Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm045A vs RK10


Recommended Posts

Widać, że dawno nie miałeś w łapach bojacza :D Boyi wali na ryj cyme pod względem wykonania i materiałów. Gearbox boyi jest porównywalny z cymą, więc nie widzę powodu dlaczego kupować już "przestarzałą" cyme. Cyma to już przeżytek jeśli chodzi o kałachy. :)

Link to post
Share on other sites

W ostatnich dwóch tygodniach trzymałem dwa nowe RK-01SW, te niby najnowszej generacji, i pod względem wykonania zewnętrznego jakieś zajebiste to one nie były, w każdym coś jest krzywe (1: podstawa muszki odchylona tak że w szczerbince zamiast muszki widać ucho podstawy, 2: krzywa obsada nakładki rury gazowej ) w każdym coś latało (1: kolba we wszystkie strony przez źle wykonaną obsadę, 2: nakładkę rury gazowej można było obrocić dookoła w obsadzie). Łatwo da się poprawić choćby izolką ale w obydwu moich Cymach (40,48S) nigdy takiego czegoś nie miałem. Jedyne czym Boyi może bić Cymy serii 40,45,48,50 to swoją serią S, i też nie wykonaniem tylko po prostu tym że ma stalowe części. Osobiście nie wziąłbym nie stalowego Boyia, w pełni stalowego natomiast przedłożyłbym nad Cymką. Gdyby jednak Cyma miała tyle stali co Boyi to brałbym Cymę.

 

Pod względem osiągów zgadzam się że NOWE Boyie faktycznie nie różnią się osiągami od Cymek (choć te moje RK-01 wydaje się strasznie głośne...)

 

Wziąłbym RK-10 ale S i tylko pod warunkiem że naprawdę jest stal gdzie powinna być. Boyi składa z czego popadnie, w pierwszym RK miałem znalową obsadę kolby, w drugim już była już stalowa.

 

Z osobistych doświadczeń natomiast brałbym replikę AKS-74UN pod względem wygody. Kolba AKMSa do najwygodniejszych nie należy, wygodniej mi się latało z pełną i szkieletową AK-74.

Edited by RalphPL
Link to post
Share on other sites

Widać, że dawno nie miałeś w łapach bojacza :icon_biggrin: Boyi wali na ryj cyme pod względem wykonania i materiałów. Gearbox boyi jest porównywalny z cymą, więc nie widzę powodu dlaczego kupować już "przestarzałą" cyme. Cyma to już przeżytek jeśli chodzi o kałachy. :icon_smile:

 

Widać, że dawno ( o ile w ogóle) nie grzebałeś w Cymach i Boycach... Stwierdzenie że GB Boyca jest porównywalny z GB Cymy trochę nie na miejscu... Co do wykonania zew. - zgadzam się, nowe wersje DBoysa są fajniejsze. Jednak stwierdzenie, że Cyma to przeżytek jest naprawdę odważne. Tak to jest jak się powiela informacje przeczytane na forum bez sprawdzenia ich w realu.

Edited by LaksaBezdomnego
Link to post
Share on other sites

Boyi pod każdym względem. W tym "legendarnym" gearboxie Cymy dobry jest tylko silnik, ale co z tego, skoro w stocku Boyi pracuje lepiej? Do tego nie ma tylu nieszczelności co Cyma i ma dobrze zanitowaną podstawę lufy. Co do krzywych szczerbinek i muszek, to zarówno Cyma jak i Boyi będą na to cierpieć - to są chińczyki w końcu. Co do wytrzymałości zewnętrznej i wykonania znów miazga po stronie Boyi, Cyma nie dorasta do pięt. Znal w Cymie pęka relatywnie często, bo jest to najgorszy z materiałów użytych w replikach. Już APS ma lepszy znal.

 

A zanim ktoś mi zarzuci, że nie sprawdziłem w realu - opinia zbudowana na podstawie posiadanych własnych kilku replik i kilkunastu robionych dla klientów. Przerobiłem chyba ze dwadzieścia kałachów i powiem tyle, że nie warto wywalać kasy na Cymę, gdy ma się Boyi taniej i lepiej.

Link to post
Share on other sites

Kawał roku.

 

Cyma ma ze stali tylko blachę korpusu, dekiel, osłonę spustu, śrubki i kołki, chyba jeszcze tłumik płomienia i pręt muszki. W Boyi RK-10 masz stalowe to samo, części "metalowe" stoją troszeczkę wyżej pod względem wykonania, ale koledzy mówią o wersji RK-10S, w której masz już w całości stalową replikę, poza aluminiową lufą. Podobnie jest z krótkim AK od Boyi, czyli RK-01SW, który również jest w pełni stalowy.

Link to post
Share on other sites

Dread, zauważ, że wersja Rk10S oraz Rk01SW jest o prawie 100 zł droższa. A jak z kolbą w RK10? Bardzo się chwieje?

Swoją drogą Rk10 ma niezły klimat, bo Wojsko Polskie używało AKMS prze kilkadziesiąt lat.. dopiero 15 lat temu zastąpiono je Berylem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...