Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS74U i kilka pytań początkującego


Recommended Posts

Witam. Jestem nowy. Od razu powiem, że nigdy nie bawiłem się z ASG, ale chciałem zacząć. Trochę poczytałem na temat replik itd. i postanowiłem, że kupię jakiegoś AKS-74U. Znalazłem 2 godne mojej uwagi:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152191185-RK-01-SW.html

 

http://taktyczny.com/repliki-asg/karabiny-szturmowe/product-1721.html

 

Oba w podobnej cenie. Oba w sumie od BOYI. Ten na taktyczny.com zawiera kulki na start, chociaż to i tak pewnie jakiś shit. Kilka pytań teraz, który wybrać, może jeszcze inny? Zależy mi na metalu i drewnie. I jakie kulki stosować na początek? Czy wymienić hop-upa w tych replikach, a może jeszcze coś innego? Po prostu chcę się cieszyć dobrą celnością i zasięgiem, no i oczywiście niezawodnością, żebym co pół roku nie musiał zmieniać repliki. W następnym roku wybieram się właśnie na obóz ASG i przydałoby się mieć własną replikę i być już w miarę obeznanym. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jak już coś to ten z gunfire .Jak chcesz dobre kulki to polecam G&G 0.25 ,w samej replice wymień gumke HU na systeme energy.Kup z 3 magi i tyle ci styknie.

 

A coś w zamian Systema Energy? Bo na Gunfire jej nie ma (a chciałem wszystko w jednym miejscu), jest tylko http://gunfire.pl/pr...-up-czarna.html

 

Nada się? Jeżeli nie, to prosiłbym o wskazanie innej z Gunfire.

 

 

 

Jak kupujesz z gunfire, to napisz do nich Maila, żeby Ci sprawdzili magnesem czy to na pewno stal, bo czasami bywa, że chińczyki łączą stal ze znAl'em...

 

A jeżeli dorzucili znala to co, szukać nowej, czy brać najwyżej tą?

Edited by xeo545x39
Link to post
Share on other sites

Bierz RK-01SW z Gunfire, zajefajna repliczka, porządna, mam czystego stocka i odrazu po wyjęciu z kartonu strzelam się nią już pół roku i nie trzeba poprawiać, gearbox dobrze pracuje i gumeczka elegancko kręci jak na stocka. Dla nowego wystarczy, ewentualnie jak się wkręcisz to pare innych rzeczy w celu jeszcze lepszych osiągów zdąrzysz zrobić :).

Link to post
Share on other sites

Mój rk01sw poszedł na zwrot w gunfire bo miał obsady i zatrzaski kolby znalowe. Nie mogli mi wymienić na wersję w pełni stalową bo podobno wszystkie które mają posiadają obsady ze znalu.

Ja brałbym w taktycznym. Sam tam kupiłem i dostałem pełną chińską stal.

Link to post
Share on other sites

ja na twoim miejscu kupił bym:

http://www.taiwangun...aeg/cm-028.html

dobry karabin szturmowy i tani, a jak chcesz to też dobra baza pod snajpe

 

 

@Edit

dobra żeby ktoś nie hejował, ale musiałem sory

 

tak na serio to z tego co moi kumple mówili boyi to chińska ruletka a cyma jest lepsza (czy tak jest nie wiem nie miałem boyi'a ale mam cyme i sie spisuje)

wg. mnie to tez jest warte rozpa"cz"enia:

 

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-045a-cm.html

Edited by sebenicz
Link to post
Share on other sites

@Edit

dobra żeby ktoś nie hejował, ale musiałem sory

 

tak na serio to z tego co moi kumple mówili boyi to chińska ruletka a cyma jest lepsza (czy tak jest nie wiem nie miałem boyi'a ale mam cyme i sie spisuje)

wg. mnie to tez jest warte rozpa"cz"enia:

 

http://www.taiwangun...cm-045a-cm.html

Kolego, ja wiem, że jak się kupi pierwszą replikę, to chce się nagle wszystkim na forum pomagać czy się coś na ten temat wie, czy nie, ale proszę Cię abyś zostawił to innym przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

 

Ci twoi "kumple" się mylili. To z emkami bojca jest loteria-kałachy są w jak najlepszym stopniu dobre (mimo wszystko zdarzają się jakieś małe wady).

A co do cm.045: replika jest bardzo źle wykonana zewnętrznie i tu wcale nie przesadzam. Najlepszym co można zrobić, to kupić cymowki GB (seria 04x) i wsadzić to do repliki AK boyi. Wtedy mamy super replikę zewnętrznie i wewnętrznie.

Edited by Ray~
Link to post
Share on other sites
moi kumple mówili boyi to chińska ruletka a cyma jest lepsza

Pierdzielenie o szopenie. Obecnie nie ma Cymy, która by przebiła jakością Boyi. W Cymie masz albo plastik (028, 031), albo gównolit (042, 036), albo byle jak połapane nity w kawałku blachy i gównolitowych elementach (040, 045, 048, 050). W bojaczu masz albo stalową blachę i znal (wytrzymałość znalu nie jest najlepsza, zwłaszcza po latach, ale trzeba wyraźnie rozgraniczyć znal stosowany przed Boyi od gównolitu stosowanego przez Cymę. Na pierwszy rzut oka podobne, ale jest mega różnica między nimi), albo repliki w pełni stalowe, oznaczone S, SW i WS. Cyma ma ""legendarne" gearboxy, które kulturą pracy nie powalają, ale mają dobry potencjał tuningowy. Nowe gearboxy Boyi przebijają Cymę kulturą pracy, a ustępują jedynie mocą silnika.

 

Najlepszym co można zrobić, to kupić cymowki GB (seria 04x) i wsadzić to do repliki AK boyi. Wtedy mamy super replikę zewnętrznie i wewnętrznie.

Niekoniecznie. Box Cymy trzeba na wstępie poprawić, wypodkładkować, przesmarować, wtedy będzie fajny. Boxy z replik SW nadają się do używania "od razu" (nie wszystkie, wiadomo, Chińczyk to Chińczyk, ale relatywnie mniej jest Bojców, które wymagają poprawy boxa).

 

Generalnie Cyma nie jest zła, ale polecanie jej początkującemu to głupota. Dla gościa, który nie będzie grzebać w replice, robić ekstremalnych tuningów, takiego, co chce wyjąć z pudła i strzelać polecałbym Boyi. Cyma jest dobra dla "grzebacza", osoby doświadczonej, która wie czego chce, co będzie musiała doinwestować i co z Cymy wyciśnie. Ale taka osoba nie zakłada takich tematów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...