Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG/KWA vs G&P


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie dotyczące M4 A1 od dwuch firm . Pierwszą jest ASG/KWA . A drugą G&P . I mam duży dylemat ponieważ ogladałem repiliki tych dwuch firm i nie wiem ,która jest lepsza . Bardzo bym prosil o odpowiedz :) . Z góry dziękuje .

 

PS. Chodzi o to która firma bardziej polecana i ,która robi lepsze eMki .

Link to post
Share on other sites

G&P Jest dużo lepiej wykonane z zewnątrz, za to KWA ma lepsze części wewnętrzne. Jeśli nie będziesz tuningował repliki na karabin wyborowy/ 500 fps w górę to bierz G&P :) Parę tematów w dół był kilka właśnie z takim samym pytaniem.

Pozdrawiam kkm.

Link to post
Share on other sites

Awaryjność obu jest mała. Szkielet G&P wytrzyma sp150, więc można je podkręcić do 550-600fps. Według Taktyczny.com szkielet KWA wytrzyma m190 (ultimate), więc z sp170 problemu nie powinien mieć (ja osobiście najmocniejszą sprężynę jaką wkładałem do niego to sp160). Jak widzisz oba karabinki da się przerobić na wyborowe, ale przy mocnych tuningach praktycznie wszystkie części stokowe trzeba wymienić. W KWA oszczędziłbyś na szkielecie, G&P też do pewnego momentu będzie wystarczać, ale żeby replika była niezawodna musiałbyś wymienić także szkielet na aluminiowy CNC albo KWA. Po wymianie bebechów w G&P otrzymasz bardzo ładną replikę z pięknie wykonanymi elementami zewnętrznymi, w KWA natomiast zostanie to co w nim jest słabe, czyli body.

 

Edit/;UP 700fps :hahaha:

Edited by szymucha2353
Link to post
Share on other sites

@ Virus - to jest tak jak ze świętą wojną fanów XBOX'a i Playstation. Każdy swoje chwali i drugiemu wypomina, często i gęsto powtarzając cudze opinie. Przyzwyczaj się, bo w tej kwestii nic się nie zmieni. Szczęśliwi ci, co mają obie repliki.

Link to post
Share on other sites

A ja dodam, że G&P wytrwa tyle samo o ile zastosujesz jedną część za 95 zł : http://madonion.eu/p...guru-p1543.html . Z tym komponentem, możesz strzelać na pękniętym GB.

 

Co do awaryjności G&P to w moim wypadku nie istniała, a używam dwu replik tej firmy od wielu lat. Faktem jest jednak, że żadnej nie tuningowałem do mocy przekraczającej 550 fps,ów. Kolega z grupy ma KWA, które od jakiegoś czasu stara się zmienić w karabin wyborowy i jedyne z czym miał problem to body (pękło mu przy szynie, ma już nowe) i front (nie mógł go odłączyć od body przez jakieś problemy na gwintach).

 

Ogólnie, po co 700 fps'ów ? Ograniczenia na eventach z reguły są mniejsze, a przy takich mocach to i dobranie gumy HU jest problemem... odradzam.

Edited by DobryDobrodziej
Link to post
Share on other sites

Ja bym chciał mieć moc do 600 Fps bo po co więcej [niech 700 Fps mają sobie snajeprzy ] i body będzie wymieniane na metal . a w środku to sie jeszcze zobaczy bo na całość chcem wydac powyżej 2000zł . Ale jeżeli chodzi o żywotność po takim tuningu ?

Link to post
Share on other sites
Ta, 600 fps. I sam składasz? :icon_biggrin:

Sam posklada, po czym po miesiacu napisze na wamasgu- ratunku, repika mi :

a) nie dziala

b) poszla w pizdu

c) z 700fps skoczyla 350...

d) nie strzela za horyzont zdarzen

e) nie dopuszczaja na strzelanki

 

A niech robi ile chce. Jego replika, jego kasa. Jak po miesiacu wszystko mu w diably pojdzie to moze sie opamieta :icon_wink:

 

W KWA oszczędziłbyś na szkielecie, G&P też do pewnego momentu będzie wystarczać, ale żeby replika była niezawodna musiałbyś wymienić także szkielet na aluminiowy CNC albo KWA.

 

Raczej stalowy po obroboce termicznej, a najlepiej aby bylo wykonane w kuzni. Wtedy masz gb dozywotnio.... Aluminium nie ma takiej wytrzymalosci na rozciaganie..

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam pytanie dotyczące M4 A1 od dwuch firm . Pierwszą jest ASG/KWA . A drugą G&P . I mam duży dylemat ponieważ ogladałem repiliki tych dwuch firm i nie wiem ,która jest lepsza . Bardzo bym prosil o odpowiedz :icon_smile: . Z góry dziękuje .

 

PS. Chodzi o to która firma bardziej polecana i ,która robi lepsze eMki .

 

Jeśli nie planujesz super hiper pro elo elo tuningu to nie ważne którą z firm wybierzesz będzie dobra :)

 

PS: DwÓch :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...