Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice GFC HDR Kevlar


Recommended Posts

Przed chwilą stałem się posiadaczem tych rękawic:

http://gunfire.pl/pr...Olive-Drab.html

 

Rękawiczki sprawiają solidne wrażenie. Szycia wydają się porządne, nic nigdzie nie odstaje (poza jedną nitką na wewnętrznej stronie kciuka). Po ubraniu nie spadają, na co na pewno mają wpływ ściągacze, a wrażenia z użytkowania są przyjemne. Rękawiczki nie krępują ruchów.

 

ALE: Jedna z rękawiczek ma, niestety, wadę. Wstawka ze skóry na palcu wskazującym jest zbyt ciasna, co powoduje poważne niedogodności i szybkie drętwienie palca. Towaru nie chcę odsyłać więc pewnie będę musiał samemu jakoś ten problem rozwiązać. Nie jest to rzecz jasna wina rozmiaru rękawiczek - obie są w tym samym rozmiarze, a tylko jedna z nich ma tą wadę.

 

Nie testowałem ich "wytrzymałości", zrobią to za mnie przyszłe spotkania Airsoftowe :icon_smile:.

 

Jeśli chodzi o rozmiarówkę - mam 190cm wzrostu i dość dużą dłoń. Rozmiar XL pasuje na mnie jak ulał.

 

Tutaj znajdziecie trochę fotek - wybaczcie marną jakość niektórych, ale robiłem je na szybko:

 

http://airsoftphotos...bum/show/351167

 

Czy poleciłbym te rękawiczki? Na razie odczucia są na plus z wyjątkiem tej felernej wady, która będzie wymagała przeróbki. Nie wiem jednak na ile zapewnienia producenta odnośnie ich wytrzymałości są prawdziwe, a więc z polecaniem wstrzymam się na przynajmniej kilka miesięcy, podczas których będę mógł sprawdzić ich właściwości osobiście..

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kolejne równie bezwartościowe posty, co niektóre z usuniętych, lub treści dotyczące innych rękawic niż te wymienione w temacie (jeśli nie będzie to miało charakteru porównania) będą z miejsca usuwane. To jest wątek opisowy, a nie miejsce dyskusji na temat "kto by ile dał" za dany przedmiot.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po pierwszych pięciu użyciach rękawic na kilkugodzinnych manewrach, jestem z nich bardzo zadowolony. O ile za pierwszym razem starałem się na nie uważać, o tyle podczas kolejnych spotkań nie oszczędzałem ich ani trochę. Bez problemu radziły sobie z różnymi krzakami, ostrymi krawędziami w opuszczonych budynkach, czy również śniegiem, błotem i dużą wilgocią. Brak jest na razie przetarć i rozdarć. Ściągacze solidnie trzymają rękawiczki na rękawach, co miało duże znaczenie zwłaszcza podczas zeszłego weekendu, kiedy teren był całkowicie pokryty śniegiem.

 

Wiem, to na razie zaledwie pięć spotkań, ale wstępne wrażenia jak najbardziej na plus.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzisiaj również zaopatrzyłem się w tenże model i u mnie także występuje ta wada ciasności "obrączki" (jak to sobie umownie nazwałem) - w lewej rękawicy. U mnie wzrost 195 cm i rozmiar XL, jest idealny. Dodam, że w obwodzie moja dłoń ma 24 cm i rękawice pasują idealnie, zaś w długości (mierzone od nadgarstka do końca środkowego palca) jest to 21,5 cm, więc dłoń mam dość sporą. W boju jeszcze ich nie stosowałem, ale na pierwszy rzut oka i dotyk, skóra od wewnętrznej części jest wręcz gładka i przyjemna w dotyku. Ściągacze spełniają swoje zadanie. Parafrazując LogaN'a - rękawiczki nie sprawiają uczucia skrępowania ruchu. Wytrzymałość opiszę po skatowaniu ich na strzelance.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ja miałbym takie pytanko gdyż mam zamiar kupić rękawice HDR Shooting czyli te bez wzmocnień jednak ostatnio pojawiły się też HDR accuracy i nie wiem które wybrać. Czy ma ktoś już te nowsze i wypowiedziałby się na temat trwałości? Wydaje mi się ,że HDR shooting są trwalsze jednak materiał z których jest ta część chwytna wyrażnie się mechaci. Chyba ,że to musi tak być. Bardzo proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Ja sobie kupiłem HDR "smart" Tac, jeszcze w czasach jak chodziły po ok. 100 zł.

http://gunfire.pl/pr...-Tac-Olive.html

 

A więc.

 

Co mamy na plus?

 

Wygląd.

Gdy są nowe. Przekomandoska taktyczność po prostu się z nich wylewa, po założeniu człowiek czuje się jakby to on dorwał Bin Ladena. Do czasu.

 

Chwytność.

Też gdy są nowe. Skóra jest mięciutka, ale nie śliska. Chwytniejsze były od gołej dłoni. Do czasu.

 

Ochraniacz (tru kevlar dupont kommando kupuj pan BO TO TRU KEVLAR).

Też był fajny, do czasu.

 

 

 

A teraz to na co wszyscy czekają.

Wady.

