Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle ze stalową siatką... ehh...


Recommended Posts

Witajcie!

Mój kolega chyba nie wie, że oczy nie odrastają, albo uważa, że grono maniaków asg do banda idiotów.

 

Uważa, że gogle ze stalową siatką zamiast szkiełka są całkowicie bezpieczne (tłumaczył że sprawdzał czy kulka rozpadnie się od uderzenia młotkiem [rozpadła się...] oraz argumentował, że stal zamortyzuje i nie rozwali kulki, która "na pewno" przez nią nie przejdzie...

No i powinienem zaznaczyć, że zawsze gramy kulkami BIO...

 

Wiem, że tych tematów było już mnóstwo, poza tym poradnik ochrony oczy (podziękowania dla Logana :) ) jednak czy moglibyście wrzucić do tego wątku swoje poparcie dla mnie? :)

 

Jeśli nie chce Wam się pisać niczego specjalnego dajcie na szybko "+1" albo coś w tym stylu...

A jeśli macie czas to wykażcie, że nie ma racji :)

 

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc,

TroubleMaker :)

Link to post
Share on other sites

Ty mu powiedz, że Ty się z takimi nie strzelasz.

Ech niestety u mnie w teamie jest podobnie- kumpel ma takie gogle, jak o tym powiedziałem że to niebezpieczne to zaraz był jeden wielki hejt jaki to ja jestem itd.... Co gorsze on sprawdzał te gogle- strzelił w nie i zostało wgniecenie. Mimo to dalej ich używa, a jak przyszedł kumpel z swd 600fps to on(ten z goglami) nie chciał się strzelać, bo jeszcze mu gogle przestrzeli. Gupie człowieki.

Link to post
Share on other sites

W sensie ja się z takimi nie strzelam. Każę im stać z boku, a po strzelance nie odwożę autem do domu :)

 

W takich sytuacjach trzeba mieć jaja i twardo powiedzieć "nie i już". Żadnych negocjacji, udowadniania, strzelania testowego, bo nigdy nie wiemy co w hajkapie ktoś inny nosi - na jednych kulkach na 600fps będzie ok, na innych przy 300fps popękają i przelecą przez kratki prosto w oko.

Link to post
Share on other sites

Idiota ludzkiego nie zrozumie.

Jak ktoś nie rozumie normalnych argumentów, to trza gadać "w jego języku".

Nie wiem, nakrzycz, zbluzgaj, wtedy zrozumie. A jak nie to zrób tak:

1)(on nie może o niczym wiedzieć)Zrób galaretkę

2)Przymocuj do czegoś te "ultra pro elo mada faka gogle", za nimi postaw galaretkę (czyli imitację oka)

3)Puść kilka serii, kolejno z ok. 15m i 25m. Nagraj mu film jak strzelasz.

4)Zawiąż mu oczy i każ mu zjeść galaretkę (z odlamkami w środku). Jak krzyknie "co to?" To powiedz mu, że to jego oko i pokaż mu film.

 

Musi zrozumieć.

A jak nie zrozumie to się z nim nie zadawaj, bo kretyn i tyle. Jak mu ktoś rozwali oko to będzie miał pretensje.

