Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie IPSC AA


Recommended Posts

Miał ktoś z Was z tym http://allegro.pl/sh...77d00be2ff62 do czynienia?

 

Mam dwie sztuki takiej, dokładnie z tego samego sklepu. Każdy 1911 wejdzie, pod warunkiem, że będzie miał okrągły kabłąk i smukłą osłonę przeciwpyłową. Mierząc suwmiarką, to przy szerokości osłony 23mm, wejdzie na wcisk, ale może być, że nie zatrzaśniesz zatrzasku. Hi-Capa z kwadratowym kabłąkiem wymaga albo zaokrąglenia kabłąka albo przerobienia kabury.

 

Zaletą kabury jest to, że można regulować kąt jej nachylenia, jak również dając dłuższe śruby mocujące można ją trochę oddalić od ciała, ułatwiając wyciąganie broni.

 

Wadą jest, wynikająca z zastosowanego materiału, łatwe rysowanie zamka. Ludziom chuchającym na sprzęt może się to nie spodobać.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie kaburki z zatrzaskami na guzik czy inny wyzwalacz - odpadają. Jest to proszenie się o problemy przy dobyciu.

 

Kabura wyposażona w zatrzask, którego nie można uzyć bo np. coś tam się blokuje (specjalnie lub przez przypadek), może nie zostać dopuszczona do zawodów przez sędziego głównego.

 

Wg. przepisów, jeżeli kabura posiada zabezpieczenie - musi ono zostać użyte.

Link to post
Share on other sites

Wg. przepisów, jeżeli kabura posiada zabezpieczenie - musi ono zostać użyte.

 

Nie potrafię znaleźć punktu, w którym jest to napisane. Ma to znaczyć, że również to tyczy się wieszaków, które mają blokadę chroniącą przed wypadnięciem pistoletu, a którą jakoś nikt nie pamięta, żeby załączyć spowrotem po "Make ready"?

Edited by ptuk
Link to post
Share on other sites

Patrz punkt 5.2.5.3.

 

W przypadku wieszaków jest to dodatkowa blokada (pierwsza to zatrzask automatyczny) - i generalnie nie wymaga się załączania jej przed startem. Zazwyczaj w momencie startu masz już odblokowany wieszak. Blokujesz go na czas spacerowania po strzelnicy poza przebiegami.

 

Odnośnie czy to co jest w tej kaburze powyżej jest 'klapką' decyduje RM. Nie potrafię Ci zagwarantować, że RM nie przyczepi się, jeżeli stwierdzi, że kabura jest zdekompletowana i w związku z czym nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przy przenoszeniu broni.

 

Lepiej dorzucić 50PLN i mieć sprzęt z którym nie będziesz musiał nic kombinować, nie będziesz na zawodach się stresował że ktoś się do czegoś doczepi. Jest to warte 50PLN.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

U nas, chyba to tańsze (nie pamiętam skąd braliśmy, ale wygląda tak samo) ma 4 osoby w tym ja. Po wyregulowaniu i drobnych pracach modelarskich (czyt. tu przytrzeć tam pochuchać) daje rade. W sumie jedno lepiej, drugie gorzej. Jak zwykle loteria:D Chociaż mój wieszak działa cacy i nic nie wylata. Jednak bym się teraz skusił bardziej na to co mają Krakmani u siebie, bo nie bał bym się tam wsadzić palnej.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

AIP to niezła firma i myślę,ze nie zrobiła badziewia. Ja do Hi-capy mam tę podróbkę Ghosta od Tajwangun-a i spisuje się bardzo dobrze. Ale ta od AIP też wygląda oki. Jak już zakupisz to pochwal się,jak się wieszaczek sprawuje i czy pistol dobrze w nim leży.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wieszak od AIP dotarł, pomacałem przez jakieś 15 minut - potem Arturros zawinął. Hi-capa siedzi dobrze, jest regulowana wysokość oraz kąty. Regulacja jest dostępna bez problemu po zamontowaniu na pasie. Można regulować siłę wypięcia. W instrukcji było, że można go też przestawić dla leworęcznych. W komplecie są wkładki dla glocka i 1911. Pistolet wyjmujemy ruchem pionowo w górę. Z tych co do tej pory widziałem niskobudżetowych to dla mnie nr 1.

