Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

super promocja czy super shit


Recommended Posts

Poza tym, kto maluje replike do strzelania w puszki?

Dla szpanu :)

Szczerze mówiąc nie kupiłbym żadnej używanej repliki, dopóki nie wziąłbym jej do ręki i nie przestrzelał(choćby 10 kulek). Zawsze można zobaczyć jak mniej więcej replika jest zjechana. Replika z zewnątrz może być piękna, a wewnątrz masakra.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jestem mechanikiem z wykształcenia. Ciekawe jak to wygląda w środku.

Szczęśliwym nabywcą tego oto karabinka okazałem się ja.

Jak zostanie dostarczony, to go rozbiorę i chętnie podzielę się z Wami moimi uwagami na temat stanu technicznego tej maszyny.

Cena jak dla mnie dość kusząca, trzeba tylko dokonać kilku modyfikacji takich jak malowanie i może nawet oklejenie niektórych elementów folią udającą włókno węglowe lub drewno. Czy próba zrobienia customa zaowocuje dość ciekawym wyglądem to się jeszcze okaże.

Podejżewam że nie obejdzie się bez drobnych napraw lub poprawek. (Nie wiem czy kosztownych, niektóre części i wiele napraw mogę sam wykonać jeżeli okażą się za drogie.)

Edited by spiepszaj_dzbanie
Link to post
Share on other sites

Karabinek dotarł w piątek. Dziś byłem postrzelać do tarczy w kształcie człowieka (od głowy do pasa).

Stwierdzam że pociski na dystansie 25m osiągają skupienie mieszczące się w kartce formatu A4 (z dalsza nie strzelałem bo było dość wietrznie i znosiłoby pociski). Bez problemu da się na 35m trafić sylwetkę.

Karabin strzelał tylko serią więc rozebrałem go w całości, po czym znalazłem kilka dzieł artysty, a były to piękne rzeźby.

 

Poprawnie złożyłem bezpiecznik (który ktoś źle złożył), nałożyłem troszkę Brunoxu pałeczką higieniczną, zaizolowałem kable pokaleczone w wyniku nieumiejętnego montażu gearboxa. Większość gwintów niemetalowych było pozrywanych, ale wkręcenie odrobinkę większych śrub załatwiło sprawę. Chwyt pistoletowy był żle złożony a szpara zaizolowana taśmą :icon_eek: nie omieszkałem tego poprawić.

 

Nie rozbierałem gearboxa, gdyż działa poprawnie. Teraz kiedy karabinek został przywrócony do dobrego stanu technicznego, będzie można zacząć znaczne polepszanie wyglądu i mały tuning mechaniczny. Ulepszając swój karabinek będę robił zdjęcia, a gdy skończę założę dla Was nowy temat, abyście również mogli to zobaczyć a może nawet nauczyć się czegoś ciekawego.

Link to post
Share on other sites

Dobrze zrozumiałem, że chcesz tuningować cm.028? :hahaha:

Nie baw się w tuning tego czegoś a zwłaszcza wizualny nic dobrego poza kamuflażem ci nie wyjdzie na plastikowym body.

Jak już to kup metalowe body od cm.048m i na nim zacznij "upiększanie", jakaś oksyda drewna od ostrego itd. wówczas wyjdzie miodzio.

Link to post
Share on other sites

Dobrze zrozumiałem, że chcesz tuningować cm.028? :hahaha:

Nie baw się w tuning tego czegoś a zwłaszcza wizualny nic dobrego poza kamuflażem ci nie wyjdzie na plastikowym body.

Jak już to kup metalowe body od cm.048m i na nim zacznij "upiększanie", jakaś oksyda drewna od ostrego itd. wówczas wyjdzie miodzio.

Gumka hop-up - czemu nie? Uszczelnianie też się przyda, może nawet precka, zawsze można ją przełożyć jak się zaopatrzy w lepszą replikę. Tak więc nie widzę problemu w tuningowaniu tej repliki.

Link to post
Share on other sites

Zmianą body na metalowe to bardzo kusząca myśl, zwłaszcza że karabinek jest zbyt lekki w stosunku do orginału. Jak już jesteśmy przy kamuflarzu - wygląda jakby był akwarelkami z biedry naciapkany, widać a nawet czuć pod palcem warstwy farby.

Myślałem też żeby dodać do wnętrza kolby drewniany wkład z otworem, doda odrobinkę masy i zlikwiduje klupanie dość lużnej baterii.

 

@senkuPH

Wiadomo że opisy aukcji to cuda na kiju :hahaha: tym bardziej po sposobie pisania można domyślić się że pisał to gimnazjalista.

Link to post
Share on other sites

Ja to tak zrobiłem, gdy składałem mojego akm-a:

-pierwsze co do zdarłem całą chińską farbę i od nowa położyłem podkład i lakier, lub oksydujemy niestety nie wiedziałem gdzie mogę to zrobić więc z tego zrezygnowałem i zostałem przy normalnej farbie z puchy.

-czekając aż farba wyschnie stwierdziłem, że drewna również wyzwolę z chińskich szponów, zdzierając lakierobejco-podobne coś i kładłem od nowa. Niby chińskie drewno ale po tym małym zabiegu odrazu jakoś wypiękniało.

-mając GB w ręce można było przy okazji zerknąć do środka. (wymieniłem chyba sprężynę bo się ubiła po xxxxx kulek).

-składając wszystko do kupy miałem problem ze śrubkami, więc automatycznie wymiana na nowe. Nie mam pojęcia co to dało ale przynajmniej replika nie rylała się tak jak poprzednio. (wymieniłem śruby przy hopku, kolbie oraz przy mocowaniu lufy która sama z siebie ma luzy).

 

Efekt końcowy.

Według mnie body o wiele lepiej wyglądało a drewna się nie świeciły. Replika nie latała tak jak przed zabiegiem, chodz lufa nadal lekko latała.

Jedyne czego żałowałem to to, że nie zrobiłem oksydy :c wówczas replika naprawdę słodko wygląda :icon_biggrin:.

 

@edit

Replikę już sprzedałem więc fotek nie będzie.

Edited by Reegz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...