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites

Miałem taką maskę na całą twarz ACM z siatkowymi goglami. Pamiętam jedną sytuację, po której odmienił się mój stosunek do ochrony oczu, a było to tak (uwaga, sceny drastyczne!): strzelaliśmy się z kolegami, były to początki naszej grupy, ja miałem strzelbę, inni też, ale jeden miał już kałacha CM.028 (wow! na tamtą chwilę). Strzelaliśmy się w budynku, nikt jeszcze wtedy nie słyszał o żadnych ograniczeniach FPS, a tym ile nasze repliki mają FPS nikt nawet się nie interesował. Po cało dniowej strzelaninie ściemniało się, my nie myśląc dłużej zaczęliśmy się strzelać po ciemku, żadnych latarek itd. poprostu ciemnica. W jednej chwili wystawiłem głowę za róg, nic nie widziałem, było strasznie ciemno, spojżałem w prawo i patrzyłem dłuższą chwiłę, wtedy usłyszałem strzał. Pojedyńczy, z naprzeciwka prosto w moją twarz, był to kałach. Kulka, jedna kulka, trafiła prosto w moje siatkowe gogle, odleglość? Hmm może z 7 - 10m (budynek jak wspomniałem wcześniej). Kulka przebiła gogle, nie pękła, przebiła cała gogle i trafiła mnie w kącik oka. KILKA MILIMETRÓW OD GAŁKI OCZNEJ. Skończyło się na szczeście tylko krzykiem, bólem, płaczem i siniakiem pod okiem, ale co by było jakby ta kulka trafiła kilka milimatrów w bok prosto w oko? Od tamtej pory, od tamtego dnia nigdy nie oszczędzam na ochronie oka, biorę tylko taką ochronę która ma atest i jest pewna, a dodatkowo zawsze ją sprawdzam strzałem z bliska. Historia ta to autentyk i przestroga dla innych posiadaczy siatkowych masek z odpustu, KUPUJCIE DO CHOLERY DOBRĄ OCHRONĘ OCZU! Tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Pomysł z galaretką jest chyba najlepszy na tłumaczenie. Ja jednak bym się wcale z nim nie strzelał i polecił to znajomym. Albo wymieni to coś na okulary (za 50zł kupi już) albo strzela się z drzewkami w zagajniku. Im nie przeszkadza co na głowie. Może nawet hełm z arbuza ubrać.

 

Co do Pana 2 posty wyżej: Twoja historia pokazuje, że wielu uczy się na własnych błędach. (Nie mam tu na myśli Ciebie, bo pewnie strzelałeś się już w czasach, gdy ja nie wiedziałem co to jest ASG.) W kwestii oczu jednak nie ma czegoś takiego jak "nauka na własnych błędach". Albo gość się słucha starszych, bardziej doświadczonych graczy albo niech idzie sobie strzelać do puszek z amelinium. Sam noszę okulary z mocną wadą i wiem jak ważny jest zdrowy, sprawny wzrok. Taki dopiero zrozumie albo wtedy jak postawicie mu ultimatum albo jak będzie już za późno...

Link to post
Share on other sites
oraz argumentował, że stal zamortyzuje

Ma racje pod warunkiem ze bierzemy prawo Hook'a i modul elastycznosci Younga E= 200 GPa, ale ta amortyzacja tj zmiana dlugosci wymiarow stali bedzie rzedu tysiecznych jak nie milionowych milimetra...

 

i nie rozwali kulki, która "na pewno" przez nią nie przejdzie...

Kulki nie rozwali. sama kulka ulegnie zniszczeniu. Jak czesto ?? - to zalezy od sily z jaka kulka pierdykie w siatke oraz od tego jak kulka jest zrobiona. Czy przez nia przejdzie - na 99% nie. Co innego fragmenty kulki ktore przeleca przez siatke jak tornado :-)

 

Raz mialem przypadek kiedy strzal z pistoletu ( ok 280fps/ 0.2 BB ) spowodowal to, ze kulka utknela w oczku siatki. Pytanie: co by sie stalo z jego okiem, gdybym strzelil z czegos mocniejszego ????

Link to post
Share on other sites

Ma racje pod warunkiem ze bierzemy prawo Hook'a i modul elastycznosci Younga E= 200 GPa, ale ta amortyzacja tj zmiana dlugosci wymiarow stali bedzie rzedu tysiecznych jak nie milionowych milimetra...

Kogo to obchodzi? Jak widzisz wroga kilkadziesiat metrow od siebie, to tez liczysz czy dostanie? :icon_mrgreen: Szacun.

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę BIO i gorsze kulki, mają większe szanse na rozpadnięcie się przy uderzeniu niż te lepsze. Kiedyś stestowaliśmy masę kulek (w kolejności testów: jakieś BiO (średnia klasa), GFC, PJ, GUARDER, G&G, MADBULL). Pękały po zetknięciu z siatką (replika ok. 480fps - odległość 2 metry) tylko BiO i niektóre Guardery. Nie licząc tych tanich ochłapów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...