Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ile wydam za gas?


Recommended Posts

@Dukov, może to Cię zainteresuje, w portalu jest bardzo obszerny test tej repliki:

http://wmasg.pl/pl/armoury/show/86087

 

Fragment dotyczący zużycia gazu:

4. Pomiar gazożerności [ile wystrzelimy na jednym magazynku] i skuteczności [po ilu strzałach spada zasięg i celność na jednym magazynku].

Na jednym nabiciu gazem udało się wystrzelić 1 magazynek, czyli 50 BB. Przy tym, praktycznie do ostatniego strzału, zasięg i celność na dystansie skutecznym (25m) nie spadł. Być może przy lepszych warunkach (wyższa temperatura otoczenia) można na jednym nabiciu wystrzelić więcej BB, jednak nie mogliśmy tego sprawdzić, gdyż nie mamy dostępu do strzelnicy z ogrzewanymi torami strzeleckimi.

Test będzie powtórzony latem i dane w recenzji zostaną uzupełnione.

 

Test z użyciem gazu Ultrair firmy Action Sport Games (odpowiednik HFC134a).

1. Pomiar fps i energii oraz ROF.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0.2 g BB. Wykorzystano kulki marki Blaster Devil.

Prędkość początkowa repliki na 0.2 g BB wynosi 322 fps, a energia 0.95 J.

Wyniki podano jako uśrednienie serii pomiarów. Różnica między skrajnymi wartościami pomiarów wyniosła 24 fps.

 

Wagomiar fps m/s energia

0.2 g 322 98 0.95 J

 

ROF na gazie Ultrair (odpowiednik HFC 134a) wynosi 15 BB na sekundę (900 BB na minutę).

Jak wynika z testu, jeden magazynek=jedno nabicie, więc replika należy do "gazożernych", a więc drogich w eksploatacji. Brak jest w opisie pojemności maga, ale przy 48 kulkach, musisz liczyć się z wielokrotnym jego nabijaniem. Upierdliwe, chyba, że dokupisz kilka zapasowych magazynków, a te kosztują 199.- PLN.

Moim zdaniem replika nadaje się wyłącznie na zapasową, albo do użytku w MilSimach, gdzie czasem nie dojdzie do zużycia nawet jednego magazynka i do CQB.

Tu jeszcze jeden fragment:

Zdecydowanie jest to produkt godny polecenia dla wszystkich graczy airsoftowych, zwłaszcza poszukujących repliki do walki na krótkim dystansie lub dla snajperów poszukujących drugiej jednostki broni.

Pod testem jest bardzo dużo opinii i różnych zdań w dyskusji, warto przeczytać, wyrobisz sobie pogląd, czy w ogóle warto kupować tę replikę.

 

Ps

Moim zdaniem, w stosunku do parametrów i możliwości zastosowań repliki, cena 800.- pln, jest porażająca.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

W odróżnieniu od Powały posiadałem tą replikę i powiem tak:

Na full auto w lato wystrzelisz 1 magazynek kulek na 1 nabiciu, czasem nawet nie.

Z kolei na semi przy spokojnym strzelaniu (tzn nie wszystkie kulki w ciągu minuty) jedno napełnienie gazu wystarcza na 2 magi kulek.

Tu testowano na słabszym gazie dlatego replika strzela słabiej i nabicie starcza na mniej strzałów.

Ja chronowałem swoje mp9 i wyszło 360fps na 0.25 na ultraair standardowym i 360fps na 0.20 przy gazie protech guns.

Więc rozwiązanie jest proste, do cqb trzeba słabszego gazu lub specjalnej części zmniejszającej fps.

Korzystałem z repliki na scenariuszu ponad 200 osobowym w lesie.

Po prostu nie każdy potrzebuje hicapów do siania po krzaczorach i wszystkiego co się rusza.

 

 

Ps

Moim zdaniem, w stosunku do parametrów i możliwości zastosowań repliki, cena 800.- pln, jest porażająca.

 

Pleciesz głupstwa. Zapewne nie widziałeś tej repliki nawet na oczy, a moim zdaniem głupio się w takim wypadku wypowiadać na jakikolwiek temat.

Link to post
Share on other sites

Jak zwykle z Twojej strony najwięcej miejsca zajmują "wycieczki osobiste", bo merytorycznie nie wniosłeś niczego nowego w stosunku do zacytowanej przeze mnie opinii z testu.

 

Co do ceny, ja tego, za te pieniądze nie kupiłbym, a Ty możesz swoją gotówką zarządzać jak Ci się podoba, nic mi do tego, więc nie wtrącaj się również do moich finansów.

 

De gustibus non est disputandum.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jak zwykle z Twojej strony najwięcej miejsca zajmują "wycieczki osobiste", bo merytorycznie nie wniosłeś niczego nowego w stosunku do zacytowanej przeze mnie opinii z testu.

 

Co do ceny, ja tego, za te pieniądze nie kupiłbym, a Ty możesz swoją gotówką zarządzać jak Ci się podoba, nic mi do tego, więc nie wtrącaj się również do moich finansów.

 

De gustibus non est disputandum.

 

Tylko, że nikogo nie obchodzi Twoje zdanie, Twoja opinia. Bo nawet jeśli się nie znasz (a najczęściej tak jest), to musisz wtrącić swoje zdanie i dopisać sławne "to tylko moje zdanie"...

Link to post
Share on other sites

Spokojnie, to Powała. I tak dziwne, że nie polecił jeszcze G36...

 

Pistolet gazowy z serią jest gazożerny. Zawsze. Dużo zależy od konserwacji i warunków zewnętrznych ale zabawa będzie droga.

 

Fajnie, że oceniasz Powała gazożerność na zasadzie :jeden mag jedno nabicie". Ale jakoś zupełnie ignorujesz fakt, że magazynki są różne i mieszczą różna ilość gazu i stwierdzenie "jeden mag- jedno nabicie" czy "dwa magi na nabiciu" nie mówi o gazożerności NIC.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

@Didi, @Dexter, potraficie czytać ze zrozumieniem?

Znalazłem test tej repliki i tylko na nim się oparłem, więc "zejdźcie ze mnie, bo mi duszno"!

Skrytykujcie test.

 

@Dexter, nie polecałem Autorowi G36 tylko dla tego, że nie nadaje się na replikę boczną... :maniak_jezyk2:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Elo posiadam też to cudeńko

potwierdzam to co pisał Pawelo, 1 nabicie magazynka w lecie spokojnie starcza na cały magazynek (czyli 50BB) czasem nawet zostanie na trochę następnego

podobnie z butlą 300-400bb na spotkanie = 5-6 spotkań = 1 butla w zależności ile się sieje na ful auto

mała dygresja co dostępności magazynków, w europie nie ma, w usa nie ma (pisane, dzwonione do sklepów), dorwałem dopiero u azjatów (Hongkong)

Link to post
Share on other sites

Hmm z tydzień temu jeszcze widziałem.

 

Wow,super. Tydzień temu to ja jeździłem jeszcze Ferrari,ale wczoraj zabrali mi prawko i samochód. Co z tego? Liczy się to,czy są teraz ,a nie że kiedyś tam były. Jak chcesz podawać takie informacje to je sprawdź wpierw.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...