Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

@Głowa, daruj sobie CM.028, to już przebrzmiala ballada.

W naszej Ekipie mamy trzy MP5SD6[JG] i dzialają bezawaryjnie. Teraz oddałem do tuningu moją czteroletnią MP5SD6 do ZBROJOWNI (m.in preclufa 6,03 i sprężyna M110) śmiga jak oszalałe (10 pomiarów na kulkach 0,20: 427, 428, 425, 429, 428, 426, 427, 427, 428, 429 fps).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem która z tych dwóch replik jest lepsza ale jeśli zdecydujesz się na CM 028 to odpuść sobie wersje B i S. W mojej wersji B kolba miała luzy co potrafiło przeszkadzać (szczególnie jak część która miała przylegać do ramienia się "wyprostowała" - zamiast być prostopadle do reszty kolby i repliki była równolegle). A potem ułamały się śrubki trzymające kolbę i teraz mam wersje bez kolby. Trochę ciężej się celuje ale się cieszę bo kolba bardziej przeszkadzała niż pomagała.

Link to post
Share on other sites

@Powała,

daruj sobie CM.028, to już przebrzmiala ballada.

A kto Ci takich bzdur naopowiadał? :icon_smile:

 

Ja bym zdecydował się na CM.028A zaproponowane przez Nicknitro. Właściwie to każde CM.028 niemające składanej kolby będzie dobre. MP5 od JG złe nie jest, ale dla mnie sprawia wrażenie trochę delikatnego, no i z własnego doświadczenia - magazynki od serii MP5 bywają bardziej wybredne niż te od AK. Na plus MP5 od JG przemawia lepszy akumulator w komplecie, co jest ważne, gdyż nadchodzi sezon zimowy.

Link to post
Share on other sites
@Powała,

 

Cytat

 

daruj sobie CM.028, to już przebrzmiala ballada.

A kto Ci takich bzdur naopowiadał? :icon_smile:

Tak wyczytałem z kilku postów. :icon_mrgreen: Jeśli się mylę to sorry.

Osobiście w ogóle nie przepadam za Kałaszami.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

W przypadku lipo są dwie drogi.

Porządne ogniwa (Robbe, Fullymax, Kokam, Nosram) i porządna ładowarka (głównie Robbe), tyle, że cena zestawu może wynieść w okolicach 500-600zł.

Jako takie ogniwa (Turnigy) i jako taka ładowarka (Turnigy/Imax). Da się tego używać, ale wydajność prądowa batki może być różna, a ładowarka może nie pracować jak należy (nieprawidłowe ładowanie skutkujące zmniejszeniem pojemności, itp.). Tutaj cena za całość może się zamknąć w 200-300zł (w zależności od trafionej oferty).

Wybór należy do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Da się taniej - klon Imaxa od Redoxa, albo Powerbeana i równie tanie LiPo. Na potrzeby Airsoftu uważam, że takie rozwiązanie jest zdecydowanie wystarczające. Koszt mniejszy niż 200 złotych, a skoro pytający chce kupić CM.028 to sądzę, że wolałby pewnie ominąć kupno ładowarki i akumulatora za drugie tyle, co CM.028.

Link to post
Share on other sites
cm028 (...) Nadaje sie do cqb i lasu ...

Niestety, mylisz się. Do CQB utarło się już ograniczenie do 350 fps, więc CM.028 ze swoimi 370 fps nie mieści się w limicie! Zresztą w chwili obecnej pozostało już niewiele replik, które w stocku mieszczą się w tym limicie i jednocześnie zdają egzamin w lesie. Do takich replik należał m. in. MP5K [Galaxy], niestety niedostępny. Ewentualnie z niezłych replik pozostaje MP40 ale to specyficzna replika pasująca do konkretnej stylizacji i nie na najwyższym poziomie technicznym, a dość droga oraz Scorpion, którego jednak użytkowość w lesie stoi pod dużym znakiem zapytania.

Nie ma się co łudzić, jeśli mamy zamiar strzelać zarówno w lesie, jak i w budynkach, trzeba zaopatrzyć się w replikę zapasową mieszczącą się w limicie.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Podpinam się do tematu bo mam prawie taki sam dylemat, tylko, że mój dotyczy tych dwóch replik:

1. http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152189563-Replika-pistoletu-maszynowego-JG070MG.html

2. http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152193303-Replika-karabinu-szturmowego-CM028A.html

 

Stawiam pierwsze kroki w Airsoftcie więc nie wiem kogo chcę odwzorowywać i jaką funkcję pełnić, poza tym nie należę do żadnej grupy.

