Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EoTech 552 GFC - Czy jest czegoś warty ?


Recommended Posts

Mam od roku. Działa. I to w zasadzie tyle :icon_smile:

No dobra. Napiszę więcej :icon_smile: Plamka jest niewyraźna (może mam problemy z akomodacją ale jakbym nie patrzył na cel to i tak jest rozmyta). W zasadzie da się używać tylko na max. stopniu jasności (chyba, że w budynku, w ciemnościach - ale weź tu w rękawicach ściemniaj i rozjaśniaj :icon_smile:)

Zalety:

- cena!

- osłony, nawet solidnie "siedzą" po zamknięciu i otwierają się we właściwe strony - przednia robi nawet za osłonę przeciwsłoneczną

- zasilanie - 2xAA co pozwala na to , że nie musisz wyłączać po każdym zejściu na respa, w obawie, że nie starczą do końca rozgrywki jak przy innych chińczykach z np. LR43/44

Wady:

- plamka

- jasność/kontrast

- regulacja jasności - manipulatory

ale nie miałem do czynienia z oryginałem więc nie mam "bazy" porównawczej.

Jednak przy odległościach występujących w ASG wady nie są tak znaczące.

Regulacja pion/poziom (jest na to jakieś fachowe określenie - nie pamiętam :icon_smile: ) działa prawidłowo, mocowanie jest stabilne.

Przy tej cenie polecam, jak masz więcej kasy - wybierz coś innego.

Aha - to jest mój czwarty kolimator, wszystkie miałem chińczyki i ich "przypadłości" były podobne (niewyraźna plamka, problemy z jasnością i kontrastem): kopie (w zasadzie "podobieństwa" do):

- RD30

- Comp M4

- Comp M3

- EoTech 552

i z tych czterech najlepiej mi się "pracowało" z EoTech-em - największy kąt widzenia.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Jak to największy kąt widzenia? - przecież do celowania z kolimatora nie zamykamy drugiego oka.

Nie zamykam, ale co to zmienia?

Napiszę to inaczej: przy eotechu mogę najbardziej "wykrzywić" giwerę i dalej widzę plamkę, czyli nie muszę się tak dokładnie składać jak przy innych kolimatorach.

Link to post
Share on other sites

O wĺaśnie. Również polecam, wykonanie i dzialanie jest naprawde dobre! Co do tego kąta widzenia, podejrzewam, że chodzi o szerokość kolimatora. Faktycznie w eotechu można sobie pozwolić na duży zakres ruchu i nadal widzieć plamkę. Do aimpointa już trzeba się bardziej składać...

Link to post
Share on other sites

Podzielam zdanie Dextera :), dla mnie najlepszy kolimator to otwarty za 99 zł , miałem tego Eotecha od Tomekpl i jest ok, nie ma ducha co np. miałem w Eotechu od Strike Systems(był mega denerwujący),ale rozwaliła mi się regulacja w pionie przy pierwszym zerowaniu :D...W moim otwartym za 99 zł ,jest 8 stopni regulacji jasności (ma tylko czerwony znak)-znak celowniczy jest bardzo dobrze widoczny nawet przy silnym słońcu, wyzerowałem go w jakieś 3-4 minuty, i jak się rozwali to nie będę płakał tylko kupię następnego...(jednego już rozwaliłem podczas akcji CQB kiedy wywaliłem mocno giwerą w sciąnę (pękło szkiełko).Jedyny minus ,że nie ma za niego +100 do lansu :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...