Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Przeszukałem dział i poza zapytaniami od ilu lat jest airsoft nie znalazłem nic innego co tyczyło by się wieku. Ja natomiast chcę się dowiedzieć jak organizatorzy imprez przeliczają wiek uczestnika? Mianowicie przez rocznik, czy dokładną datę urodzenia? A może to zależy od osobnika? Tak, to jest chyba najbardziej prawdopodobne, ale pozostaje jednak drugie pytanie o sposób. W przyszłym roku będę miał rocznikowo 16 lat, ale nie wiem, czy nie będę musiał przypadkiem czekać do grudnia aby móc być uczestnikiem zlotów za zgodą rodziców.

 

Nagmatwane? Owszem, wybaczcie, niedojrzałe z mojej strony więc rozpiszę to przez listę:

  • Aby wziąć udział w imprezie (nie każdej) trzeba mieć 16 lat - TAK.
  • Czy 16 lat zalicza się nawet jeśli ktoś osiągnął ten próg wiekowy samym rocznikiem ('97) - ??

Z góry dziękuję, ale pewnie zaraz dostanę odnośnik do tematu, który magicznie przeoczyłem, ah ten wzrok.

 

Pozdrawiam!

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Geralt, jak się oczy spocą to trochę ciężej jest cokolwiek odczytać, a przy takich upałach jak u mnie to ciężko by wyjść na dwór i się nie zmoczyć :icon_biggrin:

 

Odnośnie obu wypowiedzi, dziękuję, wygląda na to, że jeszcze sobie trochę poczekam, ale cóż, zawsze więcej czasu na nabranie doświadczenia, zastanowienie się i rozwinięcie sprzętu :icon_smile:

 

Sądzę, że temat można zamknąć bo nie ma już nic do poruszenia.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od organizatora i danego grona. Ograniczenie wiekowe jest kwestią umowną i wynikającą z zabezpieczenia potencjalnego organizatora i ew. uczestnika współuczestniczącego w wypadku przed odpowiedzialnością prawną. Wszyscy bawimy się na własne ryzyko, wypadki się zdarzają. Gdy wypadkowi ulega osoba pełnoletnia można przyjąć, że świadoma podejmuje to ryzyko, odpowiada sama za siebie. Gdy jednak w wypadku weźmie udział osoba nieletnia może się pojawić jej opiekun z pretensjami (być może słusznymi). Są imprezy gdzie zarówno nieletni (ich opiekunowie), jak i pełnoletni podpisują dodatkowo specjalne oświadczenia, że są świadomi ryzyka. O to się tu przede wszystkim rozchodzi, nie o sztuczne wytyczanie ram wiekowych, bo i są imprezy od 21 lat.

 

Czyli de facto najbardziej zabezpieczeni są wszyscy na imprezach od 18 lat.

 

Problem, zawyż swój wiek... Dokumenty sprawdzają jedynie na większych spotkaniach a i to nie zawsze.

 

Gratuluję podejścia i odwagi. W trakcie strzelań też świecisz takim przykładem uczciwości?

 

Wydawało by się kiedyś, że airsoft za podstawę ma fairplay w każdej postaci.

Link to post
Share on other sites

Nie, biorę wszystko na rozsądek. Jeżeli ktoś sprawia wrażenie osoby inteligentnej, rozważnej i opanowanej, nie bojącej się porozmawiać to nie widzę problemu, żeby nie mogła uczestniczyć w rozgrywce, gdzie jest limit wiekowy. Oczywiście jako zabezpieczenie papierek od rodziców, że są świadomi czym "grozi" airsoft.

 

Wydawało by się kiedyś, że życie za podstawę ma fairplay w każdej postaci.

Link to post
Share on other sites
Nie, biorę wszystko na rozsądek. Jeżeli ktoś sprawia wrażenie osoby inteligentnej, rozważnej i opanowanej, nie bojącej się porozmawiać to nie widzę problemu, żeby nie mogła uczestniczyć w rozgrywce, gdzie jest limit wiekowy. Oczywiście jako zabezpieczenie papierek od rodziców, że są świadomi czym "grozi" airsoft.

 

Oczywiście i to też zależy od organizatora i danego grona, wyżej jednak namawiasz do oszustwa, a to różnica.

 

Wydawało by się kiedyś, że życie za podstawę ma fairplay w każdej postaci.

 

Oby Ci to życie szybko nie zweryfikowało podejścia.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...