 

Największa to krój. Projektant założył że żeby zrobić większy rozmiar wystarczy symetrycznie rozciągnąć projekt w paincie, więc duży rozmiar wygląda tak że rękawica jest tak szeroka że nie przylega zbyt dokładnie, i się potrafi zakładać na siebie od środka, a palce są jakieś dobre półtora centymetra za krótkie. Opaska na nadgarstek zapina się za końcówkę rzepu.

 

Chwytność.

Było fajnie. do pierwszego deszczu. Rękawice przemokły, zamieniając się w ekstrakt skórki bananowej. Potem już nigdy nie odzyskały swoich właściwości (nie były suszone na kaloryferze, mówię z góry), skóra zaczęła się rozsychać mimo zabezpieczania wszelakimi do tego stworzonymi środkami, doszło do tego że w ruch poszła ordynarna czarna pasta do butów. Złazi, brudzi, ale nie pozwala na dalszy ciąg procesu.

 

Ochraniacz.

Było fajnie, ale to co miało amortyzować uderzenia chyba wyjechało za lepszą przyszłością na zachód, i tyle to widzieli. Został sam KEVLAROWY ochraniacz, który skutecznie uniemożliwia wyciąganie telefonu z kieszeni (gdyż skopany jest krój i rękawica jest luźna).

 

Jakość wykonania.

Po wywróceniu na drugą stronę widać o co chodzi. W wielu miejscach za szwem jest za dużo materiału, co skutkuje grudkami na końcach palców (zaj*bisty pomysł żeby tam łączyć 4 kawałki materiały, w tym 2 podszyte skórą, naprawdę), i przecieraniem się skóry o ten materiał za szwami właśnie. Kciuki zrobione inaczej, są dwuczęściowe i trzymają się doskonale. W innych miejscach Materiału zostało za mało, i się po prostu rozszedł. Żeby to chociaż było podczas jakiejś ciężkiej akcji, gdzie przedzierał się człowiek nimi przez dzikie chaszcze, gruz, gwoździe i szkło, to byłoby to zrozumiałe. Ale rękawice które, uwaga cytat: "Są to niesłychanie wytrzymałe rękawice, które ciężko jest uszkodzić nawet przy bardzo wymagającym użytkowaniu. Jedynym powodem kupna nowych będzie prawdopodobnie ich zgubienie"

rozlazły się od codziennych dojazdów do szkoły na rowerze. Rzep przyszyty jest pojedynczym szwem, więc podczas któregoś zapinania po prostu się odpruł. A wystarczyło minimalnie przedłużyć gumowy pasek, o jakieś 2mm i zrobić drugie przeszycie.

 

 

 

Wniosek?

 

Cytat: "Jednym słowem – Heavy Duty Ready, to kompleksowa linia spełniająca wszystkie wymagania nowoczesnego pola walki, nie tylko Airsoftowego."

to totalny bullshit.

 

 

Zdjęcia wstawię jak będę miał czas. Uprzedzam tylko że w prawej po prostu uciąłem czubki palców, bo nie dość że się poprzecierały bądź rozlazły, to jeszcze palce był za krótkie.

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś tłuszczu do butów? Jeśli pasta coś pomaga, to przy tłuszczu powinny być lepsze efekty.

 

Drugie pytanko, wiesz może jak z palnością? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nie jest nomex, niemniej jednak jest różnica między palnością, a łatwopalnością.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem rok temu rękawice http://gunfire.pl/pr...Olive-Drab.html zachęcony przez recenzję/opinię Logana i to był mój błąd.

Co było źle:

- obrączka ale to zanikło po jakimś czasie materiał się rozciągnął

- kevlar na opuszkach palców padł (czytaj mam ordynarne dziury) po niecałym roku używania raz na jakiś czas w warunkach niedzielnego airsoftowca czyli bez katowania

- materiał na łączeniu przeciera się, już zapomniałem ile razy szyłem w tym miejscu rękawiczki bo pomimo szycia dalej ulega przetarciom.

 

Czy przy ich cenie czyli 100złotych poleciłbym komuś moja odpowiedź brzmi: "Nie" i w pełni podpisuję się pod opinią Winiacza.

Link to post
Share on other sites

O wiele lepszą alternatywą dla tych rękawic, są Camelbak'i Max Grip NT. Cena może być trochę wyższa, ale przy nich GFC nie umywają się w ogóle. Krój podobny, mają mankiet, ściągacz z rzepem na nadgarstku, szyte z rasowej skóry i nomex'u. Za każdym razem zakładam je z przyjemnością. Używam ich intensywnie już od pół roku (airsoft/praca przy ostrych krawędziach/bardzo wysoka temperatura) i uważam, że są one o niebo lepsze od rękawic GFC.

 

Co prawda opierałem się na tym temacie, ale na imprezach dość dobrze widać jak trzymają się rękawice klasy GFC czy innego MFH.

W każdym bądź razie, źle na pewno nie mówię.

Link to post
Share on other sites

No cóż ja uwierzyłem Loganowi i to był błąd może nie narzekałbym aż tak bardzo gdyby były tańsze, ale od rękawic za 100zł jednak czegoś się wymaga a przynajmniej tego, że wytrzymają roczne użytkowanie kilka godzin w tygodniu.

 

Pracuję na koksowni i nie wierzę aby te rękawice wytrzymały chociaż jeden dzień w mojej pracy.

 

Więc gfc należy się karty (wiadomo co) za bubel.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...