Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Teamt jakich masa, ale nie znalazłem za wiele na temat tych kamizelek, które mnie interesują. Po krótce wymagania co do kamizelki.

1. Przeznaczenie: zielona, rzadziej czarna i to raczej w zimie.

2. Gdzie: głównie treningi oraz milsimy, strzelanki mnie tak nie kręcą i rzadko w nich biorę udział.

3. Z czym: 6-8 magów M4, 2 granaty, admin panel, radio, camel, apteczka i jakieś niewielkie cargo (ammo pouch). Do tego podpięty pas.

4. Chestrig mnie nie kręci, mam już i nie spełnia moich wymagań, przynajmniej w lecie, gdy camel trzeba założyć i dochodzą kolejne szelki. Za dużo plątaniny (chest, camek, zawieszenie).

5. Pasoszelki - nie, dziękuję :)

6. Kamo: Multicam

 

Moje propozycje:

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,311/KAMIZELKA-MODU-OWA-ATEK-3

http://www.usarmy.pl/wyposazenie-taktyczne-kamizelki-taktyczne-condor-qpc-multicam-o_l_125_406.html

 

Jeśli ktoś posiadał którąś z tych kamizelek, to proszę o opinie na temat jej noszenia.

Co do balistyki przy QPC to raczej tylko na milsimy.

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja - WSH.

 

Spełnia wszystkie Twoje wymagania. Można nosić w tym balistykę, podpiąć camela do palsów na plecach lub włożyć sam wkład w kamizelkę (również gdy włożona jest balistyka).

U siebie zrobiłem zintegrowane z kamizelką zawieszenie 1-pkt. a na plecy wrzuciłem plecak MBSS, wyszedł z tego całkiem wygodny i funkcjonalny set.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

RRV + plecy od MBSS, wyjdzie coś bardzo podobnego do WSH, tylko bez ładownic wbudowanych. Dla niektórych są plusem, dla innych minusem, mi osobiście wbudowane ładownice w wykonaniu HSGI nie podchodzą.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ma być z balistyką, to nie lepiej poszukać jakiegoś zgrabnego PC z cordury o rzadszym splocie i ewentualnie uzupełnić pasem biodrowym? Bo jakby nie patrzeć to te wszystkie kondory, flaje i pantaki to 1000D. Nanosiłem się tego chińskiego tałatajstwa i w porównaniu z tym co się teraz oferuje, naprawdę czuć różnicę.

Link to post
Share on other sites

@ Brit - masz rację, że obie całkiem różne charakterem, ale też obie tak samo funkcjonalne. Balistyka raczej tylko na milsimy gdzie będzie z tego korzyść. Na trening ogólnie bez.

 

@ Marrtinez - niestety ale zintegrowane nie dla mnie, jakoś nie podchodzą.

 

@ gecko123 - fajna propozycja. Na pewno do rozważenia. Dzięki.

 

@ Ijet - kwestia gustu co kto uważa za zgrabne :) Nie wiem tego dokładnie, ale 1000D jest bardziej wytrzymałe chyba.

 

Rozważam jeszcze inną opcję. Na simy tego QPC lub RRV z plecami, a na lato na treningi dokupić szelkie z plecami Condora, bo mam też od nich pas i latać z beat kitem i camel na plecach plus magi na panelu udowym.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Problem jest taki, że markowe rzeczy, robione n.p. z cordury 500D kosztują zazwyczaj 2x więcej niż taki Flaj. "Modne" plate carriery jak JPC, LBT6094, APC kosztują 250-350 dolarów :P

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować, więc niestety post pod postem. Mam pytanie do użytkowników Atek 3. Czy przy zamocowaniu tego co podałem w 1 poście (wyjątek to może 4-6 magazynków M4 max) i podpięciu pasa, siatka daje radę? Ciągnie w dół czy się trzyma?

Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował tak jak gecko. RRV jest dość uniwersalny. Z plecami może pełnić funkcję plate carriera. A jak nie chcesz balistyki to wypinasz plecy, wyjmujesz płyty i już masz chest riga, którego można ewentualnie uzupełnić pasem. Sam od jakiegoś czasu w nim biegam i jest dobrze ;].

PS: warto poprosić o odszycie, w PSTG chociażby. Wychodzi taniej niż flyye.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja pociągnę temat, bo niedawno - bo wczoraj - doszła do mnie kopia kamizelki NFM Heirdrun właśnie roboty PSTG. Opis i zdjęcia oryginału są tutaj:

http://www.nfm.no/HEIDRUN-chest-rig/HEIDRUN-chest-rig.html

Jedyna wada w stosunku do RRV że pleców raczej nie dopniesz, ale sama kamizelka dla mnie świetna, zintegrowany admin i ładownice. Jeśli na początek przewidujesz do 4+1 magazynków to nie musisz kupować żadnych ładownic tylko worek zrzutowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...