Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] Izraelskie nakrycie glowy


Recommended Posts

egoz-1.jpg

 

egoz-2.jpg

 

Tak sie zastanawiam czy mozna to gdzies kupic?

I jakie to ma zalety bo przyznam ze jest dosyc smieszne i dziwi mnie troche ze uzywaja czegos takiego na glowe zamiast helmow...tzn helmy tez sa ale jakie jest zastosowanie takiego nakrycia?w dzungle to maja czy co? :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Mitz'nefet albo "czapka kucharska".

http://www.zahal.org/gear/p4.htm#

 

W dosł. tłumaczeniu jest to czapka clowna :P Firmą która najczęściej je produkuje jest Marom-Dolphin. Ciężko jest to samemu uszyć ponieważ kamo. jest z jednej strony jest do terenów zielonych a z drugiej do terenów pustynnych. Ogólnie istnieją całe kombinezony też dwu stronne tego samego typu. El Szaszłyk powiedziałeś to jak typowy Izraelczyk hehe, "ponoc niezbyt trudne do zrobienia samemu, trzeba tylko miec siatke, kawalek gumy i pozszywac" to mi się podobało :wink: tak 3mać. Pozdrawiam Sayaret !!

Link to post
Share on other sites
El Szaszłyk powiedziałeś to jak typowy Izraelczyk hehe, "ponoc niezbyt trudne do zrobienia samemu, trzeba tylko miec siatke, kawalek gumy i pozszywac" to mi się podobało
Raczej jak typowy Polak. Ale po latach mieszkania na terenie Rzeczpospolitej Żydzi wiele od nas przejęli :wink:
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...