Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy choroba może przekreślić marzenie?


Recommended Posts

Kuba ale ja się tylko chciałem dowiedzieć czy z punktu widzenia organizatora będę mógł grać. I tak przygodę z ASG miałbym w planach 'za jakiś dłuższy czas'. Bez obaw, a opinię lekarską też wysoko sobie cenię :icon_wink:

Ad meritum. To zależy od organizatora i rodzaju gry. W typowych rozgrywkach uczestniczą osoby chore na cukrzyce. Jeśli lekarz na to zezwala, to w czym problem? Organizator zazwyczaj (o ile w ogóle) poprzestaje na zapisie w regulaminie/oświadczeniu, że stan zdrowia pozwala Ci na uczestnictwo. I to zamyka sprawę. Organizatora (kolegów) warto poinformować o tym fakcie z ostrożności,. Żeby w razie wypadku ktoś mógł przekazać tę informację, gdybyś Ty nie był w stanie.

 

Natomiast w grach specyficznych, w których występują obciążenia organizmu (np. długotrwały wysiłek, środki chemiczne, etc.) potencjalnie wzmagające objawy danej choroby albo utrudniające ich neutralizowanie, organizator może mieć obiektywne zastrzeżenia przed dopuszczeniem takiej osoby i wtedy warto go o tym poinformować (zapytać), nie tylko w trosce o siebie, ale i ze zwykłej lojalności.

 

A co do czynności jakie w związku z chorobą musisz wykonywać, to zależne od warunków i sposobu ich wykonania (o czym się nie wypowiadam - jw.) oraz charakteru konkretnej gry (inna organizacja i mechanika jest na "postrzelance", inna na sztabówce, a jeszcze inna na milsimie). To kwestia, w której musisz kierować się raczej zdrowym rozsądkiem, niż "mondrymi" pomysłami z forum.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Kuba, pierwsze pytanie autora tematu to:

Czy jest możliwość uczestniczenia w ASG z moją chorobą?

Nie rozumiem o co się czepiasz. Chłopak się pyta czy cukrzyca wyklucza go z gry w AS. A prawie wszystkie cytowane przez Ciebie wypowiedzi (w poście nr 20) mówią, że można. Oczywiście, doświadczenia lekarskiego nie mamy (a przynajmniej ja nie mam, co chyba zostało zaznaczone gdy napisałem, że "Nie znam się na cukrzycy i jej typach" - lekarz miałby chociaż podstawową wiedzę na ten temat) ale jednak udzielają odpowiedzi na zadane pytanie. Ja osobiście nie udzielam porad w stylu "jasne stary, tylko najpierw zjedz batona a potem zatańcz taniec deszczu i nawet HIV cie nie dopadnie" - nie jestem lekarzem i nie znam się ale wiem, że cukrzyca nie wyklucza z gry ASG.

Jeśli chcesz kontynuować ze mną ten wątek to zapraszam na PW. Ostatnio mam mało czasu - temat może mi umknąć w odmętach forum lub zostać zamknięty nim zdąże odpowiedzieć na Twoją wypowiedź.

Link to post
Share on other sites

Może zabrzmi troszeczkę za mocno, ale nie chce mi się komentować tego piepszenia. Szczególnie kolegów powtarzających banały z pierwszych postów.

CzaKowskY jako początkujący cukrzyk wszystkiego się dowiesz od swojego diabetologa (znaczy o jedzeniu i ewentualnym podawaniu leków). Cukrzyca właściwie kontrolowana nie jest przeszkodą w asg.

 

Proponuję zamknąć ten temat .

Arend

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...