Wybór padł na te dwie repliki ponieważ one zgarniają najwięcej pozytywnych opinii w podobnym przedziale cenowym (wolałbym nie więcej niż 400 zł). Wizualnie, waga, wygoda - wolę produkt od JG, lecz boję się że CYMA jest po prostu lepszym produktem - z tego co zdążyłem wyczytać Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę.

W związku z moim dylematem mam parę pytań:

a) Obie repliki mają zbliżony fps, tak więc skuteczny zasięg będzie porównywalny tak? Czy coś jeszcze na to wpływa? (Nie mówimy tu póki co o tunningu)

b) W obu replikach powinienem używać kulek 0,25 g, prawda? Według ilości fps ...

c) Mp5 ma większą pojemność baterii PLUS, ma też baterię large a ak47 ma small, różnią się też rodzajem ich podłączenia. Czy to w jakikolwiek sposób wpływa na użytkowanie repliki? Któraś jest lepsza?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Poszukaj tych samych produktów na www.gunfire.pl - to jest prawie to samo, a jakoś lepiej dbają o klienta na Gunfire niż na Airsoftguns, przynajmniej takie miałem zazwyczaj odczucie.

 

Jeśli czujesz, że MP5 bardziej Ci odpowiada - możesz je śmiało wybrać. Obie repliki są godne polecenia.

Ale na Twoim miejscu zdecydowałbym się na tą wersję:

http://gunfire.pl/product-pol-1152189562-Replika-pistoletu-maszynowego-JG068MG.html

Nie dość, że ma tłumik dźwięku w komplecie, to w dodatku jest tańsza.

 

a) wiele czynników wpływa na zasięg skuteczny repliki - FPSy to zaledwie jeden z nich. Tak czy inaczej, obie repliki dysponują podobnym zasięgiem skutecznym i całkowitym. W przypadku JG - pomyśl o wymianie gumki hop-up. Nie wiem czy coś się zmieniło pod tym względem, ale dawniej gumki od JG nie najlepiej działały w niskich temperaturach, a to pogarsza celność i skraca zasięg.

 

b) ponownie - FPSy to nie jedyny czynnik decydujący o wadze kulki, ale masz rację - obie repliki najlepiej powinny zachowywać się na kulkach 0,25g.

 

c) akumulatory typu LARGE często cechują się lepszą wydajnością niż akumulatory typu MINI. Są jednak sporo większe i nie w każdej replice się mieszczą. Wtyczki w takich akumulatorach również mogą być typu LARGE albo MINI. O ile LARGE mogą się cechować swobodniejszym przepływem prądu, o tyle dzisiaj są już bardzo rzadko spotykane i w przypadku chęci pożyczenia akumulatora od kogoś innego lub komuś innemu - będziesz potrzebował przejściówek. Ogólnie, pod względem wydajności - akumulatory od JG wypadają lepiej niż akumulatory od Cymy.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To tylko linki poglądowe, raczej będę zamawiał na GunFire bądź Zbrojowni, albo okazji na allegro, zobaczymy!

 

JG068 mi się nie podoba wizualnie, do tego nie zależy mi na tłumiku, ale dziękuję, rozważę.

 

a) http://gunfire.pl/product-pol-1152197775-Gumka-Hop-Up-G-G.html

ta gumka byłaby dobra prawda? Mógłbym złożyć zamówienie w sklepie na replikę + wymianę gumki i przyjdzie ztuningowana, tak?

To rzeczywiście nie jest duży koszt, jak ma pozytywnie wpłynąć na działanie mp5'tki to jak najbardziej!

Coś jeszcze, równie niskim kosztem, mógłbym ztuningować ?? Sprężyna? Łożyska? Mógłbym prosić tutaj o konkretne linki do tej mp5'tki ponieważ nic a nic nie wiem w tym temacie.

 

c) Ewentualne przejściówki to nie problem, raz, że bardzo niski koszt to jeszcze znajomy ma je zawsze pod ręką.

 

BARDZO Ci dziękuję, liczę na dalszą pomoc.

Serdecznie pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...