Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przewóz ASG liniami lotniczymi


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w zadnym bagazu! Wyobraz sobie ze dochodzi do rewizji w krajach o wysokim zagrozeniu terrorystycznym dozwolone otwieraja twoja torbe a tam paczka naboi! A co na to celnik?? Jak wytlumaczysz ze to tylko breloczki? Juz o tym pisano czytac caly temat!

Link to post
Share on other sites

a ja wlasnie dzisaj pytalem sie goscia - znawce tematu co wyrobil sobie wszystkie mozliwe papiery, zeby tylko miec w domu prawdziwego kałasza i mi powiedzial, ze mozna przewozić łuski (z jebn**ta spłonką off cors) i same główki pocisków - naboje, w bagażu tym głównym (nie podręcznym)

 

a temat czytalem

 

p.s.

nawet broń możesz przewieźć, tylko musisz miec wsio papierki i zgłosic to wczesniej przy odprawie... :lol:

 

dlatego nie mówcie mi, ze w "żadnym bagażu" nie wolno przewozic rzeczy militaryjnych

Link to post
Share on other sites

Hmmm ja sie tak zastanawiałem, bo byłem we florencji jakiś okres czasu i jak wiadomo z Elbląga jeżdżą tam autobusy, więc moi rodzice wysyłali mi paczki autobusem. Jest tam jakis protokol iles tam sie płaci i wio :) można tak zrobić w zasadzie też w drugą stronę :) Autobusów to tak nie prześwietlają raczej :) no chyba że tych z Rosji do Polski :P

Link to post
Share on other sites

panowie wybierający sie do irlandii dowiedzcie sie tam co i jak bo słyszałem ze tam wogole asg jest nielegalne ze wzgledu na były konflikt i to ze duzo osob posiada tam broń ostrą jak nie będzie z niczym problemu i będzie miejscówka do walki to możemy sie w wakacje ustawic na jakies strzelanie. czytałem na jakimś forum irlandzkim ze ludzie przyworzą tam guny w częsciach ale nic na 100%

Link to post
Share on other sites

w ROI(Republic of Ireland) asg jest zabronione, ale jest nadzieja ze sie zmieni, slyszalem ze w dublinie buduja poligon do zabawy w asg.

w NI(North Ireland) to nie problem, sa tam bodajze 3 poligony

Predator Combat Games - niedaleko Ballynahinch

FRV Combat Games - niedaleko Annacloy (bardzo blisko Predatora)

SG-1 Combat Games - niedaleko Bellaghy

wstep na poligon to kosz ok 15 funtow, mozna tam rowniz wypozyczyc guna cena ok funtow + extra ammo

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

niestety jacyś panowie w mundurach(nie wiem kto to chyba celnicy) zastanawiali się 10 minut i doszli do wnisku że cylinder ze startym tłokiem i połamaną prowadnicą to jest broń

(teraz uwaga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) PALNA,

jedyne do czego się nie przyczepili to sprężyna

 

 

Proponuję raczej bagaż główny.

niestety nie miałem bagażu głównego

Link to post
Share on other sites
Guest faty

najgorzej jak ktoś ma m1a1 bo ma b. fajne opakowanie :P...

ja sam w lato do włoch i turcji jade z gunem(ciekawe co zrobią terroryści gdy zoabczą 16latka z rugerem+beta spetznazem...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam. Ja mam pytanie, czy po ostatnich akcjach w Londynie bede mial wieksze problemy zeby przewiezc tam gazowke? Lece ryanairem. Oczywiscie wsadze w pudelko do bagazu glownego i zglosze to przy oddawaniu. Jestem tylko ciekaw czy zmienily sie jakies ograniczenia, czy wszystko jest po staremu?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam!

Mam następujące pytanie:

Podczas mojego pobytu w USA mam zamiar zakupić replikę ASG (sprężynowe L96) i czy podczas transportu lotniczego do Polski (w bagażu głównym) muszę zgłosić że coś takiego przewożę i czy muszę zapłacić jakieś cło czy inne cholerstwo?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Przepisy zaostrzyły się od pewnego czasu. Sprawdzałem jak by to było wziąć replikę do samolotu z Niemiec do Wawki. International Civil Aviation Organisation (ICAO) und der International Air Transport Association (IATA) zabraniają również w głównym bagażu przewozić replik broni palnej. Dzwoniłem i pytałem się osobiście u linii lotniczej- nie wolno. Zabawka czy nie, tylko broń sportowa jako taka zarejestrowana może być przewożona w bagażu podczas przelotu samolotem po zgłoszeniu przy odprawie i przedstawieniu określonych dokumentów. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie, które mówiłoby coś innego?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Jeśli chodzi o tanie linie lotnicze to specjalnie czytałem regulaminy i wszystkie są praktycznie identyczne w poniższym punkcie:

 

Przedmioty zabronione

 

Pasażerom nie wolno przewozić w strefie podwyższonego bezpieczeństwa ani w kabinie samolotu takich przedmiotów, jak:

 

broń, broń palna i inne jej rodzaje; obiekty, które mogą wystrzeliwać pociski lub powodować obrażenia, m.in.:

 

wszystkie rodzaje broni palnej (pistolety, rewolwery, strzelby, śrutówki itd.), repliki oraz imitacje broni palnej, części broni palnej (z wyjątkiem teleskopowych przyrządów obserwacyjnych i celowniczych), korkowce, strzelby i broń na śrut, pistolety na race, pistolety startowe, zabawki w kształcie broni wszystkich rodzajów, broń na kule, broń na śruby przemysłowe i gwoździe, kusze, katapulty, harpuny, urządzenia do uboju zwierząt, urządzenia do ogłuszania lub porażania, np. elektryczny pastuch, broń przewodząca energię (lasery), zapalniczki w kształcie broni,

 

Mowie o liniach

Easy Jet

RyanAir

WizzAir

 

I jeszcze bodajże kilku innych.

