Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń do 200/400 zł - początkujący


Recommended Posts

Witam!

Zamierzam zacząć zabawę z ASG, a problem tkwi oczywiście w tym, że nie wiem jaką replikę wybrać (mam nadzieję że mi ktos pomoże :icon_smile: ) a nie chcę później żałować zakupu. Czytałem poradnik dla początkujących na tej stronie o wyborze replik i mam pytanie odnośnie do broni w nim wymienionych.

OK, problemem nie jest wybor repliki z przedziału do 200 zl albo do 400 zl tylko ich porównanie.

 

DO RZECZY! - Co się bardziej opłaca (również finansowo) - kupić strzelbę sprężynową za około 200 zł ( w tym wypadku zabawe mogłbym zacząć powiedzmy od następnego miesiąca-listopad- jest wgl. sens trzęść d*pe i zaczynać w zimę?), jeśli Airsoft by mnie poważnie wciągnął za jakiś czas bym ją pewnie sprzedal i kupil cos lepszego za ok. 600 zł, (lub używał jako repliki zapasowej, albo nie wiem, powiesił na ścianie :icon_biggrin:), czy poczekać pare miesiecy, mniej wiecej do stycznia i kupić jakis AEG (z metalowym gearboxem oczywiscie) do 400 zł ?

 

Jest jeszcze jedna sprawa. Zauważyłem, że w niektórych sklepach internetowych przy AEG'ach nie jest JASNO napisane (co dla takich zielonych ludzi jak ja byloby pomocne) czy gearbox jest metalowy czy też nie - jednak jest tam napisane coś w tym stylu: "Wewnątrze repliki znajduje się standardowy gearbox v3. Producent fabrycznie umieścił stalowe łożyska ślizgowe i zestaw stalowych zębatek, co daje solidną podstawę do tuningu." [PM5K PDW [G5]].

SKĄD JA SIĘ PYTAM MAM WIEDZIEĆ CZY TEN GEARBOX JEST METALOWY, PLASTIKOWY ALBO PAPIEROWY? :maniak_smutny:

Proszę o wyjaśnienie, może poprostu "standardowy gearbox v3" znaczy że jest metalowy :icon_biggrin:? Nie wiem.

Oczywiście jeśli macie jakieś inne pomysły na pierwszą replikę to proszę piszcie bo możecie bardzo pomóc mi, oraz wielu innym świeżakom borykającym się z podobnym problemem. :maniak_OK:

POZDRAWIAM! :icon_biggrin:

 

 

Edit: Zmieniłem kolor. Czerwony jest zastrzeżony dla administracji forum.

 

OFF

Link to post
Share on other sites
DO RZECZY! - Co się bardziej opłaca (również finansowo) - kupić strzelbę sprężynową za około 200 zł ( w tym wypadku zabawe mogłbym zacząć powiedzmy od następnego miesiąca-listopad- jest wgl. sens trzęść d*pe i zaczynać w zimę?), jeśli Airsoft by mnie poważnie wciągnął za jakiś czas bym ją pewnie sprzedal i kupil cos lepszego za ok. 600 zł, (lub używał jako repliki zapasowej, albo nie wiem, powiesił na ścianie :icon_biggrin:), czy poczekać pare miesiecy, mniej wiecej do stycznia i kupić jakis AEG (z metalowym gearboxem oczywiscie) do 400 zł ?

 

Kupić shotguna za 60zł,a nie za 200 - to po pierwsze. Jeśli chcesz już teraz grać to śmiało.

 

 

 

SKĄD JA SIĘ PYTAM MAM WIEDZIEĆ CZY TEN GEARBOX JEST METALOWY, PLASTIKOWY ALBO PAPIEROWY? :maniak_smutny:

 

Sprawdzić np. na forum ;) Są tutaj opisane repliki (może nie wszystkie,ale bez problemu znajdziesz informacje o większości z tych,które Cię zainteresują).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o strzelbę, to AGM 003 jest bardzo fajnym wyborem. Wypadałoby jednak od razu kupić dwie, jeżeli ma być to twoja główna replika. W razie zepsucia jakiegoś elementu, możesz "przeszczepić" go z zapasówki. Jeżeli jednak masz te 400zł, ktore chcesz przeznaczyć na replikę, lepiej wziąć kałasznikowa Cymy, bo strzelbę za każdym razem trzeba przeładować, a CM.028 umożliwia strzelanie ogniem ciągłym. W airsofcie ma to o tyle ważne znaczenie, że każdy podmuch wiatru czy byle listek może zmienić tor lotu kulki.

