Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ile wystrzelam kulek z gaziaka...


Recommended Posts

Posiadam, od 160 do 180 kulek co czytałem, a sam nie liczyłem ile kulek wystrzeliłem, mogę jedynie powiedzieć, że na jednym ładowaniu wystrzeliłem z 5 magazynków + kilka pustych strzałów na próbę. Zasięg również jest zadowalający, wyglądem nie razi, co do odbezpieczenia, przyzwyczaisz się :)Po prawej stronie jak trzymasz replikę, masz nad spustem suwak, za jego pomocą odblokowujesz spust (chyba, że replikę posiadasz, to wybacz, że truję bez powodu), a HU reguluje się przez mały otwór na pokrywie za pomocą imbusu dołączonego do zestawu.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Nie wierzę w te 250 kulek na jednej kapsule. Miałem Sigmę na CO2 i nigdy nie udało mi się wystrzelić więcej jak 100 kulek (4 magi), z tym, że czwarty to właściwie "kulkoplucie". Sigma miała Blow-Back, więc zużycie gazu nieco większe, a więc z tej beretty powinna jedna kapsuła wystarczyć na około 5 magów (23x5=115).

Miałem też Taurusa na CO2, bez BB, na jednej kapsule dawał do 100 wystrzałów, ale z ostatnimi dwoma magami (jeden mag mieścił 15 kulek) też bywało różnie, a właściwie kiepsko, zasięg spadal z 25 na 15 m.

Wniosek - informacja w aukcji jest co najmniej dwukrotnie zawyżona.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Dexterkrak - popieram w 100 procentach - sam nie jestem jakimś specem, ale to że BB jest porównaniem nierównomiernym się zgadzam :) A co do repliki ja bym polecał dozbierać trochę szmalu i sprawić sobie coś lepszego . Inna sprawa , jeżeli nie posiadasz budżetu - to przepraszam :) Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites
(...)Sigma miała Blow-Back, więc zużycie gazu nieco większe(...)Miałem też Taurusa na CO2, bez BB, na jednej kapsule dawał do 100 wystrzałów(...)

@Dexter, znowu udowodniłeś, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale trudno, "ten typ tak ma"... :sciana:

Wysoko cenię Twoją wiedzę i doświadczenie, ale Twoje zaślepienie w jakiejś niezrozumiałej nienawiści do mnie i "wycieczek osobistych" osiąga szczyty!

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Mam tą replikę na CO2 przy temperaturze ok 16-18 stopni wystrzeliłem 12 magów normalnie plus jeden dodatkowy ale kulki leciały tak na 5 metrów.

Nie wiem jak z dostępnością ale ja ją kupiłem za niecałe 90 PLN na Gunfire.

 

Z tą mocą 350 fps to trochę jest zaniżona na świeżej kapsule mam zasięg porównywalny z moją KWA M4 w stocku ze skręconym hop up na 0. Jedyna wada tego pistoletu tu nie dziełający hop up, no i po treningu muszę opróżniać prawie pełną kapsułę CO2.

 

Jako zapas do lasu nie ma nic lepszego, w zasadzie nie ma się co zepsuć w niej, magi są tanie.

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

Nie Powało. To twoje odpisywanie głupot nie na temat, o innej replice niż mowa, nawet innego typu niż mowa i o innej (CAŁKOWICIE innej) zasadzie działania osiąga szczyty. Zwłaszcza, jak sam często zaznaczasz, kiedy nie masz pojęcia na dany temat i pieprzysz dla samego pieprzanie. Zaczynam mieć wrażenie, że tak bardzo nie lubisz nowych, że świadomie wciskasz im kit.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Mój stary pomiar (magazynek CO2, tak, są wymienne):

 

Replika wystrzeliła w sumie około 200 razy.

Pierwsze ~120 strzałów (6 magazynków) wystrzelone zostało bez zbytniego spadku zasięgu (maksymalnie rzędu 2-4 metrów.

Od ~120 do ~180 strzałów (magazynek nr 7, 8, 9) odnotowałem pewien spadek prędkości kulki, przekładający się na skrócenie zasięgu o KOLEJNE 2-5 metrów.

Po około 180tym strzale replika wyraźnie traciła na mocy, pozwalając oddać jeszcze około 10-20 strzałów po których zasięg spadł do zera.

 

Temperatura otoczenia wynosiła około 7 stopni Celsjusza.

 

Przy czym troszkę zmieniły się moje poglądy. Gdybym teraz kupował - wziąłbym wersję na Greengas, ponieważ zbyt często widziałem awarie magazynków na CO2.

Link to post
Share on other sites
(...) pieprzysz dla samego pieprzanie.

Ty też, bo w "wycieczkach osobistych" wobec mnie nie ma ani sensu, ani merytorycznej zawartości. Wygląda jakbyś mi czegoś zazdrościł, ale nie wiem czego, bo i wiedzą i doświadczeniem nie dorastam Ci do pięt, ale ty zawsze musisz "przejechać się" po mnie, jakby sprawiało Ci to sadystyczną przyjemność. Podniecaj się czymś innym, zapewniam Cię - to dużo zdrowsze.

W moim poście dałem przyklady zużycia CO2 w replikach, które posiadałem, żeby autor tematu mógł wyrobić sobie ogólny pogląd, a jeśli tego nie rozumiesz, to już Twój problem.

Zaczynam mieć wrażenie, że tak bardzo nie lubisz nowych, że świadomie wciskasz im kit.

Jesteś w błędzie. Gdyby tak było nie zakladałbym http://akmilitaria.phorum.pl/ i brał pod opiekę "młodych nie chcianych".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...