Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka Piorun POLSKÓR - Kamizelka panelowa wzór 02


Recommended Posts

Widziałem, miałem na sobie. Cordura na pewno, ale nie wiem jaka. Generalnie nie wzbudzała podejrzeń, jakby zaraz miała się rozpaść, według mnie całkiem solidnie wykonana kamizelka. Nie zwróciłem uwagi na tą wolną przestrzeń, kamizelka cała była zapełniona ładownicami i kieszeniami. Spostrzeżenie - kiepsko nadaje się dla chudzielców jak ja - przy pełnym obciążeniu po prostu wżynała mi się w obojczyki. Poza tym jest całkiem przyjemna.

Link to post
Share on other sites

Generalnie kamizelka Piorun to wyrób ITB Moratex. Polskór jest jednym z podwykonawców (teraz chyba głównym). Wcześniej poszycia do kamizelki Piorun szył m.in. Janysport. Kamizelka Panelowa 02 z Polskóru to przerobiony Piorun. Ze zdjęć widać, że wkład balistyczny ma inny kształt, stad ta wolna przestrzeń na dole. Różni się również nieco konstrukcja patek zapinających ramiona i sposobem wszycia uchwytu ewakuacyjnego.

 

Poniżej zdjęcie kamizelki Piorun z poszyciem produkcji Janysport w kolorze Olive Drab z tkaniny CORDURA bodajże 770dtex produkcji CF Weber. Takie kamizelki zostały zakupione przez MON bodajże w 2007 i chodzili w nich przedstawiciele MON i SG WP podczas wizyt w Iraku i Afganistanie.

 

piorun.JPG

Edited by ORKAN_Hubert
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...