Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią HELP


Recommended Posts

Witam. jest to mój 1 post na tej stronie więc przepraszam jeśli w złym dziale.

Posiadam problem z moją baterią stokową.

A więc, bateria oraz broń mają troszke ponad miesiąc wystrzelane może 4tyś kulek.

Na początku wszystko sprawowało się wyśmienicie, bateria ładowana była zawsze dzień przed strzelnianką ładowarką dołączoną do zestawu. W sobote okazało sie ze bateria po pełnym naładowaniu (około 4-5h, sprawdzona woltomierzem, naładowanie wynosiło około 9,3-9.4V) wytrzymuje na ciągłym ogniu około 15-20s...(do momentu zatrzymania się silniczka w broni) lecz po chwili zaczyna znów działać normalnie ale troche słabiej jak zawsze. kompletnie nie wiem o co może chodzić. Baterie rozładowałem i naładowałem pożyczoną procesorową ładowarką

( http://www.taiwangun...-do-12v-mw.html )

, lecz dzieje się ciągle tak samo.

 

Bateria stokowa z karabinu szturmowego

-CM.039C

Bateria

-Ni-Mh 7x2/3A1200mAh 8.4

 

Dodam też ze bateria po naładowaniu ma ciągle 9,3-9,4V

Wyczytałem gdzieś by sprawdzić baterie woltomierzem podczas strzelania. oto filmik który nakręciłem specjalnie na potrzebę tego postu, mi kompletnie nic nie mówi ale może wam pomoże w ocenieniu sytuacji.

1,11min dzieje się coś dziwnego.

 

Edited by Zeriba
Link to post
Share on other sites

Spróbuj ponownie naładować ten pakiet.Jeżeli masz pewność że ta ładowarka działa poprawnie ( w ładowarce ustaw 7 ogniw prąd 500mAh) przed ładowaniem pakiet rozładuj, proces ładowania powinien zakończyć się automatycznie.

 

Jeżeli dalej będzie takie napięcie to pakiet już "umiera" a co najmniej 1 ogniwo w nim. Jak majsterkujesz to można pokusić się o sprawdzenie które to ogniwo i wymienić je ale w takiej sytuacji zalecam kupno nowego pakietu.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź na innym pakiecie.

Stokowe pakiety robią psikusy w najmniej odpowiednim momencie.Napięcie może trzymać a jej wydajność spada tym bardzej że ogniwa 2/3A.

Jeżeli na innym dobrym pakiecie będzie to samo to szukał bym problemów w stykach i złączkach jak masz stok to zapewne złacza tamiya a one do dobrych nie należą.

 

 

Edyta: Sprawdź jak replika działa na innym pakiecie (najlepiej NIxx 8,4V) który w innej replice działa poprawnie i daj znać.

Link to post
Share on other sites

Jeśli długo używasz tego pakietu albo zle był przechowywany, mógł stracić swoją wydajność. Niestety tą ładowarką, którą masz nie wskrzesisz go. Spróbuj pożyczyć od kogoś mikroprocesorową ładowarkę z prądem ładowania przynajmniej 3 Ampery i możesz w pierwszej kolejności zrobić mu cykl (ładowarka sama rozładowywuje akumulator i ponownie ładuje, to ile razy ma tak zrobić możesz ustawić w ładowarce) i naładować większym prądem żeby dostała kopa, np. 3A. Jeśli nie pomoże to zostaje wymiana akumulatora

Link to post
Share on other sites

Tak się składa że mam identyczny pakiet na stanie jak założyciel tematu, tzn. stick 8,4V 1200mAh od cymy. Ciekawi mnie jeszcze to, jaki prąd ustawić na ładowarce podczas rozładowywania. Na baterii napisane jest 2/3A - jak to rozumieć? Takim prądem rozładowywać, ładować?

Link to post
Share on other sites

U mnie bateria po pierwszym cyklu miała 350mAh pojemności :x Zrobiłem jeszcze dwa i pojemność wzrosła do 700mAh. Jeszcze tylko jedno pytanie: jakim prądem rozładowywać i do jakiego napięcia? Ładowarka ma zakres do 1A, ustawić maksymalnie? Co do napięcia spotkałem się już z wieloma opcjami, od 1V na ogniwo do nawet 0,7V. Co wybrać, żeby nie spieprzyć?

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za radę. Okazało się że bateria nie puszcza większego prądu w trakcie rozładowywania niż 0,5A. Na elektrodzie wyczytałem że 0,88V to punkt krytyczny, po którego przekroczeniu napięcie na ogniwie zaczyna lawinowo spadać, wolałem się jednak upewnić :)

 

I jeszcze taka jedna sprawa, nawiązując do elektrody. Wśród tamtejszych forumowiczów popularna jest metoda regeneracji ogniw poprzez rozładowanie ich, owinięcie w gazetę i worek foliowy, wpakowanie do zamrażarki na dwa dni - podobno w najbardziej skrajnych przypadkach wydajność ogniw może się poprawić o 60%. Próbował ktoś tak z baterią do repliki :D?

Link to post
Share on other sites

Kiedyś robiłem taki patent, nie z baterią do repliki konkretnie, ale również z NiCd. Fakt, pomogło. Nie wiem o ile wzrosła wydajność, ale można było odczuć różnicę. Myślę że warto spróbować, tym bardziej jeśli masz już baterię na której Ci specjalnie nie zależy, nie wiem tylko na jak długo poprawi się wydajność akumulatora.

Link to post
Share on other sites

Niestety z moim pakietem nadal jest coś nie tak. Pomimo wskazań ładowarki świadczących o wzroście pojemności z 300mAh do 1000mAh, nadal występuje najpoważniejszy problem - bateria działa prawidłowo tylko zaraz po załadowaniu. Po około godzinie świeżo ładowany pakiet nie był w stanie ruszyć silnika stockowego AEGa. Na następny dzień ładowarka podczas rozładowywania wskazała, jakoby to z baterii "uleciało" 150mAh. Próbowałem ładować minimalnym prądem, maksymalnym dla pakietu oraz maksymalnym ładowarki - zawsze ten sam skutek. Czyżby to jakieś nieodwracalne uszkodzenie ogniw?

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...