 

Statystycznie w tygodniu wypada kilka(naście?) tematów o replice dla początkującego za około 400zł...

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

Kupić shotguna za 60zł,a nie za 200 - to po pierwsze. Jeśli chcesz już teraz grać to śmiało.

Jeżeli chodzi o strzelbę, to AGM 003 jest bardzo fajnym wyborem. Wypadałoby jednak od razu kupić dwie, jeżeli ma być to twoja główna replika. W razie zepsucia jakiegoś elementu, możesz "przeszczepić" go z zapasówki.

Z powyższym całkowicie się zgadzam.

 

Jeżeli jednak masz te 400zł, ktore chcesz przeznaczyć na replikę, lepiej wziąć kałasznikowa Cymy, bo strzelbę za każdym razem trzeba przeładować, a CM.028 umożliwia strzelanie ogniem ciągłym. W airsofcie ma to o tyle ważne znaczenie, że każdy podmuch wiatru czy byle listek może zmienić tor lotu kulki.

A z tym już niekoniecznie. Jeżeli wiesz, że teraz możesz wydać około 120zł (na dwie strzelby od AGMa) a za, powiedzmy, pół roku będziesz miał kolejne 600zł na lepszą replikę to właśnie takie rozwiązanie bym polecał. Teraz kup sobie strzelby, pozbieraj kase i potem ( jak już się wciągniesz w airsoft i będziesz wiedział czego chcesz) kup sobie coś porządnego. Kałachy Cymy są fajne ale można mieć lepszy sprzęt i, wg mnie, jeżeli masz możliwość szybko zgromadzić kasę na ten lepszy sprzęt to bardziej się opłaca w niego zainwestować

Edycja: Strzelby mają jeszcze jeden plus. Człowiek uczy się podkraść, zaczaić i strzelać tak by pierwszy strzał "zabił" (bo na drugi często już nie ma czasu, szczególnie gdy walczy się przeciwko AEGom). To może się wydawać minusem ale potem takie umiejętności skradankowe mogą okazać się bardzo przydatne.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

AGM.003 to dobry wybór i nie musisz kupować od razu dwóch, bez przesady, jeśli będziesz go szanowal i nie używal jako maczugi lub laski, posłuży Ci trochę.

Popieram MarekMac'a, dozbieraj pieniążków i po okresie używania shotguna, kup przyzwoitą replikę.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie! :icon_wink: chyba kupię AGM 003 i resztę co tam potrzebne (okularki itp.) i zaczynam zbierać na jakąś przyzwoita replikę za ok. 600 zł. Poza tym jeśli kupię teraz bron za 60 zł i airsoft mnie nie wciągnie (w co wątpię ale nigdy nic nie wiadomo ;) ), to nie ma takiej straty jakbym kupił jakąś za 400.

Różnica jest jeszcze taka ze takiego shotguna mogę mieć powiedzmy w przeciągu tygodnia, a np. AEG od Cymy za jakieś 3 miechy (to już bym uzbierał mniej więcej 1/3 do późniejszej lepszej repliki) :maniak_luzik:

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie! :icon_wink: chyba kupię AGM 003 i resztę co tam potrzebne (okularki itp.) i zaczynam zbierać na jakąś przyzwoita replikę za ok. 600 zł. Poza tym jeśli kupię teraz bron za 60 zł i airsoft mnie nie wciągnie (w co wątpię ale nigdy nic nie wiadomo :icon_wink: ), to nie ma takiej straty jakbym kupił jakąś za 400.

Ostatnio u nas wykruszył się jeden typek. Był na paru strzelankach, miał CM028 kupione i zrezygnował bo nie sądził, że aż tak się będzie męczył...

 

Panowie, sam się przymierzam do pompy AGM na zapas :icon_biggrin: i tu dla odmiany ja mam pytanie. Jak radzą sobie AGMki przy powiedzmy -10 stopni? Wiem z doświadczenia jak plastik traci na wytrzymałości na mrozie dlatego pytam ;]. Że w lecie są świetne to wiem i tego tłumaczyć mi nie trzeba hehehe.

Ja niestety Ci nie pomogę. Z tego co pamiętam to ostatnią zimę moje shotguny przeleżały w domu. Chyba najlpiej będzie jak zapytasz w oficjalnym wątku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...