Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w wyborze kamuflażu.


Recommended Posts

Witam.

Planuję zmianę oporządzenie i stylizację na żołnierza Federacji Rosyjskiej, więc rodzi się pytanie jaki maskałat wybrać? Będzie stosowany z AK-103 i oporządzeniem (w przyszłości) Smiersz. Maskałat miałby być najlepiej całoroczny (pod względem kamuflażu). I proszę o poradę, który najlepszy: Cyfrowa Flora, KZS, KLMK czy może Partizan? Ew. mogę rozważyć kupno drugiego, białego maskałata na zimę. Proszę o poradę i z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Osobiście jako wielbiciel rosyjskiego stylu, posiadacz kilku mundurów powiem tak- mało jest kamuflaży naprawde całorocznych u Rosjan, tam jest tyle tego, nawet różnicy barw w ramach jednego kamo, że masz bardziej sezonowe ciuchy. Z rzeczy sprawdzających się w lecie, wiośnie i początkiem jesieni- z mojego doświadczenia: Flora, VSR, Kamysz, Partizan ( nie użytkowałem Partizana ale widziałem go w terenie- efekt naprawde niezły). KLMK jest sezonowym ciuszkiem na lato. KZS to luźna, przewiewna szmatka zaprojektowana jako nakładka na kostium OPCh. Nie jest zbyt wytrzymały, ale dobrze kamufluje w ciemnym lesie. Na lato i wiosne dobra jest jeszcze brzózka żółta. Na jesień SKOL/Izlom ( tak jak flecktarn).

Link to post
Share on other sites

KZS był dobry jakieś 6-7 lat temu, gdy nie było w czym wybierać. Obecnie nie poleciłbym go nikomu ze względu na niską trwałość i małe rozmiary. Łatwo było go uszkodzić, bo to siatka która łapie wszystkie gałęzie i inne chaszcze, a że jest z bawełny, to się pruje. Co do rozmiarów, to liczy się tylko rozmiar nr 3, a ten był i jest trudnodostępny i zwykle był droższy od 1 i 2. KZS jedynie jest dobry do reko interwencji w Afganistanie, a nie na tyranie po krzakach co niedzielę :icon_wink:

Po za tym za 20zł więcej można kupić KZM, który jest o wiele bardziej wytrzymały.

 

Biorąc pod uwagę kryteria postawione przez autora wątku(maskałat, najlepiej całoroczny) stawiam na Partizana (SPOSN/SSO), może być nawet wersja "M". Jak są liście, to nosi na "soczystej" stronie, a jak nie ma liści to na lewej. W jakiś sposób można to uznać za ubiór całoroczny.

Problem w tym że nie ma ich na frontowcu, a cena też wyższa od KZM.

Link to post
Share on other sites

Kup sobie na początek flore :D Jest dobrym kamuflażem i materiał jest na prawdę mocny. Jeśli masz zamiar się stylizować na jakąś daną jednostkę to pierwsze sobie pooglądaj jakieś zdjęcia, a później wybierz to co jest najlepsze :D Ja od siebie polecam florę, gdyż sam w niej biegam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...