Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi-Capa 5.1 BABY [ASG-DK]


Recommended Posts

Jest to najtańsza replika ze Specshopu, więc podejrzewam że przyciąga sporą ilość początkujących; może komuś przyda się luźna recenzja.

 

Słowem wstępu do recenzji, przedstawie okoliczności w jakich się na ową 'replike' zdecydowałem. Otóż zanim wogóle zacząłem orientować się w airsofcie (proces w toku) byłem na wakacjach i z braku laku sobie kupiłem w kiosku przed jakimś bunkrem pistolecik sprężynowy za 20 złociszy. Biegałem z tym pistoletem po górach, polowałem na jelenie (:P), z dwa razy wypadł na kamienie i sie troche obtłukł. Niestety, po czasie magazynek przestał trzymać kulki. Jako że idzie zima, miałbym ochote pochodzić po lesie, a mojej giety mi się nie chce na samotne wyprawy ciągnąć, to zdecydowałem się poszukać nowej pukawki. Chciałem zajrzeć do jakiegoś sklepu z chińszczyzną, ale zobaczyłem że na specu za 29zł mają hi-capy. No to myślę sobie że bardzo fajnie i poszedłem kupić.

Sprzedawca wyciągnął z pudełka i podał mi do łapy; zamek full metal (potem okazało się że jego część z prowadnicą czyli też z dolną szyną ris też jest z metalu), przyjemny chwyt, 'chromowana' lufa. Słowem: byłem happy. (Należy zaznaczyć że ten model nie jest w skali 1:1, tylko taki troche miniaturowy, ale nie aż tak). Postrzelałem troche (zasięg i celność lepsze niż mojego ex-plastika, chociaż czasem kulki losowo skręcają zaraz za lufą) i umówiłem się od razu z kumplem na spring party. Przyszedłem do domu, oglądam pistolet. Napisy się zamazywały. Zacząłem pocierać i w przeciągu jednego dnia nie było śladu po 'trademarkach'. Dzień później później kulki przestały wylatywać, a zaczęły się wytaczać. Zdjąłem zamek - cylinder tłoka (tak to się chyba nazywa?) był w trzech kawałkach. Zacząłem porównywać wnętrznośći z moim starym pistolecikiem (na marginesie okazało się że wizualnie to tez była hi-capa, tylko w wersji "tactical") no i okazało się że owa część tłoka jest w nim ze dwa razy grubsza. Niestety nie są ze sobą kompatybilne i nie da się ich podmienić.

Teraz nie wiem czy biec dać do reklamacji na specu - zdjąłęm zamek, ale nie dali mi karty gwarancyjnej ani nic (prócz paragonu) więc właściwie nie wiem czy mi było wolno. Może po prostu pójde do jakiegoś ślusarza żeby mi z metalu tłok zrobił a najpewniej skleje klejem ten rozbity i będe miał wypełniacz kabury. Jako element zwisający z kamizelki taktycznej będzie ładnie wyglądał :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...