Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regdorn

Admin
 • Content Count

  2,872
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Regdorn

 1. W każdej replice AEG istnieje możliwość wymiany sprężyny, ale w jednej odbywa się do względnie szybko i łatwo, w innej trzeba rozebrać replikę i gearbox. W tej replice, z tego co widzę do dyspozycji pozostaje Ci jedynie opcja druga. Jako, że jak piszesz, jesteś początkujący, odradzałbym samodzielne grzebanie w replice, chyba, że lubisz się uczyć na błędach ;)
 2. Też uważam, że AAP01 to morze możliwości i posiada tryb ognia ciągłego.
 3. Zobacz tu: https://www.stef-mar.pl
 4. Posprzątałem kwiat kultury i merytoryki. Dawno temu, staraliśmy się do tego dojść, nomen omen gdzieś wątek powinien jeszcze być na forum. Najstarszą udokumentowaną, bo obecną w czasopiśmie Komandos, grupą airsoftową w Polsce, o jakiej wiemy są The Wild Geese z Łodzi czyli słynne Dzikie Gęsi. Ich historia sięga 1991 roku i wciąż działają aktywnie... Wywiad (rok 2014): https://wmasg.com/pl/articles/view/5188 Artykuł (rok 2008): https://wmasg.com/pl/articles/view/96
 5. W budżetowych replikach mocny się nie czuję, ale może nakieruję trochę myślenie. Jak Ci brakowało przestrzeni, to pewnie w tej przestrzeni zostaniesz. Po pierwsze, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zastanów się, jakie jest prawdopodobieństwo, że zagrasz w CQB. Jeśli małe, to skup się na replice do gry w otwartej przestrzeni i kiedyś dokup drugą, stricte do budynków. Jeśli duże, a budżet ograniczony, to rzeczywiście na początek musisz znaleźć coś względnie uniwersalnego, ale pamiętaj, że w CQB liczy się mobilność czyli im krótsza lufa, tym de facto lepiej (odwrotnie do otwartej p
 6. Marui słyną z legendarnej więc precyzji wykonania i spasowania więc na same fps-y nie można w tym przypadku patrzyć. @becalnie żałuje. Dobra replika i baza pod "prawdziwą airsoftową" snajperkę. @arend ja wiem, że do strzelania do puszek wiatrówka jest lepsza, ale odsyłałbym do niej w ostateczności. W końcu to forum o airsofcie, broni i wszystkim co dookoła tego :D (sam polecałem ostatnio wiatrówkę, ale chyba jednak nie tędy droga ;)).
 7. JEŚLI rzeczywiście jest tak jak Twój znajomy mówi, to cena za zestaw dobra.
 8. Jeszcze zależy na jakim dystansie chcesz strzelać i o jak precyzyjne strzelanie Ci chodzi. Jeśli do puszek w ogrodzie i chcesz przy okazji mieć coś wyglądającego "jak prawdziwe", to airsoftowa "snajperka" też zrobi robotę. Jeśli jednak chcesz faktycznie precyzyjnie strzelać, to lepiej kup wiatrówkę, bo airsoftowa snajperka nie będzie tak powtarzalna. Ponieważ chcesz dopiero zacząć pozwolę sobie coś napisać. W grze airsoftowej przeważnie snajperka nie daje realnej przewagi zasięgu, idącego w parze ze spodziewaną z precyzją oddawanego strzału. Przewaga raczej wynika z pojedynczego i zwykle
 9. Replika airsoftowa, to nie broń palna, którą trzeba czyścić, przeważnie po każdym strzelaniu, ale i to bardziej dla higieny. Kupując nową replikę masz na nią gwarancję (dopóki w niej nie zaczniesz grzebać). Po tym okresie, możesz oddać ją do serwisu/serwisanta do przeglądu i ew. przesmarowania, może podkładkowania (lub jak się czujesz na siłach zrobić to samemu), ale jeśli chcesz o nią tylko zadbać, a nie modyfikować, to i z tym nie ma co się wychylać, dopóki działa dobrze. Dbaj o to, żeby zewnętrznie była czysta, nie była zasyfiona (wszelkie otwory, manipulatory itd.).
