Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GLOCK 17T 7.8x21AC


Recommended Posts

Czy ktos mi moze wskazac, gdzie mozna kupic w Polsce ten treningowy model Glocka? Jak mniemam powinien byc dostepny u nas bez zadnych zezwolen, jako ze NIE jest to bron palna, tylko bron pneumatyczna.

 

Czy ewentualnie ktos sie orientuje jaka jest energia wystrzeliwanych przez niego pociskow?

 

Sorry, ze pisze w dziale o broni palnej, ale za bardzo nie wiem, gdzie mozna by umiescic ten temat...

Link to post
Share on other sites
Czy ktos mi moze wskazac, gdzie mozna kupic w Polsce ten treningowy model Glocka? Jak mniemam powinien byc dostepny u nas bez zadnych zezwolen, jako ze NIE jest to bron palna, tylko bron pneumatyczna.
Generalnie on jest dostępny jedynie dla organizacji (policji, agencji ochrony etc.). Poza tym nie wiem, czy czasami nie jest traktowany jako broń - może się okazać, że szkielet, zamek czy jakieś tam elementy są wymienne z normalnym Glockiem. W sumie bardzo mało informacji jest dostępnych zarówno na temat tej broni, jak i amunicji. Ale zaciekawiłeś mnie, postaram czegoś na ten temat dowiedzieć.
Link to post
Share on other sites

Jakbys czegos sie dowiedzial, to bede wdzieczny za info... Szczegolnie mnie interesuje amunicja - z tego co znalazlem to sa naboje wypelnione sprezonym gazem.

 

Wiem, ze z zalozenia jest to "zabawka" dla profesjonalistow, ale jesli prawo u nas nie zabrania posiadani broni pneumatycznej, to dlaczego by sobie nie sprawic takiego Glocka?

 

Jesli idzie o wymiennosc elementow jak szkielet itp, to np mamy na rynku pneumatycznego Makarowa (tego nawet sobie juz sprawilem) czy Yunkera i jakos nikomu to nie przeszkadza...

Link to post
Share on other sites

Specjalnie dla Ciebie Pikace wykopalem artykul z komandosa (autor: I. Chloupek ) o tym glocku. Tam jest napisane ze ta bron dziala na zasadzie spalania gazow a nie sprezonego powietrza. Oraz jest tam rowniez informacja ze jest on produkowany tylko "...dla służb oraz ośrodków szkoleniowych.".

Link to post
Share on other sites

Ja sie podpieram zrodlowym opisem z oficjalnej strony Glocka (pogrubienie moje):

The GLOCK 17T 7.8x21AC is chambered for reusable compressed air cartridge casings and ensures reliable functioning without chemical propellants. The ammunition is available in both color marking and rubber projectiles to address different training environments such as force-on-force training or sensitive environmental conditions.

"Compressed air cartridge" nie wyglada mi na spalanie gazu, ale moze moja znajomosc angielskiego jest zbyt slaba... A koncowka "AC" w nazwie amunicji 7.8x21AC , to IMHO nic innego jak "Air Compressed"!

 

Nie za bardzo takze rozumiem, co ma oznaczac stwierdzenie "...dla służb oraz ośrodków szkoleniowych."? Bo z tego wynika, ze ostrego Glocka to se kazdy moze kupic (z zezwoleniem lub bez , zalezy od kraju), a taka pukawke-zabawke tylko super agneci (bo prywatnym nie sprzedaja)??? :?

 

Jak widac ciekawa sprawa z tym Glockiem... Kraza pogloski, a konkretow malo, heh.

Link to post
Share on other sites

Spytam, ale to chyba przez Cenzin miało być załatwiane. Spytam, bo już nie pamiętam - to chyba jeszcze w czasach planów związanych z Sayeret.pl było. Może kol. Ventylatorr coś słyszał też. Kiedyś myślałem sam żeby Czerwonego kupić do ćwiczenia na sucho ale rurka mięknie od tej ceny.

Link to post
Share on other sites
Pamietam, ze FB Radom po zrobieniu glauberyta na FX to kategorycznie zaznaczyli, ze jest on dostepny tylko dla formacji uzbrojonych.
Formalnie jest to tylko lufa i zamek do pistoletu maszynowego Glauberyt, a ten z zasady przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla takich formacji :wink:
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wyslalem zapytanie do kilku sklepow prowadzacych sprzedaz broni w tej sprawie. Odpowiedz byla zazwyczaj, ze nie oferuja tego modelu, a w jednym przypadku sklep odpowiedzial, ze jest to bron dla sluzb specjalnych.

 

Na moje oko sklepy boja sie wyraznie sprzedawac podobne produkty, bo aby zdobyc koncensje, to trzeba sie u nas naszarpac i po co ryzykowac ze ktos sie przyczepi? Lepiej dmuchac na zimne. To, ze nie jest to bron palna i powinna byc oferowana bez zezwolenia jak widac nikogo nie wzrusza... :?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...