Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wierna replika - elektryk/gaz? firma?


Recommended Posts

Witam wszystkich, planuje zakup broni krotkiej, najbardziej zalezy mi na tym, aby byla jak nalepszym odwzorowaniem oryginalu, bedzie uzywana rekreacyjnie. Moje pierwsze pytanie do Was (a raczej upewnienie sie) - rozumiem, ze gazowa?

I od razu kolejne: jaka firme byscie mogli polecic (ok. 500zl, ale kwota bardzo elastyczna), interesuje mnie glownie beretta i colt. Z gory dzieki :)

Link to post
Share on other sites

W mojej subiektywnej ocenie polecam repliki japońskie. Przede wszystkim firmy KSC i Tokio Marui. Jest jeszcze rzadko spotykany Maruzen. Jeżeli zależy nam na wierności odwzorowania to polecam KSC. Należy jednak uważać, ponieważ japońskie pistolety korzystają z słabszego niż Green Gas gazu (HFC 134a). Nie wszystkie oczywiście, ale trzeba sprawdzić czy replika udźwignie GG. Można też wymienić części na wzmocnione. Repliki II klasy to: Socom Gear, WE, KJ Works, ASG. III klasa to: ARMY, Bell, Well, SRC. Z replik II klasy to moooże Socom Gear byłby najlepszy i znajdował się w twoim przedziale cenowym. Odradzam WE bo robione są z szajsmetalu i się psują. III klasa to loteria.

Link to post
Share on other sites

Wygląda nieźle choć na berettach się nie znam bo preferuje colty i USP. Jeżeli o colta chodzi to masz 2 wybory:

klasyczne 1911 - KSC 1911 system 7 full metal (nie KSC-KWA)

zmodernizowane 1911 - Tokyo Mariui 1911 M.E.U. Body plastikowe, ale wizualnie bardzo ładne.

 

Obie repliki są stosunkowo rzadkie na polskim rynku, ale da radę je znaleźć.

 

EDIT:

Niemal wszystkie repliki Tokyo Marui mają plastikowe body. Z KSC jest pół na pół. Porównaj sobie wagi replik.

Edited by Devito
Link to post
Share on other sites

Napisalem "wydaje mi sie", nie musze miec full metala, nie znam sie, dlatego pytam Was :icon_smile: Tak, jak mowilem zalezy mi na realizmie, podjade do jakiegos sklepu, zapytam o KSC i Tokyo Marui, Berette i Colta i sie przymierze. Kolejne rady mile widziane :icon_smile: pozdrawiam

Edited by tomekWWO
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chcesz sprowadzać repliki, tylko kupić ją w polskim sklepie, to z Beretty zostaje ci KJW. Sam kilka tygodni temu poszukiwałem jakiejś przyjemnej repliki 92F/M9 do rekreacyjnej zabawy w ogródku i zakupiłem http://www.taiwangun.com/pistolety-gazowe/replika-m92f-m9-full-metal-gas-auto-back-pistol-kjw.html. Drobne mankamenty w wykonaniu są (bardzo luźno siedzący w gnieździe magazynek, słaba sprężyna powrotna, przez co zamek przy napiętym kurku bardzo luźno chodzi) ale poza tym klameczka bardzo przyjemna i do gromienia puszek nadaje się w sam raz :). Jak na razie żadnych problemów technicznych nie było, ale replika przemieliła dopiero

+/- 500 kulek, więc wszystko przed nią ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zdecydujesz się na sprowadzenie z Hong Kongu to masz listę sklepów internetowych:

 

www.redwolfairsoft.com (najpopularniejszy)

www.airsoftglobal.com (sam korzystałem)

www.wgcshop.com (popularny)

www.uncompany.com (sam korzystałem)

 

Każdemu z nich możesz spokojnie zaufać bo sam niejednokrotnie ściągałem coś z HK. Najwygodniej płacić PayPalem lub kartą kredytową. Paczka przychodzi najpóźniej w 3 tygodniu. Żaden polski sklep internetowy nie ma takiego asortymentu jak te powyżej. Koszty transportu to około 30 dolarów. Faktury zazwyczaj mają zaniżoną wartość (o 25-50%) dla celników, więc kosztów celnych nie powinno być.

 

EDIT: Zapomniałem też dodać, że w tych sklepach sprzęt jest tańszy niż w Polsce ze względu na cło i VAT :)

Edited by Devito
Link to post
Share on other sites

Prz czym o ile się orientuję jest to problem czysto teoretyczny, i opiera się na tym że masz gwarancję, jeśli używasz 134a. Jeżeli używasz normalnego GG to ją tracisz. Przy czym większość klamek jak sądzę (markowych, dobrych itepe) nie powinna mieć problemów z łyknięciem go. Ale to już pytaj gaziarzy (dexa)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...