Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 CM vs M4 ASG//KWA


Recommended Posts

Witam .

Ostatnio mam mały problem dotyczący wymiany repliki . Posiadam M4 ale niestety nie nadaje sie do użytku po ostatniej rozgrywce . Wiedz kupuje nową replike i mam dylemat : MP5 od CM lub M4 od ASG/KWA . Jak myślicie co będzie lepsze do lasu i budynku i co bedzie mocniejsze ?

 

Z góry dzięki za odpowiedz :)

Link to post
Share on other sites

Witam Miałem MP5 CM, teraz mam M4 KWA. Cymka jest dośc mocna, mała poręczna i magi mniejsze niż M4.

KWA ma pancerny gearbox, dużych różnic pomiędzy stockową cymką i stockowym KWA nie zauważyłem. Po tuningu z cymy zrobiłem kosiarkę, cos więcej mogę powiedzieć jak ztuninguję KWA.

 

Bierz to co ci lepiej leży wn rękach, Z rodziny MP5 polecam cymę, z M4 KWA:) Na niektórych imprezach są mniejsze limity fps dla PM

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

Tak już byłem dużo razy na strzelankach . Ale mniejsza o to . Przecież nie będziemy się kłócić która replika jest lepsza :-) bo w naszym team-ie mamy kolege który tak podrasowal swoją mp5 że strzelała lepiej niż moja emka i kolegi ( wiem że to kwestia tuningu ale obydwie można nieźle podrasowac ) W Każdym bądź razie dzięki za info ;-)

Link to post
Share on other sites

Tuning KWA jest ponoć łatwiejszy i daje lepsze efekty, jednak jeszcze tego nie sprawdziłem.

 

Tuning MP5:

m130 guardera, uszczelniona komora hop up (teflon), gumka fioletowa KA twardośc 60, wzmacniana głowica tłoka, mosfet domowej roboty (na najmocniejszym dostępnym układzie bodajże do 200A, przy 11,1V mosfet jest nizbędny) lipo 11,1 2400 mAh (schowana w kolbie)

 

potężny roof i zasięg, zespół cylindra zrobiony na strzykawę, i jeszcze tłok ze stalowymi zębami, przy tej masie tłoka delikatnie kopał.

 

Co do M4 KWA ponoć wystarczy wymiana tłoka i sprężyny, na batce 7,4V też ma dośc spory roof, na razie zasięg widocznie mniejszy niż MP5 (kwestia tuningu) zdecydowanie cięższa, dużo dłuższa, mnniej poręczna. Przy strzelaniu z pozycji leżącej M4 prezentuje się lepiej, mały wąski mag MP5 dziwnie przeszkadza pomimo tej samej długości.

Wymiana magów w MP5 natomiast jest zdecydowanie łatwiejsza i szybsza ale nie da się zwolnić maga tą samą ręka którą się strzela (dla niektórych to spora wada)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście 10 cm różnicy w długości lufy różnicy nie robi w celności? ważna jest tylko sprezyna?

 

M4 nieporęczna? ciekawe bo uznawany jest za jeden z ergonomiczniejszych karabinków

 

 

Przy strzelaniu z pozycji leżącej M4 prezentuje się lepiej

 

 

a co to k.... konkurs piękności?

 

Wymiana magów w MP5 natomiast jest zdecydowanie łatwiejsza i szybszy

 

bzdura

 

Odpowiadając na fragment czyjegoś posta używaj znaczników cytowania!

Edited by wiciok
a co to, cytaty się popsuły?
Link to post
Share on other sites
Oczywiście 10 cm różnicy w długości lufy różnicy nie robi w celności? ważna jest tylko sprezyna?

 

M4 nieporęczna? ciekawe bo uznawany jest za jeden z ergonomiczniejszych karabinków

 

 

W porównaniu do MP5 dla mnie M4 jest mniej poręczna (może dla kogoś innego jest odwrotnie)

 

 

Przy strzelaniu z pozycji leżącej M4 prezentuje się lepiej

 

 

a co to k.... konkurs piękności?

 

 

Miałem na myśli że jest wygodniej strzelać z M4 leżąc.

 

Wymiana magów w MP5 natomiast jest zdecydowanie łatwiejsza i szybszy

 

 

bzdura

 

 

Może tak może nie, ja szybciej wymieniam magi w MP5 niż w M4

 

nie da się zwolnić maga tą samą ręka którą się strzela (dla niektórych to spora wada)

 

 

I to może jest powód szybkiej wymiany magów w M4 jeśli ktoś zwalnia mag jednocześnie sięgając po następny to i owszem, ale ja najpierw pakuję pusty mag do torby zrzutowej o później wpinam nastepny

 

Używaj znaczników cytowania.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Tw są to tylko Twoje subiektywne opinie, więc można je wsadzić między bajki :icon_wink:

 

Może i subiektywne ale na podstawie wielu subiektywnych opinii tworzą się opinie obiektywne. Najlepiej niech każdy sam sprawdzi co mu lepiej leży.

A i selektor po obu stronach w MP5 też się przydaje:)

Link to post
Share on other sites

Ja w swojej MP5 od Cymy mam zwalniacz magazynka przy gnieździe i na prawej stronie korpusu. Mogę więc wpiąć magazynek jednocześnie sięgając po następny.

 

Dla mnie to było niewygodne zwłaszcza w rękawiczkach (może mam za krótkie palce), miałem cymę 041b z baterią w kolbie więc wyważenie było OK.

 

Jakoś cięzko mi uwierzyć że dla większości karabin szturmowy jest poręczniejszy od pistoletu maszynowego:)

Link to post
Share on other sites

Dużej różnicy pomiędzy emka a mp5 raczej nie ma ( w sesie wielkości ) to już raczej kwestia gustu . Na przykład mi obie repliki dobrze leżą w ręce :) dla tego otworzyłem ten post by się dowiedzieć która jest lepsza i co Wy saszicie na ten trmat. :)

 

 

Dużej różnicy pomiędzy emka a mp5 raczej nie ma ( w sesie wielkości ) to już raczej kwestia gustu . Na przykład mi obie repliki dobrze leżą w ręce :) dla tego otworzyłem ten post by się dowiedzieć która jest lepsza i co Wy saszicie na ten trmat. :)

 

Link to post
Share on other sites

Zależy co komu pasuje

Jednak PM to broń przystosowana do walki na krótkich dystansach, z załorzenia ma być bardziej poręczny niż karabin szturmowy, posiada selektor po obu stronach, zwalniacz maga przy gnieździe, bardziej kompaktowe wymiary, składaną kolbę (ja akurat miałek kolbę stałą)

Wyższość M4 nad MP5 ogranicza się do broni ostrej (oczywiście zależy od warunków terenowych), przy replikach ASG nie ma to większego znaczenia (niektóre środowiska maja ograniczenie fps dla PM co też może być istotne przy wyborze repliki).

Bardziej chodzi tu o wygląd repliki i podobieństo ekip do armi (wojsko używa w głównej mierze karabinów szturmowych) niż o cechy bojowe

 

Oczywiście wszystkie zalety MP5 ktore podałem są to moje subiektywne odczucia. Musisz wziąść pod uwagę awaryjnośc replik, teren w jakim się strzelasz, ewentualny tuning, wymogi ekipy czy strzelanek i milsimów w których będziesz uczestniczył. Jeśli twoji koledzy mają MP5 to można się magami wymieniać (to samo dla M4) ewentualnie cenę zakupu. Tutaj oprócz ceny zakupu lepiej wypada M4 KWA, jeśli jednak weźmiesz pod uwagę tuning to pewnie KWA wyjdzie nawet taniej.

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...