 10. Tak, w tych pieniądzach z oferty SA lepszym wyborem będzie Edge.
 11. Jesteś pewien, że nie pomyliłeś repliki Umarex z wiatrówką?
 12. Repliki Evolution nie są u nas bardzo popularne, ale mają raczej dobrą opinię. Jeśli Ci się podoba, bierz.
 13. Są firmy, które w ofercie mają sprawdzenie repliki przed sprzedażą. Jeśli masz wątpliwość, to można skorzystać z takiej oferty. Np. w ASGRevolution.pl usługa taka kosztuje 250 zł.
 14. Trochę nie rozumiem. Strzelasz z lewego barku i celujesz lewym okiem. Co ma więc do tego prawe oko? Poza tym, że oczywiście prawym okiem teżobserwcjesz cel, ale celujesz lewym.
 15. Widzę nikt nie odpowiedział. Pisaliśmy o tym w czerwcu: https://wmasg.com/pl/news/view/9360 Replika była limitowana i zdążyła się już wyprzedać więc musisz polować w innych sklepach, może za granicą. Lub napisz do GF, może coś poradzą.
 16. Generalnie tappet plate do gearboxa v3 więc ten z linka powinien pasować.
 17. Cześć, nie wiem w jakim stopniu pękł tappet plate, ale jeśli replika nie pobiera kulek, to jest to winą właśnie pękniętego tego elementu. Trzeba go wymienić. Ogólnie trzymanie uszkodzonego elementu w GB mija się z celem. Pozdrawiam, Reg
 18. Dokładnie tak. Również podbijam z ESS. Sam używam Crossbow od wielu lat do strzelania, jazdy na motocyklu i noszenia na codzień (ostatnio tu zastąpione zostały przez inny fancy model ;)).
 19. Założenie tego działu na tym polega, że zakładać tematy mogą osoby, które są świeże. Niemniej zdaję sobie sprawę, że pewne czasy minęły i musimy zmodyfikować pewne rzeczy na forum.
 20. Również jestem zdania, że lepiej wydać raz a dobrze, tym bardziej, że są promocje, kody rabatowe i nie trzeba wydawać pełnej (wydającej się zbyt wysokiej) kwoty. Oczy nie odrastają. Okulary balistyczne (np. wspomniane ESS) zwykle bez problemu zatrzymają śrut (nie jego wiązkę - zbyt duża energia skumulowana, sprawdziliśmy i przegięliśmy ;)) wystrzelony ze strzelby (palnej), tym bardziej zatrzymają kompozytową kulkę airsoftową, nawet 0,45g. Limity i warunki strzelania w każdym towarzystwie ustala organizator i należy to uszanować. Trzeba zdawać sobie sprawę z czego i jak ktoś może do nas s
 21. Jedyna opcja, to przymierzyć inne gogle. Inna sprawa, że większość osób gra w okularach, które mało kiedy są "szczelne". Te gogle nie odstają w trybie ciągłym więc nie dramatyzowałbym. Szczególnie, że jak rozumiem szczelina pojawia się od spodu.
 22. Zdjęcie samej repliki niewiele da. Replika sprężynowa działa tak, że zamkiem naciągasz sprężynę z tłokiem. Po odciągnięciu zamka do tyłu i naciągnięciu sprężyny, tłok jest blokowany w tylnej pozycji i dopiero zwalniany po naciśnięciu spustu. W drodze powrotnej zamka kulka jest pobierana z magazynka. Problem może być dwojaki. Albo nie zaskakuje tłok, albo coś ze spustem. To nie jest skomplikowana konstrukcja, ale jak sam piszesz dopiero zaczynasz więc o ile nie masz kogoś doświadczonego w okolicy i nie chcesz się sam z nią bawić, to lepiej ją odesłać.
 23. A zamek daje jakiś opór przy przeładowaniu, tak jak wcześniej, czy też chodzi luźniej?
 24. Czy po naciśnięciu spustu (po przeładowaniu) jest próba oddania strzału, tylko "głucha" czy też nic się nie dzieje?
×
×
 • Create New...