 

Wiem iż niektórym sie udało ale wedle regulaminu to zakazane, tak więc raz sie uda a raz nie...

 

 

 

Tak więc czy zostaje coś innego niżkurier?

Czy ktoś słał kurierem w obie strony i może napisać jakoś bardziej szczegółowo jak to sie odbywa i co trzeba zrobić by było to LEGALNE ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o tanie linie lotnicze to specjalnie czytałem regulaminy i wszystkie są praktycznie identyczne w poniższym punkcie:

 

Przedmioty zabronione

 

Pasażerom nie wolno przewozić w strefie podwyższonego bezpieczeństwa ani w kabinie samolotu takich przedmiotów, jak:

 

 

Bagażnik to nie kabina. Oznacza to dokładnie tyle, że nie wolno Ci posiadać wymienionych przedmiotów przy sobie, ani w bagażu podręcznym, ale wolno Ci zapakować je do bagażu rejestrowanego - tego, który oddajesz podczas odprawy biletowo-bagażowej. Obowiązkowo należy zgłosić fakt przewozu takiego przedmiotu podczas odprawy. Należy liczyć się z wzywaniem przez służby kontrolujące zawartość bagażu i koniecznością wyjaśnienia sprawy, ale nie ma w tym NIC nielegalnego.

 

Tyle na podstawie zacytowanego przepisu, z drugiej strony wiem jednak, że różne linie mają różne regulacje. Zawsze lepiej przeczytać sobie tuż przed lotem aktualne przepisy, bo te ostatnio lubią się szybko zmieniać.

Link to post
Share on other sites

Cytat ze strony Ryanair:

Broni, broni palnej i broni innego rodzaju (włącznie z replikami), farb, strzelających zabawek bożonarodzeniowych, urządzeń wyposażonych w silniki spalinowe wewnętrznego spalania, takich jak piły łańcuchowe, modele samolotów, kosiarki, nie wolno przewozić w żadnym bagażu (zarówno odprawianym, jak i podręcznym).

:P

Link to post
Share on other sites

No więc właśnie. Moim zdaniem we wszystkich liniach nie wolno przewozić ani przy sobie, ani w bagażu ani nawet podczepione do skrzydła...

 

Po prostu różnie jest to sformułowane...

 

No ale to nie zmienia faktu ze musimy znaleźć jakiś inny niezawodny i tani sposób "przerzutu" :)

 

Puki co świeci mi się w głowie tylko kurier...

Tylko jaki najlepiej? Jakie są koszty?

 

Dzwoniłem wlasnie do WizzAir. Nie ma możliwości przewiezienia "atrapy broni".

Tak więc chyba tylko kurier...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie wiem jak to dokładnie jest z tymi prawami przewozowymi.

Mogę jedynie powiedzieć, że trochę eksperymentowałem z Ryanairem.

Nic nikomu nie zgłaszając zapakowałem do bagażu szmajsera

i dwa pistolety.Byly to tanie sprężynowe zabawki mojego syna,

rzędu 20zł każda. Doleciały bez żadnych problemów.

Parę dni temu Wizzem poleciała następna sprężyna, też nie zgłaszana

i też bez pszeszkód. Natomiast bałem się zabrać mojego nowiuśkiego

gazowego colta 1911, bo trochę wydałem na niego i nie wiedziałem

jak to będzie z metalowa repliką. Może to tylko loteria, a może na

plastiki przymykają oko.

Link to post
Share on other sites

To zależy od szczęścia...

Jak dzwoniłem do Wizza to powiedzieli że nie ma mowy, niczego co wygląda jak broń, chodź by nawet z piasku było zrobione ;)

 

Co nie zmienia faktu że jak bym zapakował moje G36C to MOŻĘ by ze mną poleciało... A może nie :)

 

Mojej znajomej kolega został kiedyś wyciągnięty z samolotu przez antyterrorystów na płytę lotniska, tylko dlatego żer miał w walizce "coś" co wzbudziło ich podejrzenia...

Nie była to replika, a przyrząd do pomiaru niebezpiecznych gazów w ładowniach...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

??? 1911 z metalowym zamkiem nie pozwolili mi przesłać(Ryanair-Bydgoszcz). Zgłosiłem go na początku, a gdy mnie wezwano na rozmowę stwierdzili, że nic co wygląda jak broń lub materiały wybuchowe itp.(nawet imitacje z plastiku) nie wolno zabierać w żadnym bagażu. Ale ogólnie sądze, że to loteria bo plastikowy granat (pojemnik na kulki) jadący w bagażu mojej dziewczyny nie wzbudził żadnych podejrzeń :). Myśle, że to zależy od tego, jak uważnie celnicy przyglądają się akurat naszemu prześwietlanemu bagażowi i jak jest on ułożony, czyli jak go widzą celnicy na ekranie. Testowanie przewozu wartościowych replik proponuję gdy jest z nami na lotnisku ktoś, kto w razie czego je zabierze przy nieudanej próbie.

 

Wstawiaj odstępy i znaki interpunkcyjne, polskie litery też nie zaszkodzą.

Edited by Wolf75
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...