. Poza tym replika w porządku. Dla początkującego nada się bez zbytniej ingerencji w bebechy, ale gumkę wypadałoby zmienić (jak prawie wszędzie).

 

Aczkolwiek bardziej polecam długą wersję.

Link to post
Share on other sites
a lepiej wziąć tego SW czy W?

 

SW, przy czym trzeba uważać, bo czasem chinole przysyłają wersje "mieszane", stal i znal i ładują je w pudła od SW.

Generalnie najnowsza wersja SW od Boyi jest najlepszą repliką AKSU na rynku pod względem stosunku ceny do jakości. Pełna stal, gearbox lepszy niż w Cymie, wykonanie zewnętrzne rewelacyjne, trwałość "na wieki" o ile nie zacznie się w niej niepotrzebnie grzebać.

 

SirHawka nie słuchaj, Cyma ma fajny gearbox, ale od wspomnianego RK lepszy ma tylko silnik, przegrywa natomiast kulturą pracy. Boxy Cymy są fajne dla tuningowca, przy konfiguracji fabrycznej spisują się gorzej od najnowszych Boyi. Cyma ma gorszą szczelność z racji metalowej komory, poliwęglan łatwiej się formuje niż znal. Do tego dochodzi różnica w materiałach, metal Cymy to stop kupy, ryżu i paznokci pomieszane z kurzem z podłogi. W RK-01-SW w tym miejscu masz stal.

 

Jak nie chcesz wtopić, to kup RK-01-SW, ale zwróć uwagę czy wszystko poza lufą przyciąga magnes, czy ma przezroczystą komorę hiphop i czy ma zieloną baterię 9,6V. Dobrze żeby numery seryjne miały strzałę w trójkącie, a nie gwiazdkę. Jak znajdziesz taki egzemplarz, to będziesz mieć wyczesaną w kosmos replikę za psie pieniądze :)

Link to post
Share on other sites

Dread trochę koloryzujesz ;-) .

Ciężko tutaj mówić o jakiejkolwiek jakości, chyba, że liczy się to, że replika się trzyma kupy. ;-)

Zgodzę się, że Boyi SW były bardzo dobre, naprawdę, jakoś tak z 2 lata temu.

Miałem w łapkach parę nowych egzemplarzy SW i szału to nie robi.

Sam musiałem w swoim egzemplarzu wymienić wszystkie nity bo były dziadowsko po dociskane(tutaj nie chodzi o to, że trafiłem na kiepski egzemplarz. Jak luzów nie ma to i tak się pojawią. Te nity po prostu są dziadowskie). Kolba ma luzy, trzeba wbić podkładkę.

Może ja jestem zbyt drobiazgowy ale dla mnie jest to replika poskładana "na szybko"

600zł za tą replikę to naprawdę dużo.

Wypowiedź o trwałości "na wieki" tylko mnie rozbawiła. Może tak z 2-3 lata temu bym to łyknął. Dzisiaj się tylko uśmiechnę.

 

SW kupiłem tylko dlatego, że chciałem SU i mam możliwość ponaprawiania tych wszystkich baboli które Chińczycy zostawili po sobie.

Dobrze żeby numery seryjne miały strzałę w trójkącie, a nie gwiazdkę. Jak znajdziesz taki egzemplarz, to będziesz mieć wyczesaną w kosmos replikę za psie pieniądze

 

Z tego co widziałem "nowe" SW to wszystkie które miały wybity nr miały obsady znalowe. Stalowe obsady nie miały żadnego numeru.

Na stronach hk gdzie oferowane jest body do SW na zdjęciach również nie ma numerów wybitych i z mailów wynika, że body jest w pełni stalowe.

Rsov oferuje body w pełni stalowe i ma wybite numery(najprawdopodobniej to body zalega tam od jakiegoś czasu).

 

O cymie tutaj nie będę mówił bo to gniot, niechlujnie poskładana i wykonana zewnętrznie..- Oczywiście dla kogoś może być ideałem.....

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
Jak nie chcesz wtopić, to kup RK-01-SW, ale zwróć uwagę czy wszystko poza lufą przyciąga magnes, czy ma przezroczystą komorę hiphop i czy ma zieloną baterię 9,6V. Dobrze żeby numery seryjne miały strzałę w trójkącie, a nie gwiazdkę. Jak znajdziesz taki egzemplarz, to będziesz mieć wyczesaną w kosmos replikę za psie pieniądze
na sklep.airsoftguns.p i gunfire.pl mają baterię 8,4 http://www.sklep.air...5-RK-01-SW.html i pytanie czy można ją śmiało brać, bo nie widziałem egzemplarzu SW do tej pory z baterią 9,6? Edited by soapmc95
Link to post
Share on other sites

Właśnie poczytałem i jakaś masakra się dzieje. Wychodzi na to, że niektórzy dystrybutorzy zakupili bojce WS po niższych cenach zakupu, ale w środku jakaś loteria, a nie replika. Potrafią pojawić się części z wszystkich pięciu serii w jednym karabinie. Trzeba być czujnym, dzwonić do sklepu i pytać:

-czy wszystko poza lufą jest ze stali (mają sprawdzić magnesem),

-czy bateria jest zielona,

-czy komora jest przezroczysta,

-czy numery są bite,

-czy gejbox ma stalowe łożyska.

 

W przeciwnym wypadku mamy do czynienia z wersją która nie jest WS i na pewno nie jest warta ceny prawdziwego WS.

 

W opisy Taiwangun nie ma co wierzyć, jeszcze nie znalazłem poprawnego opisu na tym sklepie. Trzeba zadzwonić i pytać.

Link to post
Share on other sites

ZnAl (nie samo aluminium - wbrew pozorom to istotna różnica), zwany też szajsmetalem i gównolitem występuje w tej replice (lufa, zatrzask kolby, zawias kolby przy body, podstawa szczerbinki i kilka innych elementów). Żywotność prezentuje się podobnie jak w przypadku RK-01, czyli 2-3 lata w miarę intensywnego tyrania powinien przetrzymać, ale gwarancji na to nikt ci nie da.

 

Jeżeli chcesz w pełni stalową replikę AK, to musisz zainwestować w AKMS od D-Boysa. Bodajże RK-10S to się nazywa.

Link to post
Share on other sites

O, to ktoś zamówił :) Bo z tego co kontaktowałem się ze "sklepem fabrycznym", to obecnie miały być tylko wersje stalowe, wszystkie znale były jako "discontinued". Widać, że jednak w ramach cięcia kosztów fabryka montuje repliki "jak leci", z niższą kontrolą jakości i z losowymi częściami. Może wykorzystują zapasy. Mam nadzieję, że nasze sklepy się opamiętają i zamówią poprawne repliki, w końcu często jakość jest ważniejsza niż cena.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...