Edited by irek1981
Link to post
Share on other sites

Wieszak od AIP dotarł, pomacałem przez jakieś 15 minut - potem Arturros zawinął. Hi-capa siedzi dobrze, jest regulowana wysokość oraz kąty. Regulacja jest dostępna bez problemu po zamontowaniu na pasie. Można regulować siłę wypięcia. W instrukcji było, że można go też przestawić dla leworęcznych. W komplecie są wkładki dla glocka i 1911. Pistolet wyjmujemy ruchem pionowo w górę. Z tych co do tej pory widziałem niskobudżetowych to dla mnie nr 1.

 

Jak mozesz wstaw zdjęcie z wpiętą hi-capką.

Link to post
Share on other sites

Pistolet wchodzi lekko od góry bez wciskania w uchwyt, siedzi dosyć pewnie. Przy wyciąganiu jest tylko lekki opór nie trzeba go wyszarpywać. Gdy jest w uchwycie ma lekki luz na boki (chyba da się go zredukować). Łatwe odblokowanie przed wyciąganiem i regulacja pozycji pistoletu. Plastik sprawia wrażenie solidnego, dobrze zmontowany nic nie dokręcałem. Razem z pasem też z AIP zapłaciłem 250, przesyłka przyszła po 12 dniach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
  • 2 weeks later...

Jakie polecacie pasy dla szczupłej osoby (90 w pasie) do pełnej kabury (plastik DAA)?

Coś naprawdę sztywnego - DAA Competition/Premium, Ghost Ultra Rigid czy mniej sztywny np. Ghost Carbon belt? Dla faceta bez brzucha i bioder (jak u kobiety), zawsze pas trochę pracuje góra/dół :)

 

Druga sprawa - DAA twierdzi, że na ich grubych pasach Competition/Premium nie da się montować ładownic które się nasuwa na pas - np. CR Speed. Ludziska na necie piszą jednak że niby się da. Macie jakieś doświadczenia?

Edited by robaki
Link to post
Share on other sites

Ale przecież pas jest dwuczęściowy i ten miększy wkładasz w szlufki spodni i dopiero na niego "przeczepiasz ten sztywny. Jak dobrze dobierzesz rozmiar i dobrze zaczepisz,nic nie ma prawa się przesuwać. Miałem po 6 magów jak strzelałem w klasie OPEN plus cięzka klamka 6" openowa i nic nie latało.

Co do ładownic nie pomogę,bo ja mam te z uchwytem rozkręcanym i je jak są tylko lekko skręcone uchwyty do pasa,to można je spokojnie przesuwac po pasie bez konieczności całowitego rozkręcenia.

Link to post
Share on other sites

Cześć!

Dzięki za odpowiedź - pas jest dwuczęściowy to oczywiste :) chodzi mi o to, że jako osoba raczej szczupła muszę się pasem wewnętrznym opasać dość mocno żeby się nie przesuwał razem ze spodniami (góra-dół) i potem pasem zewnętrznym. Mam okazję mierzyć pasy twarde, natomiast nie miałem do czynienia z miększymi pasami (np. ghost carbon.

W przypadku "brzuszka i boczków" - bez urazy oczywiście - opięcie pasem który "wejdzie w tłuszczyk" jest skuteczniejsze haha

 

Jakie polecacie bumpery na magi do G17 Tokyo Marui - najlepiej żeby pozwalały na ładowanie gazem (jak nie to też przeżyję) i były odpowiednio wyważone żeby jednak mag spadał na nie?

Wiem, że są alu cnc po 180pln za szt ale jednak może coś tańszego proszę...

Link to post
Share on other sites

Odnośnie pasa to jak nie do sklepów, polecam pojechać na większe zawody palne i poprosić o możliwość przymiarki. Nie powinno być z tym większego problemu, tylko po zawodach. Teoretycznie im sztywniejszy pas tym lepiej, jednak nie każdemu odpowiada wysoka twardość czy to ze względu na budowę ciała i odstający fragment na plecach, czy możliwe otarcia kości biodrowej i dyskomfort z tym związany. Bumpery - najtańsze jakie znajdziesz. Przykładowo: http://www.asg.warszawa.pl/airsoft/ipsc/p,aka-stopka-magazynka-tokyo-marui-hi-capa-5-1-srebrny,42915.html Zabudowane można zawsze przewiercić. Ważne by pasowały do magwella. Żeby wpływały na zachowanie magazynka w locie musiałyby być ze stali a i tak rzucając nimi w biegu nadajesz im takiej rotacji, że nie ma to większego znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...