Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki celownik laserowy?


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym prosić o opinie/rady dotyczące zakupu celownika laserowego z montażem na szynę RIS. Czytałem różne tematy na ten temat, ale tam potencjalni nabywcy mieli nieco inne wymagania. Mi bowiem nie zależy na zbyt dużym zasięgu, a jedynie na mocy wystarczającej wyświetlić punkt celowniczy w odległości maksymalnie 15 metrów w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Chodzi oczywiście o "czarną", gdzie w masce p-gaz. jest dosyć ciężko złożyć się do strzału.

Korzystając z okazji chciałem zapytać jak jest z jakością chińskich zabawkowych AN/PEQ-15 (czyli słynna latarka i zielony laser)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,

Az.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Chciałbym prosić o opinie/rady dotyczące zakupu celownika laserowego z montażem na szynę RIS. Czytałem różne tematy na ten temat, ale tam potencjalni nabywcy mieli nieco inne wymagania. Mi bowiem nie zależy na zbyt dużym zasięgu, a jedynie na mocy wystarczającej wyświetlić punkt celowniczy w odległości maksymalnie 15 metrów w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Chodzi oczywiście o "czarną", gdzie w masce p-gaz. jest dosyć ciężko złożyć się do strzału.

Korzystając z okazji chciałem zapytać jak jest z jakością chińskich zabawkowych AN/PEQ-15 (czyli słynna latarka i zielony laser)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,

Az.

 

Ściągałem ostatnio komuś z forum takie cudo. z ebairsofta. zawsze przed wysłaniem sprawdzam, czy działa. laser był tak mocny, że latem w pokoju wiązkę można było zobaczyć nawet bokiem. Na zewnątrz punkt był bardzo dobrze widoczny. Jednak cena do niskich nie należała.

Link to post
Share on other sites

Mam puszkę AN/PEQ-15 od Battleaxe'a (one wychodzą w różnych wersjach - począwszy od samej puchy na akumulator, kończąc właśnie na takich, które mają lasery, latarki i inne cuda) w wersji z samym laserem o zielonej barwie wiązki. Nie jest to najmocniejszy z laserów, jakie mam, ale zdecydowanie wystarcza do tego, do czego chciałbyś go używać. Światło może być nawet zbyt mocne w ciemnych pomieszczeniach (chyba, że do używania go jako latarki).

 

W słoneczny dzień, punkt laserowy widoczny jest nawet z kilkudziesięciu metrów. Jedną z zalet tego lasera jest fakt, że jest zasilany małym LiPolem, do którego dostaje się także ładowarkę więc odpadają koszty zasilania lasera. Sam laser włączany jest przyciskiem żelowym na kablu.

 

Cena takiej puchy oscyluje w okolicy 110 złotych. W zasadzie jedyną wadą, jaką się doszukałem, jest stosunkowo słaba jakość wykonania samej puszki.

 

EDIT:

 

Mam tą wersję:

http://blacksword.pl/product-pol-820-Battle-Axe-Replika-laserowego-wskaznika-celu-PEQ-15-Laser-pojemnik-na-baterie-.html

 

Kupiłem nieco taniej na Allegro, stąd różnica w cenie.

Link to post
Share on other sites

Lesio podrzucił mi link do zabawkowego PEQa, którego sam testował i poleca. Przeszukałem zagraniczne fora internetowe i ludzie również mają pochlebne opinie na temat tego celownika. Oglądałem filmik na YT, będący recenzją ów produktu i mam wrażenie, że może to być coś, czego szukam. Latarkę chwalili, bo chwalili, ale na filmie świeci niewiele mocniej od znicza. Sam laser natomiast prezentuje się bardzo dobrze. Ktoś miał z tym styczność?

 

http://www.ebairsoft.com/anpeq15-green-laser-lumens-flashlight-p-3422.html

Edited by Aztek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...